Wpis z mikrobloga

szukam laptopa na lata do użytkowania na kanapie albo na studiach, o moc się nie boję bo i tak większość czasu będzie grany RDP
- raczej mniej niż 14" ale nie jest to warunek ostateczny
- 8250 minimum
- 8GB RAM minimum
- 128GB SSD minimum
- 1920x1080 matowa matryca
- podświetlana klawiatura
- Win 10 Pro
- 3 lata gwarancji NBD
- niepotrzebne: NFC, LTE, "cycek" na klawiaturze, inne wodotryski

Dell 5290 albo 5490, co sądzicie? na ile wyceniacie taki setup jak wyżej?
3490 nie chce bo ma cienki wtyk, a mam w każdym miejscu zasilacz na grubym wtyku
dziewczynie kupiłem 3480 i jesteśmy zadowoleni, chyba z półtora roku używamy, właśnie z niego piszę - i tu pojawia się pytanie czy coś wiadomo o następcy 3490? powinni zaraz pokazać? 3480 dostałem od dostawcy na premierę, nie było jego nieoficjalnych zdjęć w internecie więc może uda się tym razem z nowym modelem.

3480 ok, ale - dla siebie chciałbym chyba mniejszy i lżejszy. myślałem też o X280, ale to oznacza zakup nowych zasilaczy - więc zostaje raczej Dellowski gruby wtyk i Lenovo kwadrat. inne firmy nie wchodzą w grę
L390 też wygląda w sumie nieźle

#laptopy #pustulkowelaptopy #dell #thinkpad
  • 12
@NashBridges: thinkpad t480s lub t480. Pierwszy ma wlutowane 4/8gb i jeden wolny slot, drugi ma dwa wolne sloty ram. Odpowiednio max 24 i 32 gb ram. X1 carbon jak na pewno ci wystarczy 8/16gb ram (wlutowane, dwie wersje). Z plusów, ma 4 linie pci-e na tb3 więc lepiej pociągnie zewnętrzny gpu.

Można nawet dwa SSD wsadzić, nvme 2280 i 2242 (dodatkowo w miejsce karty wwan)

x280 już chyba używa usb-c do
@kbpi: niestety ale mam złe wspomnienia z pracy, do komputerów HP wzywaliśmy najwięcej serwisów, a mieliśmy ich najmniej. wiem że ludzie sobie chwalą, ale po prostu nie podejmę takiego ryzyka