Wpis z mikrobloga

Mówisz że odkupisz... to znaczy że lipa ten sprzęt czy jak ? :)


@TroglodytaGerwazy: no bo jak zastrzelisz egzaminatora to wiesz.. nie przydadzą ci się już ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja właśnie kupiłbym te 32dB, bo jednak słuch ma się jeden, tylko boję się, że będą mi przeszkadzać przy karabinie..
@Emill: Napisz w niedzielę wieczór, odpowiem Ci czy dobry wybór, czy nie. Wybrałem na pałę 26dB bo uznałem że skoro aktywne to i tak aż nadto dobrze. Nie znam się, nie ma się kogo poradzić. Dopiero po 1 dniu coś powiem więcej.
@TroglodytaGerwazy: widzisz, a ja się spotkałem z opinią, że pasywne są jednak lepsze i jeśli ktoś idzie sobie postrzelać i nie musi prowadzić rozmów, to właśnie je powinien kupić.. aktywne to aby rozmawiać, słyszeć prowadzącego, sędziego itp.

tu koleś to wyjaśnia jakoś od 4 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=BgBgxz8jRMI

jest jeszcze jedna rzecz - na forum beżowym chyba ktoś napisał, że aktywne obniżają hałas bezpośredni i miewają problemy z dźwiękiem odbitym od np. ściany...
@Emill: Mam aktywne (Impact Sport), na zamkniętej strzelnicy jest dość głośno, zwłaszcza przy strzelaniu z karabinu. Rozważam zmianę na pasywne o ile tylko znajdę takie, w których będę mógł swobodnie złożyć się z karabinu.
@TroglodytaGerwazy: hej, trochę czasu już minęło... masz chwilę, bo ciekaw jestem jak się sprawdzają słuchawki...
strzelając w zamkniętych strzelnicach nie masz w nich za głośno? np. z karabinu centralnego?
kupiłbyś je po raz drugi? jakieś przemyślenia?

muszę już niebawem jakieś kupić..
@Emill: Hejka. Strzelałem, kurs na patent zakończony. Powiem tak - jak dla mnie to bardzo bardzo dobrze wydane pieniądze. Po całym dniu nie odczułem żadnego negatywnego skutku noszenia, huku etc. Naprawdę byłem pod ogromnym wrażeniem działania i wszystko słyszałem - nawet głos instruktora w drugiej grupie oddalonej o 20 metrów. Pistolet i karabin małokalibrowy nie jest w ogóle problemem. Strzelba - bardziej wali w ciało :) generalnie polecam, nie żałuję, podpisuję