•  

@dudi-dudi: synu nie gwałcił ok?
      Nie.
      Trudno próbowałem internetowy memie

•  

@dudi-dudi: winę za gwałt ponoszą gwałciciele, a nie kobiety, które się "niestosownie" ubierają. Jednocześnie nie mam pojęcia jak skutkuje zakazanie dzieciom gwałtów, jako skuteczny zabieg ograniczenia gwałtów ¯\_(ツ)_/¯

•  

@dudi-dudi: hehe ci głupi lewacy znowu jakies pierdoły o gwałtach wymyslajo XDDD Ze to wina gwałciciela, dobrze ich tam pojebało od tej lewizny XDxXxDXDXDD

pokaż spoiler usun konto

•  
      typiczny_typek

+274

powiedz złodziejowi żeby nie kradł, mordercy żeby nie zabijał, porywaczowi żeby nie porywał @Szokolata: @swinkapl: @dudi-dudi: chyba, że jedna szara komórka to za mało żeby zrozumieć, że to tak nie działa

•  

@Szokolata: no właśnie...

@Jebwleb: @dudi-dudi: Te memy może i wyglądają głupawo, ale tego typu postawy zwróciły uwagę na coś, co jeszcze 15-20 lat temu nie było wcale takie oczywiste.. Otóż - kobieta może nawet zasuwać goła, w środku nocy, po najgorszej dzielnicy, najgorszego miasta i NIKOMU nie daje to prawa do gwałtu. Gwałt to tylko i wyłącznie wina gwałciciela.

Celowo wyolbrzymiam.

•  

@typiczny_typek Czyli sukienka to przyzwolenie na gwalt, ok

•  

@dudi-dudi: tu chyba chodzi o to żeby jak się ma syna i córke to powiedzieć synowi żeby nie gwałcił siostry czy coś xD

•  

@motaboy: oczywiście, że nie daje. Bardziej ciekawa jest kwestia prawdopodobieństwa.. podobno gwałciciel musi dominować nad ofiarą, więc nie wybiera "silnych", "odważnych" kobiet tylko szare myszki.
      Nie wiem czy tak samo działa to w kulturach, których śniadzi przedstawiciele najechali ostatnio Europę.

•  

@motaboy: skoro córka i tak się ubiera jak szmata to może chce być zgwałcona? He? Przemyslales to?

•  

@Szokolata: no właśnie... @Jebwleb: @dudi-dudi: Te memy może i wyglądają głupawo, ale tego typu postawy zwróciły uwagę na coś, co jeszcze 15-20 lat temu nie było wcale takie oczywiste.. Otóż - kobieta może nawet zasuwać goła, w środku nocy, po najgorszej dzielnicy, najgorszego miasta i NIKOMU nie daje to prawa do gwałtu. Gwałt to tylko i wyłącznie wina gwałciciela. Celowo wyolbrzymiam.

@motaboy Oczywiście, że nikomu to nie daje prawa do gwałtu. W końcu gwałt to złamanie prawa. Co nie znaczy, że nie trzeba się zachowywać rozsądnie. Niestety na świecie są przestępcy i to, że kradzież jest nielegalna nie oznacza, że na noc nie zamykasz drzwi do mieszkania - być może gdzieś na świecie są miejsca z bardzo małym poziomem przestępstw ale generalnie niestety przestępstwa występują.

•  

Co nie znaczy, że nie trzeba się zachowywać rozsądnie

@Variv: za chwilę się i tak dowiesz, że "usprawiedliwiasz sprawców". Been there, done that.

•  
      Moris299

+4

@dudi-dudi: feministyczne pierdzielenie, że one się mogą ubierać jak chcą a jak ich ktoś zgwałci to wina tylko i wyłączenie gwałciciela to brednie. To tak nie działa.
      Jak zostawiasz auto z otwartymi oknami to narażasz się na większe ryzyko kradzieży np. radia czy jakichś rzeczy z auta. Wyzywające ubrania natomiast zwiększają ryzyko gwałtu i w pewnym stopniu kobieta jest tego winna.

•  
      typiczny_typek

0

@swinkapl: ty powiedziałeś, nie ja

•  

Co nie znaczy, że nie trzeba się zachowywać rozsądnie

@Variv: @enslavedeagle: Większość gwałtów to gwałty z bliskiego towarzystwa / rodziny, w zaciszu swojego domu, na tak zwanych "szarych myszkach". Wyzywająco ubrane kobiety są statystycznie najmniej tykane, co podkreśla bezsens takich argumentów. A raczej podkreśla uprzedzenie do wyzywająco ubierających się kobiet.

•  

@johny-kalesonny: zgadza się, ale równie bezsensowne jest nieironiczne postowanie takich apeli, jak na obrazku OPa. Już widzę, jak psychol odmawia sobie skrzywdzenia kobiety, bo tata powiedział kiedyś, że nie wolno.

•  

@dudi-dudi:

- synu nie gwałć
      - dobrze tato

•  

@enslavedeagle: Zgadzam się w połowie. W sensie uważam ten obrazek trochę za głupiutki, ale z drugiej strony uczenie dzieciaków "Nie znaczy nie" (a nie "Synu, kobiety zawsze się trochę gwałci") powinno mieć konkretny wpływ na spadek gwałtów.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Moris299: taa, bo gościu chcący kogoś zgwałcić idąc ciemną uliczką lub będący sam na sam z pijaną dziewczyną po domówce pomyśli:
      1.hmm ona ma okulary i golf, nie to nie zgwałce bo mnie nie podnieca
      2. Kurcze ale laska, co za miniówa i dekolt. Chcę ją tu i teraz.

Nope, to tak nie działa kolego (-‸ლ) gwałciciel atakuje jak ma okazję. Jeśli chciał zgwałcić nieznajomą w parku to zgwałcić ją bez względu czy ma sukienkę czy brzydkie jeansy. Ważne by była sama i była możliwość. Jak po imprezie będzie chciał dobrać się do znajomej to i tak się dobierze do niej bo go kręciła od dawna, a nie dlatego że ubrała bluzkę z dekoltem do pępka, a jakby miała bluzę to by zrezygnował.

Może i wygląd się liczy ale raczej na zasadzie że nie będzie go podniecać babka 150 kg lub preferuje niskie blondynki lub wysokie brunetki więc do nich nie ruszy. Ubiór to kwestia całkowicie drugorzędna. Liczy się miejsce i możliwość okazji.

•  

@dudi-dudi: uwielbiam takie generalizacje. Tfu lewactwo

•  

@enslavedeagle: Zgadzam się w połowie. W sensie uważam ten obrazek trochę za głupiutki, ale z drugiej strony uczenie dzieciaków "Nie znaczy nie" (a nie "Synu, kobiety zawsze się trochę gwałci") powinno mieć konkretny wpływ na spadek gwałtów.

@johny-kalesonny A nie uczy się, że nie znaczy nie? Tak samo jak nie uczy się, że kradzież czy inne przestępstwa są złe? Problem w tym, że zawsze jakaś patologia będzie, która wszelkie normy będzie miała za nic.

•  

@motaboy: ale wiesz że ideały ideałami, a jednak nie żyjemy w idealnym świecie i musimy się dostosowywać do realiów? Ma prawo, gwalciciel nie, ale świadomie ponosi duże ryzyko

+: kompek
    •  

A nie uczy się, że nie znaczy nie?

@Variv: Nie bardzo. Buja się takie przekonanie, że jak dziewczyna mówi "Nie", to znaczy, że to jest tylko tymczasowe i jak będziesz się wystarczająco starał, to w końcu zmieni zdanie. Konsekwencją takiego podejścia są po prostu gwałty ¯\_(ツ)_/¯

Problem w tym, że zawsze jakaś patologia będzie

No więc piętnujmy tę patologię. Co w tym złego?

•  
      Moris299

+2

@Moris299: taa, bo gościu chcący kogoś zgwałcić idąc ciemną uliczką lub będący sam na sam z pijaną dziewczyną po domówce pomyśli:
      1.hmm ona ma okulary i golf, nie to nie zgwałce bo mnie nie podnieca
      2. Kurcze ale laska, co za miniówa i dekolt. Chcę ją tu i teraz.

@MirabelleCooper: całkowicie wykluczasz możliwość gdzie gwałciciel może mieć wybór ofiary - np. w klubie może mieć wybór której dziewczynie wrzucić pigułkę albo może polować na ofiarę i zaatakować tą co mu się najbardziej spodoba

•  

A nie uczy się, że nie znaczy nie? @Variv: Nie bardzo. Buja się takie przekonanie, że jak dziewczyna mówi "Nie", to znaczy, że to jest tylko tymczasowe i jak będziesz się wystarczająco starał, to w końcu zmieni zdanie. Konsekwencją takiego podejścia są po prostu gwałty ¯_(ツ)_/¯ Problem w tym, że zawsze jakaś patologia będzie No więc piętnujmy tę patologię. Co w tym złego?

@johny-kalesonny xD no ja nie wiem kto cię uczył. Mnie zawsze w szkole i domu uczyli, że nie to nie. Problem w tym, że niektórzy starają się przedstawić patologie jako normę. A norma nie jest.

•  

no ja nie wiem kto cię uczył.

@Variv: A gdzie ja mówię o sobie? :)

A takie przekonanie buja się wśród facetów. Od kiedy to szkoła w ogóle uczy jak podchodzić do związków i podrywania dziewczyn? Weź sobie pierwszy lepszy "kurs podrywania", posłuchaj co mówi Korwin na ten temat i poczytaj historie w #anonimowemirkowyznania. Metoda "na oblężenie" jest czymś super powszechnym.

Problem w tym, że niektórzy starają się przedstawić patologie jako normę. A norma nie jest.

Mam odwrotnie zdanie - sporo ludzi nie chce widzieć problemu, bo jest to atak na ich "męskość". Uznanie odrzucenie zalotów przez kobietę za ostateczną decyzję, kłóci im się z przysłowiami typu "kobieta zmienną jest".

•  

powiedz złodziejowi żeby nie kradł, mordercy żeby nie zabijał, porywaczowi żeby nie porywał @Szokolata: @swinkapl: @dudi-dudi: chyba, że jedna szara komórka to za mało żeby zrozumieć, że to tak nie działa

@typiczny_typek: jeśli tym złodziejem, mordercą, porywaczem jest lub może się stać twój syn to warto by było mu to powiedzieć.

•  

no ja nie wiem kto cię uczył. @Variv: A gdzie ja mówię o sobie? :) A takie przekonanie buja się wśród facetów. Od kiedy to szkoła w ogóle uczy jak podchodzić do związków i podrywania dziewczyn? Weź sobie pierwszy lepszy "kurs podrywania", posłuchaj co mówi Korwin na ten temat i poczytaj historie w #anonimowemirkowyznania. Metoda "na oblężenie" jest czymś super powszechnym. Problem w tym, że niektórzy starają się przedstawić patologie jako normę. A norma nie jest. Mam odwrotnie zdanie - sporo ludzi nie chce widzieć problemu, bo jest to atak na ich "męskość". Uznanie odrzucenie zalotów przez kobietę za ostateczną decyzję, kłóci im się z przysłowiami typu "kobieta zmienną jest".

@johny-kalesonny Skoro wysuwasz tak śmiałe tezy to zakładałem, że poparte własnymi doświadczeniami. Ja w oparciu o swoje wychowanie twierdzę, że nigdzie nie uczy się gwałtu i zarówno w szkole jak i w domu przestępstwa w tym gwałty były pietnowane. Szkoła uczy przestrzegania norm ogólnie. - gwalt to złamanie norm i tego w szkole nie uczą - chyba że masz jakiś przykład, że w szkole uczą gwalcic. Nie wiem czego uczą na kursach podrywania bo z żadnego nie korzystałem. Jednak wątpię aby naklaniali tam do popełniania przestępstw - a jeśli naklaniaja to trzeba by to zgłosić odpowiednim organom. No kobieta z zmienna jest - tyle, że jak to się ma do gwałcicieli? Bo jednak nie widzę związku między męskością a gwałtem.

•  

@Variv: Ad hominem to sofizmat, a nie argument - moje doświadczenia nie mają znaczenia w kontekście dyskusji. Gwałtu nigdzie się nie uczy, ale uważania kobiet za niedecyzyjne osoby - owszem. Jeżeli odejmujesz decyzyjność od kobiety to wtedy zabierasz jej możliwość decydowania o tym, czy chce tego seksu z kimś, czy nie. Jeżeli dochodzi do stosunku wbrew woli tej kobiety, to przecież jest definicją gwałtu, prawda?

Ta tzw. "męskość" to traktowanie kobiet jako niedecyzyjne osoby, jak dzieci, które można do czegoś zmusić. Cała kultura macho jest o to oparta przecież.

•  

@johny-kalesonny: @swinkapl: @macadamia: @Szokolata: Nie rozumiecie absolutnie o co chodzi ani gościowi z kartką ani autorowi posta. Gość z kartką nie chce podkreślić, że sprawcą gwałtu jest gwałciciel, tylko nakłania do kampanii społecznych uczących tego. Moda z Ameryki. Autor posta wyśmiewa te kampanie. Jak wy to sobie wyobrażacie? Jaka będzie reakcja syna?
      A. No tak tato, faktycznie, gwałt jest jednak zły. Kurde muszę zmienić moje piątkowe plany. (╯︵╰,)
      B. Co kurwa? Ojciec odbiło ci, o co ty mnie oskarżasz?! ヽ( ͠°෴ °)ノ
      To teraz wam podam inne przykłady, dlaczego ta logika jest idiotyczna:
      Nie instaluj antywirusa, ucz syna, żeby nie hakował
      Nie zamykaj domu, ucz ojca, żeby nie kradł
      Jeśli nie widzicie żadnej analogii, to znaczy, że nie macie mózgu.
      Inna sprawa, że nie sądzę, żeby wyzywający ubiór miał jakieś znaczenie. Bardziej to, gdzie się chodzi/przebywa i z kim. Dokładnie tak jak to powiedziała @MirabelleCooper Następna rzecz, że duża część gwałtów (nie wiem jak duża) to gwałty przez osoby z najbliższego otoczenia, tak jak to napisał @johny-kalesonny chłopak z którym się pokłóciła czy wujek. Ale to nie zmienia faktu, że takie tabliczki dalej są kompletnie z dupy i bez sensu. Więcej szkodzą, niż pomagają bo mężczyzn to wkurwia, że ich się uznaje za potencjalnych gwałcicieli tylko ze względu na płeć. Przez to będzie mniejsza reakcja i większe znieczulenie na faktyczne przypadki gwałtu.

pokaż spoiler ekhem seksizm
      pic related

źródło: I2u0PP2.jpg

•  

@Variv: Ad hominem to sofizmat, a nie argument - moje doświadczenia nie mają znaczenia w kontekście dyskusji. Gwałtu nigdzie się nie uczy, ale uważania kobiet za niedecyzyjne osoby - owszem. Jeżeli odejmujesz decyzyjność od kobiety to wtedy zabierasz jej możliwość decydowania o tym, czy chce tego seksu z kimś, czy nie. Jeżeli dochodzi do stosunku wbrew woli tej kobiety, to przecież jest definicją gwałtu, prawda? Ta tzw. "męskość" to traktowanie kobiet jako niedecyzyjne osoby, jak dzieci, które można do czegoś zmusić. Cała kultura macho jest o to oparta przecież.

@johny-kalesonny Przecież kobiety same siebie lansuja na niezdecydowanie i same używają argumentu o kobiecej zmienności - tyle, że nijak się to ma do łamania prawa i do gwałtu. To jakieś mega duże i dziwne uproszczenie imho nijak się ma do genezy gwałtu.

+: silverm
    •  

Nie rozumiecie absolutnie o co chodzi ani gościowi z kartką ani autorowi posta. Gość z kartką nie chce podkreślić, że sprawcą gwałtu jest gwałciciel, tylko nakłania do kampanii społecznych uczących tego. Moda z Ameryki. Autor posta wyśmiewa te kampanie. Jak wy to sobie wyobrażacie? Jaka będzie reakcja syna?

@Cauchemar7: A czy w tym twoim niezbyt rozwiniętym rozumku w ogóle pojawiła się myśl, że to przenośnia, która ma na celu tylko podkreślenie, że wina leży po stronie gwałciciela a nie ofiary? Jakim trzeba być dzbanem, żeby w ogóle wziąć pod uwagę, że komuś tu chodzi o rzeczywistą rozmowę z synem? XD

To teraz wam podam inne przykłady, dlaczego ta logika jest idiotyczna:
      Jeśli nie widzicie żadnej analogii, to znaczy, że nie macie mózgu.

Powiedzieć, że upraszczasz i generalizujesz problem, to po prostu nie powiedzieć nic XD Prawackie analogie z chuja wiecznie żywe.
      To teraz ja:
      Noś zbroje, zamiast liczyć na to, że żyjesz w miejscu w którym nie dostaniesz kosy pod żebra od razu po wyjściu na ulice.
      I co, światopogląd oparty na powiedzeniach i alegoriach runął? Ja pierdole ludzie są jakieś granice XD

•  

Nie pomagaj córce wychować dziecka, ucz ją żeby nie wyrzucała go do śmieci po urodzeniu.

@Cauchemar7: Czyli rozumiem na zasadzie trzech zdań powyżej, w zdaniu:

Nie mów córce jak ma się ubierać by uniknąć gwałtu, powiedz synowy by nie gwałcił

Pierwsza część, czyli "Nie mów córce jak ma się ubierać by uniknąć gwałtu" równa się "Nie instaluj antywirusa", "Nie zamykaj domu", "Nie pomagaj córce wychować dziecka"? Sam napisałeś:

Inna sprawa, że nie sądzę, żeby wyzywający ubiór miał jakieś znaczenie.

Więc te zdania nie mają żadnych punktów wspólnych. Ogarnij się

Zgadzam się,  że tabliczki są z dupy. Ale tak samo z dupy są argumenty o ubiorze w kontekście gwałtów.

•  
      typiczny_typek

0

@Banek5000: aha, a to spowoduje, że jednak nie zgwałci... czemu hilterowi nikt nie powiedział żeby nie mordował żydów i nie zaczynał II wojny światowej skoro tak to działa?

•  

@dudi-dudi:
      Analogicznie:
      NIE ZAMYKAJ SAMOCHODU BY GO NIE OKRADLI
      Powiedz zlodziejowi by nie kradl.

•  

@macadamia A czy w tym twoim niezbyt rozwiniętym rozumku w ogóle pojawiła się myśl, że to nie jest przenośnia. Jakbyś był na tyle inteligentny żeby dać radę nauczyć się angielskiego, to byś wiedział, że chodzi o faktyczną rozmowę i plakaty "nie to nie, mężczyzno nie gwałć". Ten kto trzyma tę kartkę NIC nie wymyślił tylko przetłumaczył i przepisał angielską kartkę. Poza tym jak można pomyśleć, że gwałt nie jest zły, ucz tego w więzieniach te pare procent co tak uważają a. Nie publicznie. A twoja analogia potwierza to co napisałem. Podsumuję, bo pewnie nie rozumiesz.
      nie ucz córki jak się ubierać, ucz syna i córkę żeby uważali z kim i gdzie przebywają bo dostaną kosę pod żebra lub zostaną zgwałceni

@johny-kalesonny To dlaczego ich bronisz skoro zgadzasz się, że są z dupy? Ja piszę logicznie bo najpierw stwierdzam, że argument "nie chroń się, ucz żeby nikt nie robił ci krzywdy" jest idiotyczny w założeniu a potem, że ta ochrona nic i tak by nie dała i stwierdzenie "chroń się w ten konkretny sposób" też jest idiotyczne bo to nic nie da na podstawie obserwacji. Dla mnie zarówno "nie ubieraj się tak bo będziesz zgwałcona" jest idiotyczne jak i "nie ucz córkę jak się ubierać, ucz syna żeby nie gwałcił". Teraz rozumiesz?

•  

A czy w tym twoim niezbyt rozwiniętym rozumku w ogóle pojawiła się myśl, że to nie jest przenośnia. Jakbyś był na tyle inteligentny żeby dać radę nauczyć się angielskiego, to byś wiedział, że chodzi o faktyczną rozmowę i plakaty "nie to nie, mężczyzno nie gwałć".

@Cauchemar7: Przecież w tej akcji tez nie chodziło o faktyczną rozmowę, tylko o podkreślenie po której stronie jest wina XDD Widzę w wyścigu dzbaństwa pierwsze miejsce 18 lutego już chyba mamy przyznane XD

Poza tym jak można pomyśleć, że gwałt nie jest zły, ucz tego w więzieniach te pare procent co tak uważają a. Nie publicznie.

Możesz mi też to przetłumaczyć na język polski XDDD

nie ucz córki jak się ubierać, ucz syna i córkę żeby uważali z kim i gdzie przebywają bo dostaną kosę pod żebra lub zostaną zgwałceni
      Może to być dla ciebie zastanawiające, ale na tym obrazku nie ma nic na temat tego, żeby nie uważać, z kim się przebywa XD To już sobie dopowiedziałeś sam. Tam jest tylko o tym, żeby nie próbować szukać odpowiedzialności po stronie ofiary (wbrew twojej pięknej opinii, że chodzi o rzeczywistą rozmowę z synem XD)

Zresztą won na czarno, są jakieś granice poziomu, których lepiej nie przekraczać, z kim ja tutaj rozmawiam XD

•  

@dudi-dudi akurat ubiór moim zdaniem faktycznie gówno ma do rzeczy. Z mojego doświadczenia naprawdę obleśnie i potencjalnie niebezpiecznie obłapiana byłam np:
      1. Na targu:)
      2. W sanatorium jako nastolatka.
      3. W autobusie MPK w biały dzień.
      4. Na posiadówie ze znajomymi, postanowiłam położyć się na chwilę w pokoju koleżanki żeby opanować helikopter, to nawiedził mnie narzeczony innej koleżanki.

Przy żadnej z tych okazji nie byłam wyzywająco ubrana. Przy jednej byłam podpita, ale byłam w domu wśród znajomych, więc czułam się bezpiecznie.
      Za to jak wracałam nieraz w sukience w panterkę czy jakiejś spódniczce późnym wieczorem sama przez Wrocław to jakoś nikt się nie przywalił. Więc bardziej przekonuje mnie edukowanie społeczeństwa, że nie wolno traktować drugiej osoby jak kawałka mięsa, niż edukowanie kobiet, żeby się na wszelki wypadek broń boże ładnie nie ubierać.

•  

@macadamia ja pierdole co za debilizm, przeczytak jego komentarz @johny-kalesonny i powiedz mi, czy jest tam coś logicznego bo może to ja jestem ślepy. Jak można nie zauważyć, że ja tam napisałem swoją własną opinię i co powinno moim zdaniem być na tej kartce ZAMIAST TEGO CO TAM TERAZ JEST. Ehh z lewackimi debilami taka rozmowa, nawet nie rozumieją co piszesz, po czym blokują i wyzywają.

•  

@johny-kalesonny czasem się zastanawiam, czy takich rzeczy jak @macadamia nie piszą upośledzeni prawacy jako prowokację żeby oczernić kulturalną lewicę

•  

@johny-kalesonny czasem się zastanawiam, czy takich rzeczy jak @macadamia nie piszą upośledzeni prawacy jako prowokację żeby oczernić kulturalną lewicę

@Cauchemar7: Szczeknij jeszcze parę razy i spróbuj poszukać jakiegoś wsparcia wołając ludzi XD

Używasz porównań godnych gimbusa, więc dostałeś po łapach, to przestań płakać i po prostu zamknij mordę. A nie teraz nagle "jak można było nie zauważyć, że to moja opinia" XD Zrobiłeś z siebie klauna traktując bezpośrednio to co tam jest napisane, czym okrutnie przestrzeliłeś, a teraz próbujesz odwracać kota ogonem, no brawo brawo XD

•  

@macadamia łohoho, jednak nie na czarno, musisz mi udowodnić, że lepiej wiesz co autor miał na myśli? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Cauchemar7: Jesteś na czarno, bycie na czarno nie znaczy, że nie mogę tu wchodzić albo ci odpisywać myślicielu XD Nic nie muszę, nudzi mi się po prostu, do tego sprawia mi przyjemność wycieranie podłogi kimś, kto prezentuje taki poziom XD Ot, zwykły sadyzm

•  

@dudi-dudi: Co to za problem żeby kobiety, dziewczyny ubierały się normalnie, a nie jak szmaty, skąpe wyuzdane szmaty. Co za problem żebyśmy się nawzajem szanowali i nie krzywdzili innych dla przyjemności.

•  

@macadamia proszę bardzo, jeśli ci to sprawia przyjemność, leć mamie się pochwalić, że zaorałeś prawaka ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ja dobrze wiem co mam na myśli. Wiem też, że mam rację i wyzywaniem ani nieudolnym wyśmiewaniem tego nie zmienisz. Nie jesteś pierwszy ani ostatni. Ale już nie będę odpowiadał bo mam podejrzenie, że jesteś prawakiem potrzebującym leczenia który stara się kompromitować ludzi o innych poglądach. Nie dokarmiam troli.

•  

@dudi-dudi: Osobiscie znam tylko jedną zgwałcona osobe i jest to koles. Zgwalcony przez kobietę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Kurwa dzbany! Tu nie chodzi o to by powiedzieć wprost dziecku czy już gwałcicielowi "nie gwałć", złodziejowi "nie kradnij" a palaczowi "nie pal". Chodzi o wychowanie dziecka i wpojenie zasad moralnych skurwysyny.

•  

@Sleepwalker Plus przerzucenie winy na gwalciciela, a nie dziewczynę, która prawilnego chłopaczyne skusila. Idąc taką logika, że to dziewczyna jest winna bo była niestosownie ubrana dojdziemy do Arabii Saudyjskiej i chodzenia w burkach.

•  

@GrammarNazi dokładnie. To tak jak z towarem wystawionym luzem na półkach lub straganach i tłumaczenie złodzieja, że go skusili.

•  

@dudi-dudi: nie muw dziecku, zeby sie rozgladalo na przejsciu. powiec rzonie zeby nauczyla sie jezdzic xD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@dudi-dudi jeśli mówienie kobietom, żeby były rozsądnie ostrożne to przerzucanie winy z gwałciciela na ofiarę, to takie feministyczne slogany przerzucają winę na wychowanie.
      A rzeczywistość wygląda tak, rozsądne i ostrożne kobiety, mężczyźni zresztą też, mają większe szanse na zauważenie zagrożenia i mu przeciwdziałanie. Nie traci nikt prócz napastników. Powiedzenie żeby ludzie nie byli źli gówno da, mówienie ludziom, że nie muszą być ostrożni, i odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo leży po stronie społeczeństwa, albo cholera wie gdzie, to profit dla napastnika który częściej znajdzie bezbronną ofiarę.

•  

@typiczny_typek: no ale przecież znaczna część przestępców to osoby które miały ciężkie dzieciństwo, ich wychowanie jest kluczem więc w sumie trochę tak to działa. Trzeba edukować od najmłodszych lat.

•  

@dudi-dudi: Ciekawe czy zamyka mieszkanie czy mówi złodziejom, żeby nie kradli?

•  
      typiczny_typek

0

@tomtom8: tak, ale nie śmiesznym "nie rób tego, bo to złe i tak nie wolno" tylko rozwiązaniem problemu patologii, edukowaniem w tym kierunku i zajęciem się sprawy fałszywych oskarżeń o gwałt przez co sytułacja zgwałconych kobiet wygląda jak wygląda

•  

@dudi-dudi autor nie pomyślał, że kobiete może zgwałcić ktoś inny niż jej brat xDDD

•  

@johny-kalesonny:

winę za gwałt ponoszą gwałciciele, a nie kobiety, które się "niestosownie" ubierają.
      Oczywiście, tak samo jak kradzieży jest winny włamywacz, a nie domownik, który zostawił otwarte drzwi.
      A jednak nikt nie ma wątpliwości, że zamykanie drzwi to dobry pomysł, ani nikt nie omieszka nauczyć tego swoich dzieci ¯\_(ツ)_/¯

+: kompek
    •  

@motaboy:

kobieta może nawet zasuwać goła, w środku nocy, po najgorszej dzielnicy, najgorszego miasta i NIKOMU nie daje to prawa do gwałtu. Gwałt to tylko i wyłącznie wina gwałciciela.
      100% racji ale warto rozróżnić wskazywanie winnego gwałtu po fakcie od zarządzania ryzykiem zostania ofiarą gwałtu (czy przemocy w ogóle).

•  

@dudi-dudi: autor tego obrazka pewnie nie ma drzwi i zamków w domu xd

•  

Nie bardzo. Buja się takie przekonanie, że jak dziewczyna mówi "Nie", to znaczy, że to jest tylko tymczasowe i jak będziesz się wystarczająco starał, to w końcu zmieni zdanie. Konsekwencją takiego podejścia są po prostu gwałty ¯_(ツ)_/¯

@johny-kalesonny: według jednego z badań przeprowadzonego wśród studentek 39,3% z nich przynajmniej raz powiedziało "nie" gdy tak naprawdę myślały "tak": https://www.researchgate.net/publication/19775918_Do_Women_Sometimes_Say_No_When_They_Mean_Yes_The_Prevalence_and_Correlates_of_Women's_Token_Resistance_to_Sex

Badanie przeprowadziła pani Charlene L. Muehlenhard, College of Liberal Arts and Sciences - Psychology, Women, Gender & Sexuality Studies

•  

według jednego z badań przeprowadzonego wśród studentek 39,3% z nich przynajmniej raz powiedziało "nie" gdy tak naprawdę myślały "tak"

@silverm: Na szczęście decyzyjność nie opiera się na tym, co myślisz, ale co mówisz lub piszesz. W innym wypadku byłby niezły syf w wielu dziedzinach życia, prawda?

A jednak nikt nie ma wątpliwości, że zamykanie drzwi to dobry pomysł, ani nikt nie omieszka nauczyć tego swoich dzieci ¯_(ツ)_/¯

@szpongiel: Jednak jeśli ktoś by sądził, że skromne ubieranie się jako kobieta zmniejsza ryzyko gwałtu, jak zamykanie drzwi na klucz zmniejsza ryzyko włamania, to jest skończonym idiotą.

•  

@dudi-dudi to teraz pytanie ile jest faktycznych gwałtów a ile akcji gdzie laska się ruchala z kimś z własnej woli a później nagle oskarżala go o gwałt.

Był jakiś czas temu chyba w uwadze materiał o lasce- karynie co to po dyskotece wsiadla do auta dresow i nagle "hur, dur zgwałcili mnie!"

•  

@dudi-dudi: @johny-kalesonny: a jednak drzwi w domu zamykasz na klucz.

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@sid127: A jednak ubiór nie ma znaczenia (lub ma super marginalne znaczenie) w kontekście ryzyka gwałtu

•  

Na szczęście decyzyjność nie opiera się na tym, co myślisz, ale co mówisz lub piszesz. W innym wypadku byłby niezły syf w wielu dziedzinach życia, prawda?

@johny-kalesonny: Chyba nie zrozumiałeś, albo nie przeczytałeś abstraktu badania. Piszesz, że kobieta mówiąc "nie" podejmuje decyzję, że nie chce seksu.
      Ja ci pokazałem, badanie gdzie ~40% kobiet były zdecydowane na seks z partnerem, świadomie wyraziły na ten seks zgodę, ale sygnał werbalny jaki dotarł do partnera to było słowo "NIE".

•  

@dudi-dudi: jeszcze to xd

źródło: 5064992_973bdb344565d6bacddf732ec012f194.jpg

•  

@johny-kalesonny: nie znam się na gwałtach, tym bardziej gwałcicielem nie jestem, ale jakbym hipotetycznie miał być, to zapewne wybrał bym tą ładniejszą ofiarę

•  

@johny-kalesonny: oczywiście, że winę za gwałt ponosi gwałcący.
      JEDNAKŻE zdrowy rozsądek podpowiada, żeby dziewczyny czy kobiety mogą myśleć o tym, że jak będą ubrane wyzywająca to może jakiś zjeb zwróci na nią uwagę. Jak wie, że będzie sama, to warto jednak ubrać dłuższą sukienkę czy coś trgo typu. Dla spokojności

•  

@dudi-dudi: faktycznie, tak samo to działa z pedofilami, wystarczy powiedzieć nie dotykaj dzieci i działa, prosty trick znany od dawna.

•  

@johny-kalesonny: @typiczny_typek: Nikt nie napisał o "zakazaniu" gwałtów, a mówieniu o tym, by nie gwałcił vide wychować odpowiednio syna.

Nie dziwię się, że w Polsce nadal jak w lesie, skoro tak prostej rzeczy nie potraficie zrozumieć xD

•  

Ja ci pokazałem, badanie gdzie ~40% kobiet były zdecydowane na seks z partnerem, świadomie wyraziły na ten seks zgodę

@silverm: Jest napisane:

We found that 39.3% of the women had engaged in token resistance at least once

Co to jest token resistance:

Token resistance is a term, commonly referred to in the seduction community,[1] denoting a rejection of advances, almost always of the sexual kind, with intention of actually engaging in the activity that was initially rejected.

Badanie jest z '88.

Masz tutaj badanie: https://journals.sagepub.com/doi/10.1111/j.1471-6402.1998.tb00167.x
      Które w abstractcie ma:

We asked 65 women and 64 men to write narratives describing their experiences conforming to the definition of token resistance used in previous studies. As in previous research, both women and men reported engaging in token resistance. However, most respondents apparently misunderstood the definition because they wrote narratives that did not meet this definition. These results refute the stereotype that most women—and only women—engage in token resistance to sex. Furthermore, these results cast doubt on prevalence data reported in previous studies. Results indicate that the overwhelming majority of women and men who say “no” to sex actually mean no.

Więc wygląda na to, że te z 88 jest raczej nieaktualne

•  

@dudi-dudi: dla mnie to wcale nie #rakcontent, a sensowny przekaz

•  

JEDNAKŻE zdrowy rozsądek

@Shatter: Bardzo hejtuję sformułowanie "zdrowy rozsądek". Intuicje mogą być błędne, szczególnie dla laików w temacie. I tak też jest w tym wypadku, ponieważ większość gwałtów jest na tzw. "szarych myszkach", a gwałciciel jest z bliskiego otoczenia

@sid127: Może poczytaj w takim razie jak gwałciciele wybierają swoje ofiary

•  

mówieniu o tym, by nie gwałcił vide wychować odpowiednio syna.

@PilariousD: Powiedzenie synowi by nie gwałcił to dla Ciebie wychowanie syna w taki sposób, by nie gwałcił? Czemu w takim razie nie ma tam zdania "wychowuj syna tak"? To drugie jest bardziej ogólne i jest prawidłowe, a to pierwsze jest głupie i jest na tej kartce.

Nie dziwię się, że w Polsce nadal jak w lesie, skoro tak prostej rzeczy nie potraficie zrozumieć xD

Zgadzam się, chociaż chyba nie będziesz wtedy zadowolony z mojej opinii :)

•  

powiedz złodziejowi żeby nie kradł, mordercy żeby nie zabijał, porywaczowi żeby nie porywał
      @typiczny_typek:
      Ale to nadal nie powód, by zwalać na ubiór kobiety. Po drugie, mało kiedy jest gwałcona kobieta ubrana minimalnie. Zazwyczaj i tak chodzi o ustronne miejsca, dosyć dużo gwałtów tez w rodzinie i między znajomymi.
      Po drugie, idąc twoim tokiem rozumowania, to faktycznie kobiety powinny mieć burki i 99% ciała zakryte, bo zawsze tak co pokaze wiecej, "sama" stwarza sobie zagrożenie.

•  

Jednak jeśli ktoś by sądził, że skromne ubieranie się jako kobieta zmniejsza ryzyko gwałtu, jak zamykanie drzwi na klucz zmniejsza ryzyko włamania, to jest skończonym idiotą.

@johny-kalesonny: Z tego co pamiętam, organizacje feministyczne krytykują nawet ostrzeganie kobiet aby unikały niebezpiecznych miejsc, zwłaszcza samotnie, więc to ci co tak mówią są tu idiotami.

I nie, fakt że sprawcami największej liczby gwałtów są osoby z otoczenia ofiary nie sprawia, że bycie w środku nocy w patodzielnicy jest bezpieczne dla kobiet. Po prostu kobiety i tak unikają takich miejsc, a część organizacji feministycznych to krytykuje.

•  
      typiczny_typek

0

@27er: ciesze się, że nie oceniałeś mojej matury z polskiego, bo nie ma chuja, że zgadnę jak doszedłeś do takich wniosków z mojej wypowiedzi XD

•  

@dudi-dudi: Ależ to jest genialne w swojej prostocie. Powiedzmy każdemu by postępował tylko dobrze i myk, znika całe zło ze świat!

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Podejrzewam że OPowi nie chodziło o jakieś "mówienie złodziejowi żeby nie kradł" czy "hehe brat rucha siostrę", tylko o traktowanie wszystkich mężczyzn jako potencjalnych gwałcicieli przez skrajną lewicę.

•  

@dudi-dudi: Powiedz synowi zeby nie kradł, nie gwałcił, ale równocześnie podsuwaj dzieciom pomysły jak zabezpieczyć swe ciało i mieszkanie, bo zjebów jest na swiecie ogrom.

Gorące dyskusje ostatnie 12h