Wpis z mikrobloga

Mireczki z #krakow, zna ktoś jakąś godną polecenia firmę, albo sam się zajmuje takimi sprawami. Potrzebuję się dostać w piątek z Krakowa na lotnisko w Pyrzowicach, sprawa niby prosta, ale mam sporo bagażu więc nie dam rady pojechać busem. Znajomi także nie mogą akurat sobie wziąć wolnego w pracy. Ktoś ma kogoś pewnego, godnego polecenia? Ktoś się orientuje jaka kasa za taki transfer? (muszę być na lotnisku najpóźniej ok 15, więc z Krakowa fajnie byłoby wyjechać ok 13)
  • 11
@nagro85: A pytałeś czy nie można dopłacić za większy bagaż w busie? Skoro lecisz samolotem, to raczej nie masz 15 toreb, tylko max. dwie + podręczny - to nie powinno być dla nich ogromnym problemem.

5.2 Pasażer ma prawo do bezpłatnego przewozu 1 sztuki bagażu o wadze do 32 kg i wymiarach max: szerokość: 149 cm, wysokość: 119 cm, długość: 171 cm.

5.3 Bagaż przekraczający powyższy limit może być przewieziony tylko
@ms93: ale ciężko z dwoma walizkami 32 kg i podręcznym się nawet dostać do takiego busa, nie mówiąc już o tym że mogą mnie nie zabrać jak wynika z tego co przytoczyłeś wyżej.
@nagro85: Na dworzec możesz pojechać taksówką. A do busa możesz zadzwonić i spytać czy jest możliwość rezerwacji dodatkowego miejsca na bagaż.
To wszystko na pewno wyjdzie dużo taniej od bezpośredniego prywatnego transportu.
@ms93: dlaczego chcesz mnie uszczęśliwić na siłę? pytam o konkretną usługę, chcę zapłacić żeby nie męczyć się z tymi bagażami bo czeka mnie długa podróż... nie chcę tylko zostać na lodzie, więc pytam o kogoś kto jest warty polecenia, a nie pierwszy lepszy z OLX który nie przyjedzie na umawianą godzinę i zostanę w Krakowie.
@ms93: @nagro85: korzystałem z matuszek bus katowice krakow i nie takie walizki wozili. chłopy do norwegii jacyś lecieli i wsiadali z tobołami pewnie podobnych gabarytów jak Ty masz we trzech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nagro85: Bo uważam, że płacenie kilka razy więcej tylko za to, że nie będziesz musiał przełożyć walizek z taksówki do busa nie ma sensu.
@nagro85 niestety nie wiem jak to teraz wygląda cenowo ale dobre kilka lat temu płaciłam chyba coś ok 150zl za taki transfer tylko w drugą stronę. Gość podjeżdżał busem pod terminal i zawoził pod wskazany adres. Na dwie osoby wychodziło i tak lepiej niż taxą. W sumie mieliśmy lot opóźniony o kilkanaście godzin i bez problemu przestawiliśmy godzinę transferu z kierowcą. Nie pamiętam dokładnej nazwy firmy niestety, chociaż patrząc po kolorach na