Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów #gramofon #muzyka #winyl #vinyl . Chcę sobie kupić gramofon. Nigdy tego nie używałem, nie posiadałem, wiem tylko, że takie coś istnieje, wiem jak to brzmi i jaki oddaje klimat, dlatego chcę się w niego zaopatrzyć. Nie wiem natomiast jak się za to zabrać, jaki wybrać, jak podłączyć itd. Zatem mam kilka pytań:
1. Typowo: jaki wybrać? Nowy czy używany? Nie chcę wydawać miliona monet.
2. Czy można podłączyć pod niego głośniki 5.1?
3. Drogie są koszty napraw i czy w ogóle to się psuje?
4. Taki gramofon (czy tam adapter do płyt winylowych) to się kupuje z jakimś sprzętem typu wzmacniacz, głośniki itd. czy można podłączyć po prostu głośniki 5.1 np. od komputera?
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@monteskjusz: To starczy ci jakiś paskowy dual używany, jak coś się #!$%@? to naprawy drogie nie są a części do tego od #!$%@?. Gramofon wyprowadza sygnał phono który trzeba wzmocnić by to banglalo na takich głośnikach a)dokupić przedwzmacniacz gramofonowy b)kupić gramofon z wbudowanym (to już w nowszym sprzęcie) od słuchania samego psuć się nie powinno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sublingual: Do słuchania to jeden #!$%@?, a lepsze to niż gówniany direct drive z momentem obrotowym 1kg. Poza tym dobry direct drive to technics, vestax hanpiny - a pytał o sprzęt w niskim budżecie
@Gr3gor: W czym do słuchania jest lepsza konstrukcja która a) wymaga wymiany pewnego elementu co paręnaście lat b) generuje zniekształcenia (sparciały w jednym miejscu pasek, rozciągnięcie go, słyszalny wow & flutter przez stopniowo degradujący się pasek etc.) w kontrze do konstrukcji w której a) silnik stoi i tyle nic nie trzeba wymieniać i serwisować b) precyzja mechanizmu direct drive jest wyższa oraz mniej awaryjna niż pasek?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sublingual: W tym że pasek to koszt 10zeta a przy okazyjnym słuchaniu starczy ci na długo - znajdź mi sensownego directa w niskim budżecie to ci aż sam zaklaszcze. Jak poczuje zajawe to kupi sobie lepszy a jak #!$%@? ci coś w używanym bezpośrednim to masz gramofon do #!$%@? albo kupę siana do włożenia i jeszcze więcej zabawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@monteskjusz no to może być ciężko i musiałbyś raczej polować na używkę z dołączona już wkladką. Sam preamp to 100zeta za jakieś shity, chyba że dysponujesz jakimś starszym wzmacniaczem z wejściem phono
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@huwer1001: Budżet to 500pln max, dorzuc jeszcze preamp i igłę do wymiany to przekroczysz to o przynajmniej połowę ( ͡º ͜ʖ͡º) łał - też mam takie płyty a szpeju za parę K i co z tego? Nic - wszystko fajnie