•  

ej, za rok będzie już standard c++20 a nadal dla wielu c++11 to jest nowoczesny standard xDDDDDDDDDDDDD
    W innych technologiach 8 lat to prawie jak wieki.

#cpp #takaprawda #gownowpisxnadtag

+: MientkiPajonk, lionbest +4 innych
    •  
      MientkiPajonk via Wykop Mobilny (Android)

+3

@JakTamCoTam: w wielu firmach pisze sie jeszcze w cpp98 a i tak neckbeardy z C kwiczą ze kwi kwi tylko czyste C ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Bo hurdur kernel w czym zrobisz

•  

@JakTamCoTam: Świadczy to o słabości czy sile języka? Jeżeli coś napisane w C++ pod DOS po 25 latach dalej działa i przynosi zyski użytkownikowi to jaki jest cel inwestowania w coś co będzie działało podobnie, ale wymagać będzie dużego nakładu pracy? Tak to widzi klient, więc jako producent ciężko przebić ten beton.
      Po prostu pewne rozwiązania nie potrzebują najnowszych rozwiązań, a sprawdzone rzeczy trudno porzucić dla nowszych niestabilnych.

•  

@JakTamCoTam: @Pitex: Czy ja wiem, wielu korzysta już z C++14, a nawet C++17. Jeżeli mówimy o Januszexach które oprogramowują jakieś stare urządzeniach, które się nie zmieniły od 20 Lat czy 30 lat. Np. procki z ARMv5, albo Atmele, a nawet prehistoryczne intele, czy oprogramowanie np. Borland to oni dalej mają swoich siwych programistów pracujących za 3-5k miesięcznie, więc technologi i ludzi nie zmienią, przede wszystkim z braku funduszy.
      Jednak wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża szybkość tworzenia oprogramowania przy zachowaniu jak największej wydajności, powstają całe działy rozwijające nowe technologie. Oczywiście mówimy tu o nielicznych, głównie zagranicznych firmach, na które to stać, ponieść ryzyko. Jednak jeżeli już raz powstanie jakiś produkt, którego czas życia jest 20+ lat to technologia się przez ten czas nie zmieni. Nikt nie odważy się w to zainwestować.

Inna sprawa to szkolnictwo, tutaj uważam, że ogólnie nie powinni uczyć technologii, tylko skupiać się na teorii, która jet wieczna. A jeżeli już uczą np. C++ to powinni wziąć referencje języka do obecnie najnowszego standardu i nauczyć ludzi z niej korzystać, nie koniecznie na pamięć jak to zwykle bywa.

Ale fakt faktem, u nas na gówno uczelni jak były wykłady z matematyki dyskretnej i logiki, to jak wykładowca chciał wyjaśnić teorie algebry, to przychodziły 3 osoby. Potem hur dur, bo trzeba zaliczyć, to zakujemy na pamięć. Ciekawi mnie ile z nich zostało programistami 15k, bo znam tylko tamtych dwóch.

•  

@lionbest: na laborkach nie moglizmy uzywac map czy vector tylko wlasne scierwo mysliemy klepac XD
      a ty mowisz o najnowszysch standardach

•  

@longstar: To, że mentalność wykładowców utknęła gdzieś w głębokim PRLu, nie znaczy, że nie potrafią uczyć. Po prostu uczą, nie tego, co trzeba.
      Bo ja nie mówię o nauce C++20 tylko umiejętności czytania Referencji do niej, takiego papierku. Nauka programowania w nim to inna para kaloszy i pewnie za kilkanaście lat znowu się zmieni.

•  
      c...7

0

@JakTamCoTam, @lionbest: fakt, prawie nikt nie korzysta z C++14 oraz C++17 w otwartych repozytoriach, a z C++11 najbardziej upodobali sobie auto, przez co złe praktyki początkujących programistów są jeszcze bardziej widoczne (bo nie wiesz, jakiego typu jest tych 457 zmiennych porozrzucanych po całym programie). Ale to nie jest nic dziwnego, zważywszy na fakt, że do tej pory nie wszystkie kompilatory wspierają w pełni C++17 (GCC jest najbliżej, brakuje mu tylko execution policies dla algorytmów równoległych). Średnio musi minąć z 5 - 7 lat, żeby nowy Standard stał się popularny. To jest normalne i świadczy raczej o sile języka, nie o jego słabości (gdyby poprzedni Standard był zły, refaktoryzowaliby natychmiast).

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mama dostała ostatnio lekcje życia. Popierała pomysł 500 plus i nie mogła zrozumieć dlaczego jest on zły, więc życie postanowiło jej to wytłumaczyć. Gdy wręczyła 3 miesięczne wypowiedzenie lokatorom ci przestali płacić. Przez 4 miesiące nie chcieli płacić, nie chcieli się wyprowadzić mieszkając na koszt mojej mamy. Oczywiście w państwie które stworzyliśmy od 89 roku nie można wyrzucić kogoś z własnego mieszkania. Pozostaje tylko droga sądowa. Mojej mamie nie przeszkadzało że 2 tys zł z jej pensji zabiera państwo ale przeszkadzało jej że musi sponsorować patoli mieszkanie przez 4 miesiące. pokaż całość

odpowiedzi (82)

• odpowiedzi (20)

Pozrowionka

odpowiedzi (13)