Wpis z mikrobloga

@NiebieskaSowa: Super, będe czytał! Powiedz mi czy masz sposób jak nauczyć się czym jest metoda, klasa, argument? Albo jestem debilem albo to jest megatrudne i nieintuicyjne dla mnie, jakieś rady?(tak, wiem że masz o tym artykuł)
@Achajos: Dzięki! tu masz o klasach i obiektach: LINK

Ogólnie klasa to taki szablon z którego tworzysz obiekty, starałem się wyjaśnić ten temat we wpisie który Ci tu podesłałem. O metodach też jest we wpisie, metoda to tak jakby przycisk ;) uruchamiasz (wywołujesz metodę) i coś się dzieje :) Argument to jest coś co możesz przekazać do metody, np. masz metodę która wypisze login użytkownika, możesz napisać sobie metodę która przyjmie
@Przegrywek123: Mniej więcej, ale to nie tylko konwencja. Tablica to zbiór elementów składająca się z początku(pierwszego elementu) i pozostałych elementów. Element "pierwszy" jest więc jakimś fragmentem pamięci gdzie "znajdujemy się obecnie" a kolejne indeksy to ilość komórek w pamięci o ile trzeba się przesunąć w stosunku do początku.

Więc ten wskaźnik na pierwszy element i offsety nadal są w javie tylko w bebechach, ale logika jest taka sama co w C.