Wpis z mikrobloga

Mirki, kojarzycie może czy we Wrocławiu można zamówić takiego prywatnego "concierge" do wykonania jakichś prostych zadań? Np. chciałbym, żeby ktoś rano zabrał mój samochód spod pracy do mechanika i podstawił mi na koniec dnia, albo ogarnął coś w domu pod moją nieobecność (np. przypilnował hydraulika). Nie mam czasu na załatwianie takich pierdół, chętnie za to zapłacę, bo nie mogę się za to zabrać.

#wroclaw #kicochpyta
  • 16
@Iudex: Jak kogoś znajdziesz to pisz proszę. Od okazji też by mi się ktoś taki przydał. Nie wiem, może rzucę ogłoszenie dla studentów na Gumtree. Jakby mi też ktoś raz w tygodniu posprzątał to też byłoby spoko.
Akcja z autem myślę 50-100zł.


@Iudex: Chyba nie pyknie, nawet przy pensji minimalnej koszt pracownika to 20zł/h, we wrocku musisz dać 2x tyle żeby przyszedł ktoś trzeźwy i mówiący po polsku, tłuczenie się autem przez miasto wte i wewte to spokojnie 2-3h.

Samych kosztów wychodzi 80-120zł, a gdzie zysk i kompensacja czasu bez zleceń?
@eeemil Nie no, co Ty opowiadasz, 40zł za godzinę x 8 godzin x 20 dni w miesiącu, to jest 6400. Nie za dużo policzyleś jak na taką robotę? xD
Nie za dużo policzyleś jak na taką robotę


@Iudex:

Policzyłem całkowity koszt pracownika na godzinę, a nie wynagrodzenie.

Z jednego etatu nie wyciągniesz 160h w miesiącu: po uwzględnieniu urlopu i średnio branych 12dni chorobowego zostaje 213dni, ustawowa przerwa w pracy i masz średnio 138h miesięcznie.

Nawet jak klienci zapłacą za całe 138h, a pracodawca nie żadnych kosztów (księgowość, obsługa płatności bezgotówkowych, marketing i SEO zrobiło się samo) to i tak pracownik
@eeemil Mówimy o dwóch rzeczach: odpalaniu biznesu na klienta indywidualnego oraz o zrealizowaniu takiej usługi jako takiej. W tym drugim przypadku zarobek "na czarno" dla kogoś jest oczywisty. W pierwszym rzeczywiście jest to trudniejsze, ale nie nierealne. Jakoś funkcjonują np. usługi sprzątania, które operują na takich samych stawkach i mają dokładnie te same uwarunkowania. Kluczem jest tu na pewno zapewnienie wysokiego capacity, odpowiednia logistyka i nie tracenie czasu na dojazdy przez całe