Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki.
Pomożecie?

Obudowa: SilverStone SST-ML08B - Milo Slim HTPC Mini-ITX
MB: brak
PSU: Be Quiet! SFX-L Power 500W
CPU: AMD Ryzen 5 2400G
RAM: G.SKILL Trident F4-3200C14D-16GTZR(8GB*2) Single Rank(Sided) 14-14-14-34 (Samsung b-die)
DYSK: brak

Przymierzałem się do zakupu Asus ROG STRIX B450-I Gaming mITX z zamiarem OC. Ostatnio poczytałem trochę więcej o tej płycie i wychodzi na to, że ma 6 fazową sekcje zasilającą dla CPU (jest dobrze) i dodatkowo tylko 1 fazę na zasilanie SoC (APU i RAM). Mogę zapomnieć o OC grafiki i zastanawiam się czy ta jedna faza uciągnie to wszystko...

Lista VRM

Myślicie, że jeśli nie będę nic kręcił to istnieje szansa na stabilną pracę?

#pc #pcmasterrace #komputery #overclocking #pytanie #pytaniedoeksperta #htpc #plytaglowna #elektronika #skladamkomputer
#informatyka
Pobierz locheck - Hej Mirki.
Pomożecie?

Obudowa: SilverStone SST-ML08B - Milo Slim HTPC Mini...
źródło: comment_PI7qkXT59FmaqWDMOZxwF3qUqmzNMEIB.jpg
  • 9
@locheck poczytalem myślę że nie było by żadnego problemu ale zobacz sobie koniecznie płytę Płyta główna MSI B450I GAMING PLUS AC u nas na morele 499 kosztuje i jest w sumie boska w cenie i sekcje ma chyba 6+2 ale musze doczytac
@locheck: Nie wiem czy już kupiłeś, ale kupując tańszy RAM i ładując te 400-500 zł w np. lepsze CPU powinieneś mieć ogólnie dużo lepszą wydajność nawet przy mniejszym potencjale OC. Czy to konfiguracja na daleką przyszłość docelowo pod inny procesor i GPU?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Panorqmico: @Szala: kojarzę tę płytę MSI. Niektórzy odradzają ją ze względu na nienajlepszy bios (brak możliwości OC z poziomu biosu). RAM który posiadam nie znajduje się na liście wspieranych pamieci. Nie wiem czy ryzykować zakup tej MSI.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sredni_szu: RAM kupiłem w zeszłym tygodniu pode płytę ASUSa nie wiedząc, że ma jedną fazę SoC. Resztę podzespołów mam już jakiś czas. Za 2-3 lata może wrzucę lepszą GPU CPU zostaje bez zmian.
@locheck ramem bym sie nie przejmowal bankowo spasuje nigdy na ta liste nie zwtacałem uwagi tak naprawdę, ryzeny z b die smigaja aż miło :) cos ktos pidal o oc igpu ale jako tako nie widziałem problemów z oc doczytam z ciekawości ale mimo wszystko brał bym msi albo ew asrocka jakiegoś polecaja strasznie bedzie taniej i lepsza sekcja. A kiedys wymienisz cpu i bedzie ideolo
@locheck: no lipa z tym Asusem ostatnio. Nawet wmawiali ludkom fejkowe fazy, także smuteczek, że wtopiłeś. Natomiast skoro już ją masz - próbuj. W najgorszym wypadku gorzej ci się będzie kręcić, także niewiele masz do stracenia.