Wpis z mikrobloga

Sytuacja sprzed 2 godzin.

Niemiecka policja (w tym przypadku akurat Berlin) zatrzymuje auto na polskich blachach do kontroli i decyduje, że auto zostanie odholowane do warsztatu (na 4 dni!!!!) i zostanie sprawdzony stan techniczny pojazdu.

Auto oczywiście nie najnowsze, bo tak z 15 lat będzie miało, ale jakim #!$%@? prawem?! ( _)

Przegląd w Polsce zrobiony i aktualny a przecież Hauptuntersuchungu nie trzeba robić w Niemczech jak auto jest na polskich blachach :/

Ktoś miał albo słyszał o czymś takim? Gdzie szukać pomocy bo jak dla mnie to jest bezpodstawne, powiedziałbym nawet, że bezprawne odholowanie auta..

#niemcy #berlin #samochody #motoryzacja #policja ##!$%@?
  • 35
Wypytałem. No to mamy w protokole wpisane takie rzeczy jak:

- akumulator na swoim miejscu, ale nie zamocowany
- rdza
- luz na drążkach (podobno godzinę go trzepali) (ale z tego co mówił, wydaje mu się to dziwne, bo w grudniu robił przegląd i gość nic nie mówił - co nie znaczy, że nie było, bo wiadomo jak przeglądu w Polsce wyglądają)
- kapiący olej (po interwencji wujka, żeby pokazali mu chociaż
@artorrotorro: to tak w skrócie. Na granicy jest o wiele wiecej kontroli, sa bardziej szczegolowi i czesto dowalaja sie do malych rzeczy, ktore w Niemczech do przegladu sa bardzo wazne np. mocowanie akumulatora, jak go nie ma, lub #!$%@?, to nie dostaniesz przegladu, niewazne co bys zrobil. Na granicy jest wiecej przemytu, wiecej cwaniaczków, wiecej patologii, wiesz o co mi chodzi. Tam zawsze cos sie dzieje, duzo ludzi z Polski robi
@Vincenzo: tak, tylko ja nie chcialem miec przypalu, spieszylem sie. W sumie capneli mnie za predkosc i przy okazji zrobili grubsza kontrole. W Czechach trzeba miec naprawdę pełny ekwipunek, tam nawet spinali sie, ze nie mam zapasowych zarowek, na nic zdaly sie tlumaczenia po angielsku, ze mam #!$%@? ledowe lampy i co mam wozic całe klosze ze soba? Ja wiem, na pismie i w teorii wyglada to fajnie, ale na zywo
Ford Galaxy I - benzyna z gazem.


@artorrotorro: a tak szczerze, auto było sprawne (i przeszłoby badanie techniczne w Polsce zrobione zgodnie z przepisami - czas trwania takiego badania minimum 45 minut, wiem - żaden diagnosta tak nie bada) czy tak trochę mniej (jak przeciętne 20-letnie auto z Polski)?
@wxx71

Z tego co mi wiadomo, to na karoserii. Podobno trzepali go godzinę gdzieś przy drodze bo zatrzymali go jadąc za nim jakiś kawałek. Co do luzów, to niby gostek siedział z 20 minut pod autem i szarpał co mu w ręce wpadło. Oczywiście, że tak jest z tymi szrotami, ale kurde. Mało szrotów jeździ po europejskich drogach? Wiadomo, że w Niemczech najwięcej polskich no bo somsiad, ale ukraińskich też jeździ sporo
więc teoretycznie wszystko powinno zostać sprawdzone w należyty sposób


@artorrotorro: jak przegląd był robiony w Polsce to niczego nie gwarantuje - w Polsce żaden diagnosta nie da negatywnego wyniku badania jeśli auto będzie w stanie jechać i nie będzie bezpośrednio zagrażało życiu.

Mało szrotów jeździ po europejskich drogach?


@artorrotorro: w Niemczech, stosunkowo mało - myślisz, że dlaczego auta importujemy z Niemiec - bo Niemcy mają za dużo pieniędzy czy