Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
kupiłem rok temu (odrobinę ponad) opony zimowe Nokian WR D4 225/45R17. Zauważyłem, że na jednej (lewej) przy zewnętrznej krawędzi są pęknięcia, jakby opona popękała ze starości (widać na zdjęciu, tak wygląda na całym obwodzie ale tylko przy tej krawędzi).

I teraz głupie pytanie. Jak zareklamować taką oponę? Mam tylko jeden zestaw opon zimowych, jak mam oponę ściągnąć z felgi, oni przyślą kuriera, potem znów założę oponę, którą odeślą to dwa razy muszę zapłacić za zdjęcie i założenie, nie mam innej opony poza dojazdówką no i letnimi. To jest przód, więc musiałbym zmienić koła przód/tył, zmienić 2 opony i założyć letnie na tył.

Nijak mi się to nie podoba i zastanawiam się jak to rozwiązać, czy nie kupić nowej takiej samej opony i nie założyć w miejsce tej a tamtą reklamować, bo założenie dojazdówki blokuje mi jazdę na przynajmniej dwa tygodnie dalej niż po mieście.

#samochody #opony
Vetinari - Hej mirki,
kupiłem rok temu (odrobinę ponad) opony zimowe Nokian WR D4 22...

źródło: comment_G11WrjiilLSvzixdrslPdNc9sLLmsJBq.jpg

Pobierz
  • 26
@all100: Jeżdżę, widać też po bieżniku jak ktoś mi zajeżdża drogę na autostradzie i muszę gwałtownie hamować. Nie martwi mnie, że ta opona jest brzydka, tylko czy nie rozpadnie się kiedy będę autostradą jechał.
@Panczenisci: Mają 3 lata chyba (wg. Oponeo, tam są warunki gwarancji Nokiana i tam kupiłem). Opony nie wyglądały tak od zawsze, jakoś szczególnie się im nie przyglądam, ale to zwróciło moją uwagę.

No i trudno mi wyobrazić sobie, że w UE cokolwiek może mieć mniej niż 2 lata gwarancji.
@Vetinari toż to już od dobrych dwóch lat wiadomo, że nokiany nade in russia tak mają. Ot tak zeszli z jakością. Także jak ktoś się uparł i chce Nokian, to z jakiejkolwiek innej fabryki, ale nie rosyjskiej. Jak chcesz reklamowac- próbuj, ale z wiosny, jak już będziesz zmieniał koła na letnie. Do tego czasu wytrzyma bez problemu, bo praktycznie co drugi Nokian tak ma, a jakoś nie słuchac , żeby wybuchały.
@Vetinari ja bym dokładnie to zdjęcie, które tu zamieściłeś wysłał do Nokian polska i o ile znasz angielski jeszcze gdzieś wyżej z opisem sytuacji i zapytaniem czy tak może być w rocznej oponie czy się kwalifikuje do wymiany gwarancyjnej.
Bo na chwilę obecną jeszcze to nie wygląda bardzo źle, ale będzie z czasem postepowac
Jesteś kolejnym użytkownikiem wykopu który się ze mną spiera a na sprawię się nie zna, niestety musze cię dodać na swoją czarną listę tak jak setki innych kłutliwych polaków


@Superincomprehensible: Śmiało, po sposobie pisania już widać że wyjdzie mi to tylko na dobre.