Wpis z mikrobloga

Kupilem nowy telewizor od #samsung ue65nu7102 i mam problem z moja #ps4 Pro. Telewizor traci sygnal z hdmi. Zmiana portu czy kabla nic nie daje. Jestem troche #!$%@? bo nie da sie korzystac z konsoli.

Jakies rady jak z tym walczyc?
  • 38
@Biszkopcik: Prawdopodobnie miałeś starszy telewizor nie w 4K, i wszystko było dobrze, jak idzie sygnał 4K w 60 fps HDR i do tego jeszcze dźwięk bogaty to po prostu musisz mieć dobry kabel HDMI. Przede wszystkim kabel taki musi być krótki, im krótszy tym łatwiej będzie ci taki dobrać. Powodzenia, ja w EuroRtvAgd ze dwa razy chodziłem odmieniać kable na droższe i krótsze bo mi nie chciał obraz się przesyłać.
@Invisible22: Realne na 100% to jest, bo ja miałem około 4 "zwykłych" kabli i nie chciało mi iść z PC do TV po tych kablach, czarny obraz był, na 30 fps też jakieś zakłócenia się robiły, dopiero jak masz kabel certyfikowany HDMI 2.0 to ci pójdzie, a nawet te z wcześniejszych lat produkcji są oszukane i nie działają dobrze. Ja wszystkie stare kable miałem w standardzie 1.4 i dlatego mi nie
@Invisible22: "powinien" działać, papier przyjmie wszystko ale jak przyjdzie co do czego żeby sygnał bezstratny wysłać to już nie ma kabla dobrego, wielu producentów oszukuje na opakowaniach pisząc zawyżone prędkości Gbit/s. Długi dobry kabel HDMI który pociągnie 4K 60hz 4:4:4 kolor i HDR kosztuje kilkaset złotych. Taniej nie kupisz, a takie po 20 metrów kosztują 10 tysięcy dolarów. SERIO http://www.wireworldcable.com/hdmi-2.0-cables.html