Wpis z mikrobloga

Reakcja na poprzedni poprzedni wpis trochę przerosła moje oczekiwania i potrzebowałem czasu, żeby ten temat przegryźć..

Po pierwsze, nie sposób zignorować, że propozycja logo od @Kien dostała więcej plusów, niż sam mój wpis. Coś z tym trzeba zrobić, bo najwidoczniej mało kto jak ja widzi w obecnych czasach bardziej pstrokate rozwiązania :-P

Dzięki także dla @volski_, @zenekklocek i @ilpadrino za podjęcie tematu i własne propozycje, niektóre z nich trzymałem przez jakiś czas w programie.

Natomiast, wracając do moich rozważań, doszedłem do wniosku, że.. z nic nieznaczącą nazwą jak Artan Studio, nie mogę sobie pozwolić na równie nic nieznaczący sygnet, w kontekście tego co robię. Zajmuję się gamedevem i musi to być widać w sygnecie, skoro nie wynika to z logotypu (sygnet+logotyp = logo, sygnet - symbol, logotyp - nazwa).

Gdyby ktoś zobaczył drugie logo, z grafiki pod postem, uważam, że miałby bardziej skojarzenia z biurem architektonicznym, niż gierkami, a gracz na którym mi zależy, by to zignorował :) W jedynce też nie wiadomo o co chodzi.

Wobec tego stworzyłem trzecią propozycję, zachowałem prostotę którą pokazał Kien, niestety nie zrezygnowałem z przełamania logo na swój sposób, czyli zostaje płomień. Nazywam tę koncepcję gamepad on fire i po krótkim rozeznaniu widzę, że jest w miarę unikatowa. Aha, i niewiele czasu spędziłem nad trzecią propozycją, zawartość pada być może jeszcze stuninguję albo uproszczę. Chcę wiedzieć, jak się Wam podoba taka koncepcja - ogólnie i w szczególe. Dla mnie wydaje się wzbudzać emocje, które oczekuję: estetykę, nutę profesjonalizmu, ale także emocje i ciepło.

P.S. "dam 50 zł i zrób mi logo", jak ja teraz rozumiem zawodowych grafików.. :D

Taguję #gamedev i #visherdev oraz jak poprzednio #grafika #logo #design #grafikakomputerowa #tworczoscwlasna
Pobierz Visher - Reakcja na poprzedni poprzedni wpis trochę przerosła moje oczekiwania i potr...
źródło: comment_cK2dKa1z8OmMSAWEYVuRN7lwBJ8BfY2o.jpg
  • 32
@Visher: trzecia koncepcja wyglada jak dwa elementy randomowo ze sobą sklejone.

Nad tym trzeba usiąść na spokojnie, albo zapłacić i oddać w rece specjalisty. Druga koncepcja, ta najbardziej prosta jest najlepszą z tych wszystkich pod wieloma względami, ale nie jest idealna. Można lepiej, można inaczej.

Dodatkowo wersja 3 ma inny charakter niż 2. 2 wskazuje na business, profesjonalizm, 3 zaś na fun, zabawę. 1 jest gdzieś pomiędzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Visher: masz czasem spoko pomysły ale wykonanie bardzo kiepskie z tą trzecią, nie wygląda w ogóle profesjonalnie. Proponuje zastanowić się nad moją wersją i np zmienić nazwa na ArtanGames i już będzie wiadomo o co chodzi :) albo ewentualnie jakoś zrobić tego gamepada z płomieniem ale to trudna sprawa, chociaż może bym coś wymyślił*. w każdym razie gdybyś się zdecydował na moją wersję albo chciał jakoś wspólnie wypracować trzecia to napisz
@Visher:
Cholera, poprzednio jakoś mi umknęło, że to #gamedev, pewnie dlatego, że siedziałem w pracy w aucie :P W takiej sytuacji to fajnie jak widać jakąś geometrię w tym logo, do tego skojarzenia z nowoczesnością, siłą, słowem - rakieta. No i proszę, masz rakietę i iluzoryczne płomienie nawet. Trochę to podobne do AMD, ale oni mają inny trójkąt i pod kątem :P
Pobierz Endrius - @Visher: 
Cholera, poprzednio jakoś mi umknęło, że to #gamedev, pewnie dla...
źródło: comment_sXYv0vpimrkHI1JV2HN1Ox1dr87PyLFV.jpg
@Visher: Jest słabiej, pomysł z padem nie jest w ogóle unikatowy, na niego może wpaść dosłownie każde inne studio robiące czy wydające gierki. Najprostszy pomysł nie zawsze jest najlepszy i nie, sygnet nie musi nawiązywać do branży. Sygnety Ubisoftu czy Redów rozpoznam wszędzie, pomimo że jeden jest jakimś dziwnym wirem a drugi czerwonym ptaszkiem.
Może pokombinuj jeszcze coś z tym płomieniem? Nadaj mu jakiś ciekawszy kształt, albo na upartego subtelnie wpisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Visher: Eksploruj dwójeczkę, zrób kilkanaście/kilkadziesiąt wersji zachowujących charakter, ale zmodyfikowanych. Na szybko ołówkiem, bez dbałości o detale i cyk od razu kolejna myśl. Nawet te które wydają się głupie.
Mózgownica powinna sama wygenerować coś ciekawego.

Spójrz na to po jakimś czasie bez myślenia o temacie, wybierz kilka i dopiero wtedy ubierz je w dokładne kształty i ew. kolor. Wybierz. Wprowadź poprawki.

No albo zleć komuś, wbrew pozorom trudniej zrobić dobre proste
@goedenavond: cóż, dużo czasu na tym nie spędziłem, nie ukrywam - bardziej chodziło mi o koncepcję do dalszej dyskusji.. co do kategorii do jakiej logo pasuje, mam takie same odczucia, może niepotrzebnie kierowałem się od początku w stronę surowego profesjonalizmu, dlatego dalsze propozycje były w ten deseń..

@Kien: biorę te słowa na klatę i dzięki za opinie, co do nazwy, chciałbym żeby zostało Studio, a sygnet właśnie coś w stylu
@n1troo: chyba za długo siedzę ze swoimi grafikami i oswajam się z nimi jak stereotypowa madka ze swoim dzieckiem XD wszyscy mi mówią, że to gniot, dlatego wychodzę do ludzi z tymi grafikami, żeby nie tkwić w swoich błędach
@Visher: Haha, podoba mi się ostatnie zdanie.
Logo musi być proste: ma dobrze wyglądać na bannerze 2x3 metry ale też na ikonce 32x32 piksele. Za dużo szczegółów: brak "rozpoznawalności" i skojarzenia u potencjalnych odbiorców. Nasz mózg po prostu nie zapamięta pokręconej ilustracji, zapamięta za to prosty kształt.
Koncepcja z padem jest niezła, tylko musisz do tego inaczej podejść. Pokombinuj z negative spacem, staraj się zrobić najpierw czarny kształt, dopiero, gdy to