Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
dobra jako, ze nie mam co robic to spruje sie do uzytkownika @Kasahara . Po części będę bronił też Tucznika, mimo że go nie oglądam od jakiegoś czasu i z paroma rzeczami się nie zgadzam (niektóre poglądy tucznika).
W każdym razie chodzi o to, że tucznik jakiś czas temu przedstawił swoje propozycje planów dla początkujących i zaawansowanych. W skrócie w jednym dniu treningowym robimy 2 ćwiczenia wielostawowe 8x8 (później 8x6, 8x4, sprawdzanie maksow- jakoś tak, już nie pamiętam) i do tego jakieś jedno ćwiczenie akcesoryjne. Osobiście nie miałem przyjemności sprawdzać tego planu na sobie, ale
1. Spotkałem się przynajmniej z paroma typami na fejsie, którzy pisali, że na tym planie zrobili nawet fajny progres.
2. Pisałem z dwoma osobami, które trenują trójbój- na grupie kota i wagona
3. Na tym planie albo bardzo podobnym trenował Wodyn
4. W jednym z ostatnich filmów Kot zaproponował dość podobny plan pod powerbuilding (filmik niżej)
5. Plan bazuje na czymś w rodzaju GVT- więc w sumie to nic nowego
Zdaję sobie sprawę, że być może te argumenty nie wszystkich przekonają jednak według mnie @Kasahara i inni wykazują się zwykłą ignorancją.
Pamiętajcie, że założeń i planów jest dużo i to dobrze, że powstają nowe/nowe modyfikacje starych. Poza tym czasem nawet jak coś w teorii nie wydaje się idealne to w praktyce może okazać się przynajmniej dobre lub optymalne. Weźcie pod uwagę też komfort psychiczny, bo jeżeli ktoś np. chodzi na siłownie i trenuje nawet jakimś 'średnim' splitem to wiadomo, że jakiś fbw lub upper/lower będzie teoretycznie dla niego lepszy, ale taka osoba może się na takim planie źle czuć. To chyba lepiej, że trenuje sobie takim planem, niż jakby miał w ogóle z tej siłki zrezygnować.
Kto wie jakie plany będą 'lepsze' za jakiś czas, być może ktoś odkryje, że optymalniej będzie trenować np. 2x dziennie (podzial treningu na 2 czesci) 3x w tygodniu
C.....u - #mikrokoksy #silownia
dobra jako, ze nie mam co robic to spruje sie do uzy...
  • 38
mimo że go nie oglądam od jakiegoś czasu i z paroma rzeczami się nie zgadzam (niektóre poglądy tucznika).


@ChoNoTu: Które?

Ja o Tuczniku powiem tyle. Merytorycznie trudno znaleźć jakiś błąd w jego filmikach. O jakości świadczy fakt, że to ziomek Kota i Wałgi oraz Wodyna. Ludzie, których trenuje osiągają postępy a jak sam mówi trenera poznaj się po podopiecznych. Lubię go za wprowadzanie absurdu do tego świata jutubowych siłaczy. Vlogi w
@ChoNoTu:

Kto wie jakie plany będą 'lepsze' za jakiś czas, być może ktoś odkryje, że optymalniej będzie trenować np. 2x dziennie (podzial treningu na 2 czesci) 3x w tygodniu


I właśnie dlatego ta cała dyskusja jest jałowa. Jest kilka głównych uniwersalnych zasad których należy się trzymać w planie u osób początkujących. Stare zasady, przebadane na tysiącach SPORTOWCÓW w czasach przed internetem, tucznikiem, Wodynem i innymi.
To o czym piszesz na etapie
@ChoNoTu: ciągle w kółko to samo, wybacz nie bawię się już w to, co 3 miesiące - 6 miesięcy ten sam tematu i opisywanie przeze mnie lub @IntruderXXL oczywistych oczywistości i wyjaśnienie co i jak @IntruderXXL bardziej się rozpisywał na ten temat. Po prostu męczy pisanie w kółko tego samego i spotkanie się z argumentami na poziomach

Ziomek X przecie tak trenuje

To chyba lepiej, że trenuje sobie takim planem, niż
Naprawdę ja nie mówię jakaś metoda jest zła. Mówię o dzbanowatości doboru i polecania komuś czegoś co tucznik robi majac tragiczne wyniki, nie dając dowodu, że komuś faktycznie pomógł oprócz opowiadań w fimach "komu on nie pomogł".


@Kasahara: no dobra, wczesniej musialem Cie zle zrozumiec w takim razie, bo z tym argumentem, ze u poczatkujacych jest za duzo serii to sie zgadzam
@ChoNoTu: Bloki treningowe można rozpisać na tyle sposobów i tak manipulować objętością/intensywnością że wszystko może działać, plany typu 10x10 itp. mają miejsce bytu w różnych sytuacjach, mnie tylko wkurza że Tucznik poleca wszystkim taki program i że on to tak bardzo propaguje xD
coś jak 5x5 FBW Sakera które jest beznadziejnie zmodyfikowanym 'Stronglifts'
Ja o Tuczniku powiem tyle. Merytorycznie trudno znaleźć jakiś błąd w jego filmikach.


@FEED_YOUR_HEAD: Nie żartuj sobie, to jest półgłówek przecież. Błędów tam MNÓSTWO!. Filmik o "Westside Method" był moim ulubionym, 0 umiejętności czytania ze zrozumieniem, absolutny brak wiedzy i doświadczenia, bo gdyby było inaczej nie wyciągał by takich bzdurnych wniosków itd... ogólnie ŻENADA.

@ChoNoTu: Podpisuję się pod postem @Kasahara:
@ChoNoTu:

Tak jak @Kasahara: nie jestem w stanie zrozumieć jak można bronić jednego systemu treningowego, "stworzonego" przez gościa, który kompletnie nie ma wyników, gdy masz przed sobą taką bazę wiedzy jaką jest internet. Wejdź na Youtube i ogarnij podstawy periodyzacji, pubmed, czy sięgnij po literaturę na temat periodyzacji. Przeanalizuj jak pracują i jak planują najlepsi trenerzy w branży, których podejście do planowania rocznego jest bardzo różne (The Strength Guys, Reactive
I cały Twój post jest czysto anegdotycznymi odwołaniami, nie ma nawet jak do tego się ustosunkować tak, aby to miało sensowną merytorykę.

Naprawdę dosłownie sram tu tonami merytorycznych postów, ale po tylu latach jestem już zbyt zmęczony po raz kolejny się silić napisać 2 strony A4 na temat, który był poruszany.


@Kasahara: ale podalem tez GVT oraz plan Kota jako argument, ze plan tucznika rowniez moze dzialac. poza tym poczatkujacy maja
ale podalem tez GVT oraz plan Kota jako argument, ze plan tucznika rowniez moze dzialac.

@ChoNoTu: Może działać, tylko po co jak mniejsza objętość także może działać i NA PEWNO będzie u osób początkujących i średnio-zaawansowanych,

gdyby jednak trzymaly sztywno 2 lub 3 minuty to i na takim planie nic by sobie nie zrobili

@ChoNoTu: kontuzje to bardziej skomplikowany temat, niż stosowanie 2 minut przerwy między seriami zamiast 1 minuty.
@ChoNoTu @FEED_YOUR_HEAD @151346136 @denigger @pokey @bdm_bq @Kasahara @axaha @IntruderXXL @turbaniuszdywaniusz @urak666 Wrzucam wam plan Wodyna rozpisany dla Tucznika. Sam nim ćwiczyłem, ale to jak #!$%@?ły mnie mięśnie i stawy od objętości, to głowa mała. Bez bomby to jest mega trudny plan, a wydaje się mega lajtowny. Co do Tucznika to nie wiecie nawet jaki to jest bananowy świat. To co się #!$%@? i jakie kto ma spiny z kim to jest głowa
Cojestpiec - @ChoNoTu @FEEDYOURHEAD @151346136 @denigger @pokey @bdm_bq @Kasahara @ax...

źródło: comment_TbQcMtVLRrRwnFlQauYRDQAv2bDV7Ed9.jpg

Pobierz
@FEED_YOUR_HEAD Szukam wam tego właśnie, ale na telefonie jest mega ciężko. Na pewno to jest na fejsie na loża kfd, albo u Tucznika na grupie. Normalnie screen jak Seba piszę, że ładne schowane 2,5kg eleiko i odpowiedz Barbeli.