Wpis z mikrobloga

1 427 - 1 = 1 426

Tytuł: Odwrócony Świat
Autor: Christopher Priest
Gatunek: sci-fi
★★★★★★★★★

Nie miałem żadnych oczekiwań wobec tej książki- z Priestem nie spotkałem się wcześniej (a przynajmniej tak myślałem, widziałem film na podstawie jego książki-Prestiż, który #!$%@?ąc od tematu był genialny) a o niej samej nic nie wiedziałem poza ogólnym zarysem fabularnym, który przypadł mi do gustu.
Nie rozpisując się- książka jest wybitna, bohater żywy jak u nikogo, potrafimy się z nim od razu utożsamić bo on sam prowadzi nas i siebie samego za rączkę po tym nieprzyjaznym dla nikogo świecie.
Sama książka ma mnóstwo tajemnic serwowanych nam od samego początku, kilka zwrotów akcji i momenty kulminacyjne które nie potrafiły mnie odspoić od niej niemal do samego końca- przeczytałem ją na dwa posiedzenia.
Jeśli lubicie temat relatywistyki, astronomii i czasu i spędzacie czasami chwile na to, aby spróbować przyswoić sobie niejedną hipotezę na ten temat będzie miała dla was podwójną wartość- jest tutaj przedstawiony świetny koncept świata i uzasadnienie tego wszystkiego powiązane właśnie z tymi pojęciami.
Naprawdę na próżno szukać mi wad w tej książce i ja takowych nie widzę, nie dałem dziesiątki bo mnie nie złamała całkowicie, ale poletko jakie zostawia do przemyśleń na temat odczuwania, percepcji tego świata jak i sytuacji analogicznej w stosunku Miasto-reszta świata a My-kosmos jest nieograniczone. Niesamowicie mi się podobała i polecam każdemu fanowi sci-fi ale i literatury #popularnonaukowa , sam czytałem ją zaraz po "krótkiej historii czasu" i jestem wdzięczny bo mam większą perspektywę na to, co tam się działo.
Nie polecam czytać opisu z okładki.
#bookchallenge 5/24 #ksiazki #czytajzwykopem #scifi #fantastyka #artefakty #wykopkindleclub

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz
źródło: comment_g6i2yYa47X995O7c0KltFtC6beySx0ks.jpg
  • 6