Wpis z mikrobloga

tl;dr
problemy ludzi z linuxem wynikają z ich braku umiejętności
prove me wrong
----
Ja #!$%@? jak można w ogóle korzystać z Windowsa na domowym kompie XDDD
Przecież jakakolwiek integracja z tym systemem to mordęga.
Od ponad roku używam Ubuntu Budgie na swoim laptopie i nie zamieniłbym go na nic innego xD
Najgorsi są ci ludzie co próbują korzystać z tego systemu bez podstaw i nawet szukajki nie potrafią używać:
- gościu nie umie nawet przeczytać, że to błąd przetwarzania informacji z serwera, a nie samej aplikacji`
- niby exploit poważny, ale na domowym komputerze windowsiarze i tak latają w większości na administratorze xdd, poza tym dotyczy tylko distro korzystających ze snapa *buntu
- [kiedy zostałeś w czasach rufusa i nie potrafisz użyć wbudowanego dd dla nerdów albo etchera w gui dla ludzi](https://www.wykop.pl/wpis/38941461/alez-ten-linux-#!$%@?-zainstalowalem-ubuntu-i-tro/)
A to wszystko w ciągu ostatnich 3 dni XDD
Na większość spraw wystarczyłoby, że mieliby te 10 iq więcej i użyli szukajki.
No i nie wiem, większość osób, które próbuje linuksa, potem sra się o to, że jaki to jest syf, typowe polaczki jak są zmiany i coś inaczej działa XDD
Microsoft dobry system wiadomo 100% bezpieczny domyślnie każdy ma admina i hulaj dusza jak chce XDD
A, szkoda strzępić ryja na to w ogóle
W ogóle sugerowanie, że na Linuksach nie da się pracować, ja #!$%@? XDDD
----
#linux #komputery #informatyka #bekazpodludzi #laptopy
Zapraszam do dyskusji użytkowników #linux #ubuntu (σ ͜ʖσ)
#pytanie #ankieta #pdk
r.....w - tl;dr
problemy ludzi z linuxem wynikają z ich braku umiejętności
prove me...

źródło: comment_RdVF6LbftYDCqmgphkoc9YdxtwAoDrXv.jpg

Pobierz

Korzystałem z linuksa na laptopie/pc:

  • Tak, razem z windowsem (multi-boot, itd.) 28.7% (468)
  • Tak, od zawsze (używam głównie linuksa) 11.8% (193)
  • Tak, ale zrezygnowałem 31.5% (513)
  • Nie, jestem noobem, wole pogierkować 15.2% (248)
  • Nie, co to XD 6.1% (100)
  • Nie, apple gurom #japkomasterrace 6.7% (109)

Oddanych głosów: 1631

  • 87
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@rzulw: to daj jakiś poradnik do Linuksa OD POZIOMU 0 który będzie działał. Ja próbowałem to co chwilę wyskakiwały błędy nie opisane w poradniku i rozwiązanie jednego błędu powodowało pojawienie się innego. Po zmarnowanym weekendzie sobie odpuściłem, i wydaje mi się że tak zwykle większość ludzi kończyła swoje przygody z Linuksem ¯\_(ツ)_/¯
@mtriciak33: Na początku wystarczy ci tylko jakieś sensowne gui, np. z Ubuntu Budgie. Jakbyś chciał komendy to pierwszy lepszy z opisem kilku komend: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/an-introduction-to-linux-basics, potrzebujesz tylko rozumieć strukturę parametrów, typu: ciąg znaków ze spacjami wymaga albo escape, albo zamknięcia w cudzysłowie. Dalej wystarczy szukajka, stackoverflow z błędem czy problemem, który chcesz rozwiązać i śmiga. Jeśli błąd powoduje błąd, to coś źle robisz, albo używasz czegoś, czego nie powinieneś. Zawsze możesz też
@mtriciak33: prawdopodobnie coś nie tak z pulseaudio, pewnie wystarczy ręcznie przestawić w ustawieniach dźwięku wyjście (u w gnome jest od tego gui)

@Hedage: jeszcze jak, całkiem fajna zabawa, tutaj przynajmniej problemy da się rozwiązać zazwyczaj, na windowsie to różnie z tym bywa :D

@only: zgadzam się z tym całkowicie, wciskanie na siłę wszystkich na linuksa jest upośledzone tak samo, jak twierdzenie potem przez te tłumy, że linuksa nie da