•  

#tulia #eurowizja
    Zobaczyłem stroje ludowe, to pomyślałem, że może będzie spoko - trudno teraz o dobry folk, bo większość zasyfiona tym obrzydliwym rzępoleniem i darciem mordy ( #metal). Sprawdzam YT - prawie same covery, no dobra xD Włączam jeden kawałek, drugi, trzeci... nawet ich nie słuchałem do końca, wszystkie zrobione na jedno kopyto, tj. jakiś popowy motyw i wyjące kobiety z podbitym wokalem. Wszystko brzmi tak samo i nudno. Serio, jeśli chodzi o styl wyjca to już wolę refren wyje wyje bane xD A jeśli o folk, to polecam Laboratorium Pieśni. Naturalne dziewczyny z fajnymi głosami i grubymi słowiańskimi bębnami, a nie jakieś koło gospodyń wiejskich w kolorowych siermięgach wyciągnięte z głębokiego podlasia, nagrane przy studni i wrzucone do programu komputerowego SzlagierMaker 2000, a potem grubo szpachlowane do nagrania teledysku. Ciekaw jestem jak te chodzące pisanki brzmią na żywo, bo Laboratorium Pieśni brzmi jeszcze lepiej niż na płycie. Tylko nazwa niezbyt marketingowa chyba. Zostawiam was z ich muzyką i jakby ktoś znał coś podobnego, to proszę podesłać, byle bez brudasów z gitarami.

A Eurowizja i tak mnie w sumie nie interesuję, chciałem tylko powiedzieć, że są lepsi. A właściwie lepsze. Pozdrawiam cieplutko.
    #muzyka #folk

źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h