•  

  Elektorat PiS po konferencji bliskowschodniej ma się dobrze.

  Po wykopie krążyły głosy, że konferencja bliskowschodnia pogrąży Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Niektórzy użytkownicy zapowiadali rozpad betonowego elektoratu. Nic bardziej mylnego.

  Na grupie "Popieramy Rząd Zjednoczonej Prawicy,PiS i Pana Prezydenta" przeprowadziłem ankietę z dość prowokacyjnym pytaniem, które brzmiało następująco: "Czy w świetle ostatniego BLAMAŻU dotyczącego konferencji bliskowschodniej nadal zamierzasz zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych?". Pytanie skonstruowane zostało z pełną świadomością jego negatywnego wydźwięku. Chciałem uzyskać kilka przeciwstawnych opinii, które były ograniczone przez formę badania.

  W ankiecie wzięło udział 1 029 osób

  -92,1% ankietowanych na pewno zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość;
  -3,4% ankietowanych prawdopodobnie zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość;
  -2,6% ankietowanych na pewno nie zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość;
  -1,4% ankietowanych nie jest w stanie się zadeklarować;
  -0,5% nkietowanych prawdopodobnie nie zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość;

  Spotkałem się z komentarzem, w którym zarzucono mi, że środowisko nie jest odpowiednie do przeprowadzenia takiej ankiety, biorąc pod uwagę występowanie trolli politycznych. Jednakże tak zwane "trolle polityczne" to również ważna część środowiska, która odpowiada za przetwarzanie informacji, przekazywanie jej innym członkom społeczności, utrzymanie odpowiednich nastrojów. Tak naprawdę to owoc ich dość mozolnej pracy wpływa na wynik mojego badania.
  Ankietę przeprowadziłem tak po prostu, efekt słonecznej niedzieli i braku obowiązków. Otrzymane wyniki, tak samo jak metoda nie są niepodważalne, ale ankietę przeprowadziłem hobbystycznie, biednie, jako ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #polityka #sondaz #ankieta #prawoisprawiedliwosc #zydzi #usa #4konserwy #neuropa

  źródło: Screenshot_20190217-141922_Facebook.jpg

  •  

   Wołam: @AndrusZgc

   Trochę to zajęło, ale weszło ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Haramb3: Twardy elektorat... Choćby byłą sex-taśma Jarka Macierewicza i Rydzyka zdania nie zmienią.(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   +: Haramb3
  •  

   @Haramb3: co trzeba mieć nie tak ze łbem żeby coś takiego robić? Albo poprostu mieć za to zapłacone(-‸ლ)

  •  

   @Haramb3: Dzięki, przerażające jak ogłupieni propagandą w TVP są ci ludzie, że nadal chcą odda głos na PiS i to z czystym sumieniem.

  •  

   @Grubsztyk ale co Ci się w tym nie podoba? Zastosowałem narrację, która jest stosowana przez wykopową prawicę.
   Nie jestem PiSowcem, więc wyniki nie są mi na rękę.
   Jesteś w stanie obronić twierdzenie, że jest mi płacone? Masz jakiś sensowny argument, albo dowód, który by za tym przemawiał?

  •  

   @Haramb3: dlatego ze nikt normalny nie bawi się w jakieś durne trolowanie jakiś głupich stronek czy tam innych fanpejdży. No chyba że ma za to zapłacone.
   Chyba wyraziłem się jasno za pierwszym razem, widocznie to nie do ogarnięcia dla osobników twojego pokroju. Albo po prostu palisz jana.

  •  

   @Grubsztyk gdzie w tej ankiecie widzisz trollowanie? Może napisałbyś w końcu coś merytorycznego, bo widzę, że 80% twojej działalności na wykopie bazuje na wyzywaniu ludzi od kretynów.

  •  

   @Haramb3: no co zrobić że skupiam się na tym żeby pokazywać ludziom kim są.
   Teraz widzę że palisz frana, kim jesteś i co robisz na wypoku.

  •  

   @Janusz_Rekina sprawa jest gruba, bo mamy do czynienia nawet z rewolucją. Są w Prawie i Sprawiedliwości ludzie, którzy mają pewną taryfę ulgową. Są też tacy, którzy zostaną pożarci przez własne "dzieci", a są to w pierwszej kolejności ludzie pokroju Ziobry, Gowina i polityków PiS o niskim autorytecie. Było to zauważalne przy reformie sądownictwa, czy ustawie zaostrzającej aborcję. Społeczności internetowe elektoratu PiS mają to do siebie, że mają bardzo duże, bezpośrednie wymagania i oczekiwania, których partia spełnić nie może przez kwestie społeczne, moralne, prawne, protesty itp.
   Dla przykładu: oczekują postawienia konkretnego polityka przed sądem, wcześniej wspomniana reforma i ustawa, czasem wręcz represji wobec jakichś społeczności (homokomando w szkołach), KOD. Partia balansuje po bardzo cienkiej linii, ale nawet jeśli upadnie, to jej miejsce zajmie bardziej radykalne ugrupowanie.
   Będzie ciekawie w polskiej polityce ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Haramb3: to jest dokładnie to samo co Partia Herbaciana zrobiła Republikanom w USA. Owocem jest Trump. A u nas będzie nim? Bosak? Marian??

  •  

   @Haramb3 Elektorat PiS to idioci, nie ma za bardzo o czym gadac. Jakby JK przyszedl im do domu i nasral na dywan, to by to gowno oprawili w ramke i kolo krzyzyka nad drzwiami powiesili. Beton i oderwanie od rzeczywistosci: "najwazniejsze, ze lewakow piecze dupa".

   +: Haramb3
  •  

   @greven jesteśmy dość młodą demokracją, a także państwem, które padło ofiarą celowego zaniżania standardów intelektualnych, a dodatkowo eksterminacji elit. Na pewno w elektoracie PiS znajdziemy mądrzejsze i głupsze jednostki, jak w każdej społeczności. Epitety nigdy nie skutkują pozytywnie, jest się odbieranym jako wróg, dlatego warto rozmawiać, czasem przemówić do rozumu.

   Robiąc tę ankietę musiałem przełknąć kilkadziesiąt komentarzy, w których zarzucano mi trolling, agenturę, głupotę, debilizm, ale też znalazły się osoby, które na spokojnie przedstawiły swój punkt widzenia i wiedziały, czemu ktoś odebrał powyższe wydarzenie jako blamaż. Dla przykładu wklejam jedną z lepszych wypowiedzi.

   źródło: 1550660785404.jpg