•  

@BrowarPERUN , co się odpierdziela? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No tego jeszcze nie grali.

#piwo #craftbeer

źródło: i.imgur.com

+: Apollo1993, Pieczyw +9 innych
    •  

@red7000:
      no cóż, coś jest niejasnego w tym wpisie?
      Ot, RM robiąc piwo w Bytowie, zaetykietował je z naszą nazwą. Jakość piw trochę pozostawiała do życzenia (szczególnie, gdy odstały co najmniej miesiąc), to zdecydowaliśmy się na reakcję. Fakt, jest nieco spóźniona, ale zbyt dużo do nas było kierowanych pretensji o kiepską jakość piwa, żeby pozostawić to bez echa.

•  

@BrowarPERUN: Ktoś się machnął na etykiecie, czy to celowa dezinformacja? No bo w trakcie projektowania etykiety... ciężko tego nie zauważyć. W Illustratorze się komuś warstwy pomyliły.

•  

@red7000:
      Dla Rockmilla w głównej mierze stanowiliśmy zakład który może udostępnić rezerwę produkcyjną w przypadku warzenia dla Lidla. To były duże zamówienia i ogarnięcie ich tylko w Bytowie byłoby problematyczne. Nie dziwne, że mieli przygotowane na te okoliczności etykiety z naszą nazwą browaru, było całkiem prawdopodobne że prędzej czy później zrobią takie piwo u nas. Problem jednak wyszedł pod koniec października - pojawiły się piwa w Lidlu z naszą nazwą, ale wydane z Bytowa (można choćby poznać po kroju czcionki nabitej daty ważności). Okoliczności pewnie były proste - zabrakło im prawidłowych etykiet, więc zastosowali te co były dostępne na zakładzie.

Fakapy się zdarzają, to w tej branży nawet częste. Rozumiem też sytuację, która mogła doprowadzić do konieczności skorzystania z nieuprawnionych etykiet. Problem dało się rozwiązać polubownie, jednak szefostwo RM wybrało zupełnie inną i niezrozumiałą strategię - zaprzeczenie i groźby. Przy narastającym problemie konsumenckich zgłoszeń i reklamacji, musieliśmy zareagować publicznie. Trochę szkoda, że poszkodowanym w tej sytuacji też jest Browar Bytów, ale cóż, na to wpływu już nie mamy.

•  

@BrowarPERUN: a ja myślałem że te piwo ma tak smakować.... a tu okazuje się e było średnie nie tylko dla mnie. Fajnie że zareagowaliście.

•  

@BrowarPERUN: Bardzo ciekawe informacje.
      Zabawne jest to, że to piwo faktycznie smakowało różnie w zależności od butelki, bywało albo super, albo bardzo przeciętne. I myślałem, że zależy to właśnie od miejsca warzenia.

•  

@BrowarPERUN: no cóż, pozostali w RM ludzie nie mają chyba żadnego pojęcia o czymś takim, jak pijar xD

•  

@jamtojest:
      RM naciskał na brak pasteryzacji i 6 miesięczną datę ważności - co jest dość ryzykownym posunięciem przy tego rodzaju piwach. Tutaj mogły przeważyć kwestie czasowe - piwo wypite ze 2 tyg po produkcji mogło smakować dobrze, ale już po 6 tygodniach mogły już wychodzić elementy infkecyjne...

•  

@BrowarPERUN: Ostatnio kupiłem kilka ostatnich sztuk wystawionych w Lidlu ;) Ze świadomością, że nie będzie tym samym piwem, co na początku, ale za 3 zł postanowiłem spróbować. Wypiłem dotąd jedno i nie powiem, żeby było niedobre, po prostu typowe objawy starszego chmielu plus trochę szczypior i nic więcej. Nie wygląda mi to na infekcję. Czyli wychodzi na to, że część butelek była ok, a część już nie...

•  

@jamtojest:
      kupowałeś Juicy?
      Być może te wadliwe piwa zdążyły wybuchnąć :P pozostały te, w których nie zdołało się nic rozwinąć...

•  

@BrowarPERUN: Tak, Juicy. Jeszcze chyba dwa mam.
      No może i granaty odpaliły ;) W każdym razie szkoda, zepsuli sobie markę. A Juicy wcześniej było rewelacyjne.

•  

@BrowarPERUN: chyba Rockmill poszedł po rozum do głowy, bo zaczęli przepraszać na FB.

•  

@BrowarPERUN he a jak ja zobaczyłem juicy w Lidlu to rzuciłem się na nie jak szczerbaty na suchary bo były chyba po 5zeta A kiedyś próbowałem i było naprawdę zajebiste na tyle że wszystkie późniejsze aipy były tylko gorsze. Jaki było moje zdziwienie że nie smakuje tak rewelacyjnie jak to pierwsze które piłem. Ale za cholerę nie spojrzałem na pochodzenie na etykiecie. Swoją drogą gdzie robili ostatnią warke? Bo 2 marca mają przyjechać z kilkoma piwami do Białegostoku.

•  

@wychu:
      tak, widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      szkoda jednak, że dopiero wywołanie gunwoburzy spowodowało, że uzyskujemy potwierdzenie o błędzie, a także dowiadujemy się o skali zjawiska ("150-200 butelek"). To dało się załatwić wcześniej i nie było potrzeby stawiania sprawy na ostrzu noża...

•  

@kusprzyk:

bo były chyba po 5zeta
      taka promocja wskazuje, że te piwa trochę leżały w sklepie, a czas wpływa niekorzystnie na walory AIPA. Nawet gdyby piwo w momencie butelkowania smakowało wybitnie, to po 2-3 miesiącach traci swoje walory i nie dziwne, że mogło smakować rozczarowująco, tym bardziej że Rockmill wcześniej przyzwyczaił do bardzo wysokiego poziomu.

Swoją drogą gdzie robili ostatnią warke?
      najwięcej piwa wytwarzali w Browarze Bytów, więc prawdopodobnie tam to uwarzyli. Jednak na pewno piwo które mają na stanie to inne warzenie, niż to co było dostępne w Lidlu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#anonimowemirkowyznania
    Dlaczego Polska to mentalny bantustan - na podstawie strajku dla nauczycieli. Na początku zaznaczę, że nauczycielem nie jestem, jestem lekarzem.

Otóż obserwuje sobie strajk nauczycieli i podejście tutejszej społeczności do niego i stwierdzam, że Polska to chlew obsrany gównem i nic się tutaj nigdy nie zmieni. Zawsze bawią mnie w telewizji gdybania pt. "w tym tempie Polska dogoni Niemcy za x lat". Otóż Polska przez 1000 lat swojej historii nigdy Niemiec nie dogoniła pod względem rozwoju i nigdy nie dogoni. Wynika to z prostego faktu, że nie inwestuje się tutaj pieniędzy w rozwój kraju i społeczeństwa - zamiast tego wypierdala się je w błoto.

Wielu z was podnosi argument, że nauczycielom te pieniądze się nie należą - jako że są słabi w swoim fachu. Po cześci się tutaj zgodzę, chociaż ja na swojej drodze spotkałem naprawdę wielu fajnych, mądrych nauczycieli. Nikt zdolny nie pójdzie uczyć do szkoły, nawet jeśli ma zacięcie pedagogiczne, jeśli gdzie indziej może zarobić 2x tyle. Niestety, żeby poziom nauczania w Polsce wzrósł, trzeba najpierw podnieść płace, nie bacząc na to, że część z tych ludzi na to nie zasługuje. Po prostu trzeba przyciągnąć do zawodu lepszy materiał, kusząc ich lepszymi zarobkami. Fajnie gdyby poszedł za tym również program weryfikacji umiejętności kandydatów (na który jednakowoż obecnie nie mam pomysłu), tak aby nie zrobił się to dobrze płatny zawód dla rodziny burmistrza lub dyrektora. Tłuszcza (w tym ta tu obecna) nie rozumie, że to jej przede wszystkim powinno zależeć na poprawie publicznej edukacji, ponieważ to jej nie stać na prywatne szkoły (gdzie nauczyciele zarabiają więcej, to i prezentują wyższy poziom - choć to też nie do końca, bo większość najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce to szkoły publiczne).

Inni drą japę, że nauczyciele wzięli uczniów za zakładników. Niestety, w Polsce nie można w cywilizowany sposób dogadać się z rządem. Widzieliśmy to wcześniej na podstawie protestu lekarzy rezydentów (my też miesiącami próbowaliśmy z rządem rozmawiać, ale nas zlewano ciepłym moczem, a ostatecznie oszukano). W chlewie obsranym gównem zwanym Polską póki nie sięgnie się po rozwiązania siłowe (dla nauczycieli takim rozwiązaniem jest np. brak rad klasyfikacyjnych, bo jakie inne argumenty mogą mieć?), póty nie osiągnie się jakiejkolwiek sensownej pozycji negocjacyjnej z rządem. Problemem ludzi wykształconych w tym kraju jest to, że protestują z sposób cywilizowany (nie jak górnicy, rzucający kostką brukową).

Rozwiązaniem kwestii płac w krajach cywilizowanych (np. Niemcy) jest ustalanie płac w korelacji z poziomem rozwoju gospodarki. W Polsce właściwe byłoby ustalenie zarobków nauczycieli na porządnym, godziwym dla wykształconego człowieka poziomie - np 1,5-2 średnich krajowych. Odniesienie zarobków to średnich rozwiązałoby nawracający problem względnego zmniejszania się płacy w stosunku do reszty społeczeństwa wraz z czasem (wszak większość ludzi w pracy dostaje co jakiś czas podwyżkę).

Po raz kolejny obserwujemy również żenujący propagandowy spektakl w wykonaniu państwowej telewizji. Najbardziej przerażający jest fakt, że tak prymitywny przekaz ma jednak w Polsce swoich odbiorców.

Podsumowując, w kraju nad Wisłą można wyjebać w błoto dziesiątki miliardów złotych (czego celem jest wyłącznie utrzymanie się przy korycie), które można by było mądrze zainwestować w rozwój (w tym podniesienie poziomu publicznej edukacji).

#strajknauczycieli #polska #edukacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
    Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
    pokaż całość

odpowiedzi (73)

Da rade podjebać youtubera na policję i czy film ze wskazaniem prędkościomierza jest jakimś prawnym dowodem?

Youtuber którego głównymi widzami jest podstawówka leci 121km/h w terenie zabudowanym (akcja w 7:15)

#prawo #csiwykop #wykopefekt #polskiyoutube #patologiazewsi

odpowiedzi (61)

#heheszki #humorobrazkowy kurła dlatego zawsze miałem zagrożenie z majmy

odpowiedzi (12)