Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia drogie Mireczki należące do typowych obiektów kpin z tagów #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne czy wy naprawdę myślicie, że być gejem czy lesbijką to sobie można wybrać? Dzięki netflixowi i innym propagandom na 18 urodziny dostajecie ankiete i wybieracie sobie swoje preferencje? Tak mnie to zastanawia, jaki trzeba mieć ucisk na nerwy żeby się wiecznie do #lgbt #!$%@?ć :o albo w ogóle orientację seksualną nazywać ideologią. Nawet mi was prostaki nie żal. #oswiadczenie
  • 41
@Wjorgus: Dużo moich wpierw bardzo głośno mówiło o propagandach itd, póki im nie powiedziałam, żeby już przestali się wygłupiać. I spadło na nich objawienie pańskie, że to ich best friend homo jest. po latach mówią mi, że to przez niedouedukowanie i brak takich znajomych. Więc chyba rozumiem o czym mówisz.

@Aldarith dlatego właśnie idzie #czarnolisto mały złośniku ;)
Według mnie przynależenie do seksualnosci takich jak heteroseksualizm i homoseksualizm jest chorobą, gdyż nie da się wprost ocenić jaka jest czyjaś seksualność. Z tego co mi niektórzy chcą wmówić jestem biseksualna. Ja wolę to podzielić na tak zwane filie. Gynofilia, androfilia, gynemimetofilia, fatofilia, gynandromorphofilia. Wtedy potrafię się określić jako nie osoba biseksualna sugerująca, że lubię wszystkie cechy obu płci lecz specyficzne cechy obu płci. Jestem gynemimetofilką lubię kobiety z penisem i słodkich
Według mnie przynależenie do seksualnosci takich jak heteroseksualizm i homoseksualizm jest chorobą


@Envie: żeby nazywać coś chorobą, musi to mieć znamiona choroby. Seksualność jako taka nie jest chorobą.
@GoplanaLodz: shemale jest bardzo obraźliwym słowem, nie używaj słów którego znaczenia nie znasz. Seksualność jest spektrum a nie jest takie jasne. Jak po prostu ktoś usłyszał że lubię dziewczyny, to od razu padają teksty typu "mam przyjaciółkę lezbę, może chcecie się poznać".
@GoplanaLodz: Jeszcze jak w przypadku osób starszych można takie podejście zrozumieć, tak na poglądy młodych ludzi czasem brak mi słów. Już bardziej akceptuje podejście: to choroba albo propaganda - bo to wynika z jakiejś niewiedzy, ignorancji i utrwalanych stereotypów, niż takie: jestem tolerancyjny, ale: bądźcie tacy w domu/nie masz prawa nazywać się prawdziwą kobietą - na co nawet nie wiem co mogłabym odpowiedzieć ()
@Envie mogę używać słowa takie jakie chcę, w przez osoby takie jak ty społeczność lgbt jest odbierana jak odbierana. Przyrownujesz seksualność do chorob, a za normalne uwazasz kobiety z Pisiorem. Myślisz, że ktoś się interesuje tymi nazwami które podałaś?
@rainant taa, ten argument jesy najlepszy. Nigdy nie byłam jego bezpośrednim adresatem i zawsze dodają do tego "goplana, ty to sie nie obnosisz, ja cie szanuje" i wtedy się konfrontacja rozpoczyna, bo: obnosze sie, gdyż z zona otwarcie o nas mowie, zartuje o dziewczynach itp. I wtedy do nich dociera xD
@GoplanaLodz: czyli fakt, że np lubisz kobiety oznacza, że mogłabyś być w związku emocjonalnym z każdą kobietą? Nie mówię konkretnie że homoseksualizm i heteroseksualizm jest chorobą, ale twierdzenie że wszystko jest proste jest.
Czasami niektóre osoby chętnie bym uderzyła słownikiem... lub książką od biologii.
Jeszcze raz powiem nie przyrównuję seksualność do chorób tylko uogólnienie upodobań.
@sked: W porównaniu do moich aktualnych poglądów było źle, łeb zakuty totalnie, zmieniło się to po tym, jak poznałem swoją różową, która w czasie poznania była totalną przeciwnością, co do poglądów. Godziny zwykłych rozmów itp. pozwoliły mi spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy i ta nowa perspektywa dużo bardziej mi się spodobała :)
@Envie ogolnie nie jestwm dobrym przykladem zaangazowan emocjonalnych, ale tak: ogarniczam swój wybór do kobiet i nie potrzebuję więcej tego rozwlekać.
Nie wymagam od ludzi poznania pojęć takich jak Cis-plciowosc itd. Niech wpierw ogarną, pierwszy skrót i będzie już o wiele lepiej. Ale twoje pierwsze oburzenie i potok pojęć których nie zna nikt kto nie ma podobnych preferencji był okropny. ,
@Wjorgus brawo dla różowej :) no i dla ciebie, za nie
@Envie: Poświęciłam się i wzięłam na warsztat twoje wypowiedzi, tak burdelowate w formie, że łatwo nie było ;) jestem osobą mega, mega przychylną „tęczowym środowiskom”, więc to nie atak na twoje preferencje, tylko bzdurzenie.

Pierwsze zdanie rozbiję, bo jedno nie wynika z drugiego:

„Według mnie przynależenie do seksualnosci takich jak heteroseksualizm i homoseksualizm jest chorobą...

[tego będziesz się później wypierać]

...gdyż nie da się wprost ocenić jaka jest czyjaś seksualność.”

I
jaki trzeba mieć ucisk na nerwy żeby się wiecznie do #lgbt #!$%@?ć


@GoplanaLodz: To zabawne, bo problem bardzo podobny do syfu z feministkami i nadal nikt z tym nic nie robi, bo te środowiska najwyraźniej uważają, że nie ważne jak, ważne by gadali. Te najbardziej 'medialne' jednostki robią wstyd i ośmieszają całą resztę, a postronny obserwator zarysowuje sobie w pamięci obraz agresywnej feministki bez elementarnej wiedzy, walczącej o uprzywilejowanie oraz geja
@dan3k kurde, widziales ty geja z peniswm na czole? 27 lat na karku, bylam juz w roznych miejscach i na roznych eventach i nigdy sie mitycznych rafalalal nie doczekalam. Nie ma jak dla mnie o czym gadac. Polaka za granica tez pokaza jako zlodzieja, a czy myslimy o calym naszym narodzie w taki sposob, lub przez taki pryzmat? Nawet nie chce mi sie gadac o ocenie społeczności w taki sposob.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: oorientacja to orientacja, a ideologia to ideologia.
Przecież to skrajni lewacy - radykalni konstruktywiści - twierdzą, że płeć czy orientacja, a w zasadzie wszytko jest konstruktem społecznym. Niby można se być gender fluid i wybierać choćby codzień jakiej jest się płci, jednocześnie twierdząc, że kobieta może się urodzić z mózgiem mężczyzny (albo odwrotnie) i jedyna opcja "pomocy" to operacja ucięcia cycków (albo benka).
Sami sobie w ten sposób przeczą, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@utopjec:

Seksualność jako taka nie jest chorobą.

Czepianie się słówek. Może nie chorobą ale wadą rozwojową jeśli jest to coś innego niż heteroseksualność.
Oczywiście nie powinno to być powodem odmawiania takim ludziom praw obywatelskich/człowieka ani uzasadnieniem do szkalowania ale lansowanie tego jako mody bądź robie powodu do dumy to też szkodliwy społecznie kierunek.
@szpongiel juz nie prowadź zbędnych dywagacji. Nie przypisuję ideologii do tego, że mam żonę a nie męża i nie chcę żeby ktoś w usta wciskał mi to słowo. Dalsze rozwlekanie codziennych zmian płci itd jest dla mnie po prostu zbędne.
juz nie prowadź zbędnych dywagacji. Nie przypisuję ideologii do tego, że mam żonę a nie męża i nie chcę żeby ktoś w usta wciskał mi to słowo. Dalsze rozwlekanie codziennych zmian płci itd jest dla mnie po prostu zbędne.


@GoplanaLodz: widać pomimo bycia homo nawet nie orientujesz się jak w brzydki sposób jesteś wykorzystywana przez ludzi lansujących szkodliwe ideologie. W tym szkodliwe również dla samych homoseksualistów.
Bycie homo nie jest żadną
Może nie chorobą ale wadą rozwojową jeśli jest to coś innego niż heteroseksualność. Oczywiście nie powinno to być powodem odmawiania takim ludziom praw obywatelskich/człowieka ani uzasadnieniem do szkalowania ale lansowanie tego jako mody bądź robie powodu do dumy to też szkodliwy społecznie kierunek.


@szpongiel:

czyli nie masz przeciwko, żeby homo, podobnie jak normalni obywatele/ludzie mogli zawierać małżeństwa i adoptować dzieci? czy jednak trzeba tych ludzi izolować od normalnego życia społecznego, a
@szpongiel fajnie wiedzieć ze jakas firma jest lgbt friendly, bo wiesz, ze nie musisz udawac kogos innego niz nim jestes. Nie widze w tym nic zlego xD wszystko inne co opisujesz to prawacki wymysl spisku lgbt przeciwko ludzkosci. Ktory jest dla mnie zbednym epizodem tej rozmowy. Nigdy mnie zadne genderowe organizacje nie wykorzystywały, a od kiedy ich ruch jest wzmozony widze tylko poprawe w społeczeństwie i w tym co jest tepione. 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@utopjec: małżeństwa albo lepiej związki partnerskie jako kompromis - tych, którzy szanują tradycję też warto uszanować, a nie tylko iść na noże.
Przy adopcji warto pamiętać, że tu wchodzi w grę dobro dzieci. Jak na razie to jest eksperyment. Póki nie ma szerokiej puli długofalowo zbieranych danych statystycznych na temat rozwoju dzieci dorastających u rodziców jednopłciowych, twierdzenie że ten rozwój jest równie zdrowy co w rodzinach hetero jest ideologią właśnie. Ideologią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: biednej klasie robotniczej też się podobało gdy zaczynała się komunistyczna rewolucja.
Gdy później zdychali w gułagach albo z głodu to już jakby mniej.

Firma powinna zatrudniać za kompetencje i nikogo nie dyskryminować za płeć, orientację czy rasę.
Jednak gdy celowo odrzuca bardziej kompetentnych kandydatów aby zamiast nich zatrudnić osoby o danej płci, orientacji bądź rasie (np. aby zgadzały się parytety "równościowe" bo to w nowomowie jest "LGBT friendly") to jest
@szpongiel: A co ty mi tu Karonia przepisujesz? Nie rozumiem co robi w tej dyskusji marksizm-kulturowy - mam wrażenie, że ostatnio pod to pojęcie podczepia się wszystko, z czym konserwatystom nie po drodze. A gdzie się nagle podziała cała spuścizna myśli liberalnej? No nie mów, że marksizm ją zeżarł. Całe wieki myśli wolnościowej znikło, bo młody Marks napisał kilka broszur. ¯\_(ツ)_/¯
@szpongiel przeczytaj dwa razy komentarz do ktorego piszesz odpowiedz. Napisalam o lgbt friendly, a nie o twojej wizji takich rozwiazan. Nie widzialam ani w Niemczech ani w Polsce firmy ktora zatrudnia ludzi bo sa homo czy tam trans. Ale pewnie naczytales sie, ze gdzies w ameryce byl taki przypadek i wciskasz to w kazdy watek. W kazdym razie juz nie rozpisuj sie, bo nie chce sie tego czytac i nawet nie podchodze