Wpis z mikrobloga

Siedzi ktoś głębiej w #zerowaste ? Od jakiegoś czasu mocno się tym interesuję i powoli zmierzam do bycia zero waste. Ale ciągle nie umiem zrozumieć jednego - dlaczego plastik jest gorszy od szkła?
Rozumiem, że szkło można używać kilka razy, a plastik szybko się odkształca. Ale przed chwilą znalazłam jedną wypowiedź, że ktoś cieszy się z tego, że kupił mleko w szklanej butelce. Od razu pomyślałam, że pewnie po skończeniu mleka będzie używał tej butelki (chociaż nie wiem po co). Ale ta osoba wyrzuciła później te butelkę i się cieszyła, że nie był to plastik.
może dla zasięgu #wegetarianizm i #weganizm bo to trochę pokrewne tematy.
  • 9
w dzisiejszych czasach jest to niesamowicie trudne, żeby mleko mieć od krówki Pana Zdzisia :/


@konsumatumest: moi rodzice mają dojście, ale co z tego, skoro mleko jest sprzedawane w.. plastikowej butelce?
Nawet nie wiem czy już raz używanej, czy specjalnie zamawianej. Takiej jak są a marketach mleka.
@kj5: Ja jak mieszkalem w Toruniu, to umawialem sie ze znajomymi. Raz na pare dni ktos podjezdzal samochodem. Wroclaw nie jest taka metropolia, by w obrebie kilku km jakiejs hodowli nie bylo.:)
Jak masz szczescie to znajdziesz kogos kto tez robi jakies domowe przetwory, czy wedliny.