Wpis z mikrobloga

@Janusz_Rekina: biorą na siebie całą robotę związaną z obsługą interesantów (dosyć czasochłonne i uciążliwe), w zamian za max. kilka % transakcji, nie każdy jest na tyle dyspozycyjny, żeby co chwilę komuś pokazywać mieszkanie, albo odpowiadać na wiadomości ^^
@Janusz_Rekina:
Z rzeczy oczywistych - pośredniczą w transakcji. Osoba pośrodku jest często wskazana, w szczególności przy trudnych klientach. Taki bufor rozładowuje obie strony. Dodatkowo pomoże przy lub poprowadzi negocjacje.
Z rzeczy twardych - marketing oferty jest o wiele szerszy w zasięgu niż osoby prywatnej i w 90% przypadków po prostu o wiele lepszy w sferze wizualnej. Mowa tu nie tylko o portalach, ale różnych płatnych ogłoszeniach (np facebook). Poza tym dysponuje
@Janusz_Rekina: nie mogę się zgodzić, tzn. jak nieruchomość np. 200k a chcą 4%, to w sumie tanio nie wyjdzie ich pośrednictwo, zależy co dokładnie oferują w zamian

ale ogólnie ze wszystkim możesz powiedzieć, że ktoś wyręcza leniwych januszy.. nie zatrudniaj żadnych fachowców, tylko wszystko rób samemu :D
@Guardis: Bez przesady jakich fachowców? W większości ich robota polega na wrzuceniu ogłoszenia, obierania telefonów, umawiania spotkania, uzupełnienia danymi gotowego szablonu umowy z internetu. Rzeczywiście praca wymagająca wykształcenia i wielu lat doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym bardziej od strony kupującego, który sobie sam znajdzie ogłoszenie i musi płacić swój % na trutnia. Jak sprzedający jest leniwy to niech sam pokrywa koszt pośrednika.
@Janusz_Rekina: Ja na to tak nie patrzę, swoją drogą powiedz mi jaki zawód jest uczciwy w takim razie (poza sprzątaczką na minimalnej).
Mam na myśli to, że np. masz sklep, kupujesz taniej z hurtowni.. czy to uczciwe wciskać klientom towar po zawyżonych cenach? I wiele innych przykładów:D

Klient ma potrzebę, a Ty mu ją zrealizujesz, zarobisz na tym, wszyscy będą zadowoleni <3
@Guardis: Wiem jak działa handel ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mój ból dupy odnosi się do tego że ci ludzie mają stanowczo za wysokie prowizje w porównaniu do wysiłku jaki ponoszą. I jeszcze w ogłoszeniach nie piszą, że przez pośrednika co jest szczególnie #!$%@?ące jak się czegoś szuka a nie chce się płacić na złodziei. Już nie wspominając o gadce szmatce przy oglądaniu o jakie zajebiste przytulne