Wpis z mikrobloga

@TheRickestRick: Jeżeli cię to nie interesuje to tego po prostu nie rób. Ja też próbowałem, bo w szkole byłem dobry z programowania, więc jakiś czas po szkole chciałem wziąć się poważniej za życie i coś robić porządnego. No i na chwilę było fajnie, szło chyba dobrze, potrafiłem też siedzić i 10 godzin dziennie z przyjemnością i serio myślałem, że coś z tego będzie. Po jakich 7 miechach wziałem się za backend,
@TheRickestRick: Zapomniałem dodać, że duży udział w spadku motywacji u mnie miało też czytanie tagu programowanie. W większości wpisów tylko narzekanie jak ktoś miał podstawowe pytania lub jak to jest źle bo rynek pracy zawalony albo żeby odpuścić bo i tak się nie uda. Więc jeżeli naprawdę chcesz to robić to zacznij i rób to konsekwentnie, jak ci się znudzi po kilku miesiącach to będziesz chociaż mógł powiedzieć że probowałeś. I
@michal42: Niestety tak jest. Zrobisz przerwę i trzeba sobie przypominać rzeczy, które znało się nieźle. Mój błąd to też pójście w webdev, ze względu na rzekomy niski poziom, wejścia i duże zapotrzebowanie, mimo, że kiedy zaczynałem bardzo nie chciałem klepać stronek, ale wmówiłem sobie, że jest fajnie. Trzeba było zostać przy androidzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheRickestRick: mnie na poczatku motywowalo pisanie rzeczy ktore mi sie przydały. Aplikacja do zarzadzania budzetem, aplikacja do kontroli wydatkow na samochod, boty scrapujace strony internetowe ze statystykami, aplikacja smart home - pisanie calego dashboardu z wyświetlaniem informacji z czujnikow, zewnętrznych api + skonfigurowanie do tego raspberry razem z dyskiem sieciowym itp
@TheRickestRick: Jeżeli musisz się "zmuszać" żeby coś robić (i nie jest to Twoim obowiązkiem), to najzwyczajniej tego nie rób. Zaoszczędzisz sobie czasu i zawodu :)
Jeżeli natomiast nie wiesz co napisać, to najłatwiej przychodzi (przynajmniej mi) robienie tego co się lubi. Lubisz gry? To napisz prostą grę, potem kolejną i samo pójdzie.

Duża część osób robi błąd (oczywiście nie tyyczy się to każdego) i "rzuca się od razu na głęboką wodę",