Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (8)

 • avatar

  Trochę nie rozumiem ludzi, którzy zakładają rodzinę nie mając do tego żadnych warunków. Życie od pierwszego do pierwszego jest ciężkie nawet jak jest się samemu, a co dopiero z dziećmi. Wiem co mówię, bo sam się w takiej rodzinie wychowałem. Kawalerka, ścisk, rodzice pracujący za grosze, ojciec w pracy 6 dni w tygodniu po 12 godzin, a i tak chuj z tego było. Ciuchy po starszym bracie albo z bazaru, na wakacjach z rodzicami nigdy nie byłem, tylko ze dwa razy na jakichś bieda koloniach. I tak przypominając sobie swoje dzieciństwo, dochodzę do wniosku, że jeżeli w życiu nie uda mi się osiągnąć jakiejś stabilizacji i ludzkich zarobków (na ten czas powiedzmy 5k netto, za jakieś 7-8 lat jak będę po 30-tce i znajdę sobie jakąś kobietę i zdecyduję się na dzieci, to odpowiednio większa pensja), to nigdy nie założę rodziny. I oczywiście różowa zarabiająca podobnie. Może dla niektórych to wygodnictwo, a ja po prostu nie chcę drugi raz żyć tak jak w wieku 10-15 lat (gdy już masz jakieś potrzeby i świadomość, widzisz, że inni mają lepiej i za chuj nie rozumiesz czemu akurat ty tak żyjesz). A poza tym nie chciałbym żeby moje dziecko nie miało gdzie odrabiać lekcji albo wstydzić się swojego małego brzydkiego mieszkania i nigdy nie zaprosić nikogo do siebie.
  Oczywiście są ludzie, którzy mają ciężką sytuację i dzieciaka z wpadki, i starają mu się zapewnić jak najlepsze warunki w miarę swoich możliwości. I nic mi do tego. Ale jak mamy parę w wynajętym mieszkaniu, pracującą, on za 2500, a ona za 2000 i oni świadomie zostają rodzicami powiedzmy dwójki dzieci, to serio dla mnie to trochę dziwne. Dopóki dzieciaki są małe, to tylko rodzice odczuwają, że sytuacja finansowa jest kiepska, ale za 10 lat dzieciaki podrosną i im też będzie ciężko. A może przesadzam i trzeba robić dzieci nawet jak się nie ma hajsu? Ludzie w biedzie zaraz po wojnie mieli dużo dzieci. Co o tym myślicie?
  #rodzina #dzieci #antynatalizm #pieniadze #rozkminy #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (111)

 • avatar

  Mirkcy i Mirabelce, tu Tomskor.pl - ten od kurtek i pasków skórzanych, nie ma czasu plusujcie nasze #rozdajo bo do zgarnięcia dowolny pasek skórzany z naszej kolekcji z okazji zbliżanego się #dzienmatki - za wybrane komentarze zwiększamy szanse więc komentujcie! - jest opcja na drugi pasek patrzcie niżej
  Pasek można przehandlować na torebkę skórzaną dla Mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  -----------------SUPER WAŻNE INFORMACJE I PROMOCJE-----------------

  Z super wiadomości to mamy sporą #promocje ale po kolei: jest duża #promocja na nasze wszystkie paski skórzane, torebki skórzane, na cała galanterie -10% (może nie tak tanio jak ostatnio ale przy zamówieniu innych niż najtańsze, opyla się bardziej!) a do każdej kurtki skórzanej, płaszcza skórzanego, czy naturalnego kożucha, męskie damskie obojętne dorzucamy #rabat -50zł do zamówienia!
  Mało? przy zamówieniu powyżej 200zł wysyłka #zadarmo
  Dlaczego? bo mamy dobre serduszko <3
  Szczególnie polecamy nasze paski dla przyszłych i obecnych mam... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Jak Wam się podoba nasz nowy pasek skórzany z automatyczną klamrą? picrel

  Plusować może każdy i do niedzieli, wyłonienie zwycięzcy w przyszłym tygodniu.
  ZA NIEKTÓRE KOMENTARZE ZWIĘKSZAMY SZANSE NA MIRKOLOSIE!

  P.S. Ostatnio zapchaliście serwery od @webh jeśli Wam się to uda drugi raz dorzucamy drugi pasek do rozdajo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Przydatne linki:
  https://tomskor.pl/
  https://tomskor.pl/28-paski
  https://tomskor.pl/39-promocje
  https://tomskor.pl/blog
  https://www.facebook.com/tomskorbakow

  #cebuladeals #tomskor #ubierajsiezwykopem #modameska #modadamska
  pokaż całość

  odpowiedzi (154)