•  

Polska to chlew obsrany gównem.

Dostałam mandat za przejście na czerwonym... dla samochodów. Na światłach, gdzie nie ma żadnego zagrożenia, bo widać wszystkie samochody i że stoją. 300m od przejścia (trzeba iść dookoła idąc do przejścia, żeby dotrzeć do celu).
    Rozglądałam się zanim przeszłam, a policjant do mnie "trzeba się rozglądać". Nie było żadnego zagrożenia życia. Zero. Null. Polska to chlew. Obsrany gównem. Z gównianym prawem, dla debili.
    I jest tym gównem dlatego, że nikt nie bierze odpowiedzialności za siebie. Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. A Polska robi z ciebie debila. Nie, nie umiesz przechodzić przez ulicę, my cię nauczymy. Mandatem!
    Policja w tym kraju to też śmiech na sali. W UK - dzień dobry, czy możemy Pani pomóc (uśmiech). W PL - "proszę się wylegitymować, pani tutaj mieszka? Czy to na pewno jest pani adres stałego pobytu?" (Bo jak nie jest to popełnia pani kolejne przestępstwo hehe chuj, że ceny mieszkań są wyjebane w kosmos i pani nie stać! Ma pani kupić mieszkanie i się tu zameldować!".

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polskatochlewobsranygownem #polskatochorykraj #patriotyzm

• poprzednie komentarze (68)

•  

@Kruszec: jakby ktoś chciał się zabić pod kołami, to raczej zakaz przechodzenia na czerwonym go nie powstrzyma. chodzi tylko o to, że nabija się kabzę policji beznadziejnym przepisem

•  

@Xennonek: ja sobie na Google maps sprawdziłem że miejsce w którym często przechodzę jest ponad 100m od pasów żeby mieć spokój ducha.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Dolan: jest to jakiś sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°) gorzej jak jesteś w jakimś nowym miejscu i nie masz pewności dystansu xd

•  

oczywiście legaliści już się zlecieli. Gdybyprawo kazało zapinać pasy na kiblu by grzecznie zapinali, a jakby prawo kazało skakać na jednej nodze z kijem w dupie to by tylko pytali jak wysoko się. Dura lex sed lex co nie mati? Państwo może zrobić prawo tak chujowe jak chce, obywatel ma zamknąć mordę i się słuchać. O co w prawie chodziło nie ważne, ważna jest litera, nie można i już kwiiii.
      Jak ja taką niewolniczą postawą gardzę.

@Another_One: Zgadza się. Tak powinno być bo nasza mentalność wciąż nie pozwala na zmianę. Identycznie było z możliwością wycinki drzew - prawo świetne ale część wykorzystała okazję do wycinki nielegalnej

2) pojedźcie sobie do UK i zobaczcie jak w środku miasta przez środek ulicy przechodzą wszyscy ŁĄCZNIE Z POLICJANTAMI co widziałem dziesiątki razy na żywo, no ale żeby to funkcjonowało w symbiozie bez spin to też potrzeba kierowców których przedni płat czołowy w mózgu nie jest zalany żółcią i wódą, nasi kierowcy to przyśpieszają przed pasami i wyprzedzają na wysepkach i zakretach więc co tu porównywać.

@sublingual: No i sprawdź jak w UK policja reaguje na bójki, rozboje, awantury itp ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wam niektórym wystarczy że brytyjczyk powie "Jak się masz" i jesteście podnieceni jak u nich jest zarąbiście.

+: Kruszec
    •  

@Xennonek: ja mam taką dziwną metodę: w szkole trochę biegałem na 100m i za każdym razem jak chce przejść gdzieś przez jezdnię to wyobrażam sobie odległość bieżni spod szkoły i mniej więcej widzę ile to 100m xD

•  

@Bellie bardzo dobrze że mandat dali, samochodu możesz nie zauważyć i Cię jebnie. Już walić Ciebie, ale kierowca będzie miał przez Ciebie problem

•  

Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

@Bellie: ale tworzysz tym samym problem dla kierowcy, który cię rozjeździe jak gówno i narobisz jemu smrodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bellie: daj spokój, tu Ci polactwo z pod znaku homo sovieticus będzie wciskać, że to dobrze że mandaty dajo za niestanie jak krowa przed przejściem jeśli nic nie jedzie.

jakim sposobem robię mu krzywdę?
      BTW. to jest akurat chujowy argument. Nawet jeśli tylko spóźni się dob pracy to już mu szkody narobiłaś. Poza tym zazwyczaj dochodzą zniszczenia samochodu, a przede wszystkim trauma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Bellie: ale szambo debili w komentarzach, to głowa mała. Ja sam takich przypadków nie miałem, raz mnie wylegitymowali jak w pizdu na krzywy ryj przeskoczyłem Przez barierki i heja sprint do autobusu przez ruchliwe 3 pasy z zielonym (pode mną przejście podziemne, ale co ja tam będę odpierdalać xD).
      Ale jak ci na serio tak powiedzieli bagietmany, to niech się jebią na ryja.

•  

@Bellie: No i po co przyjmujesz ten mandat?

•  

@Bellie:

Żaden właściciel przy zdrowych zmysłach się na to nie zgodzi, bo później nie będzie Cię mógł wywalić.
      Jak masz umowę najmu to właściciel nie ma chuj do powiedzenia ale nawet mu nic nie musisz mówić. Idziesz do urzędu i się meldujesz ¯\_(ツ)_/¯

•  

@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni:

jak głosowałaś w wyborach to tak masz, więc nie narzekaj
      Słaby bait, 2/10 bo ludzie nadal to łykają.

•  

Patrząc po komentarzach i plusach to właśnie widać te zjebana mentalność w narodzie. Kuźwa nawet za przejście między torami jednymi a drugimi torami tramwajowymi gdzie nie widać tramwaju w promieniu 1km też dają mandaty. Tez na pewno dla bezpieczeństwa

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Bellie: mentalna komuna. Piszesz o normalnym przejściu na czerwonym czy poza pasami, po uprzednim przekonaniu się, że nic nie jedzie, a tutaj wyskakuje typ z projekcjami o wbieganiu pod koła i dostaje ponad setkę plusów. Pięknie was wychowała ta władza - macie się słuchać, nie pytać, a jak zapytacie to nie ma problemu, bo "polactwo" w narodzie mocne i i tak was ściągną na dół.
      Że przepis głupi? hehe dura lex co nie seba. Że tresuje się ludzi na bezmyślnych i bezkrytycznych idiotów? Też ok, bo to dla ich dobra. Ludzie cieszący się z zakazu handlu, bo dzięki temu mogą iść na spacer do parku. Ludzie przeciwni wprowadzenu liczników na światłach, bo to by doprowadziło do wyścigów. Ludzie przyklaskujący czerwonemu światłu na zadupiu po 22, bo bez niego pewnie każdy bezmyślnie (tak jak oni sami?) właziłby pod koła.

i jeszcze jedno - "kierowca może cię nie zauważyć". Ludzie, oddajcie wy lepiej prawka, bo jesteście niebezpieczeństwem na drodze, jeśli czujni jesteście tylko w obrębie przejść i skrzyżowań. Jak wy jeździcie przez mniejsze miejscowości, w których nie ma przejść dla pieszych? Przecież tam z każdego podwórka nagle może ktoś wyjść. Jadąc samochodem trzeba myśleć na kilka sekund do przodu - zbliżacie się do zabudowań to zdejmujecie nogę z gazu i bez znaczenia czy jest przejście dla pieszych czy nie ma.

Przejście na zielonym, na pasach, bez wcześniejszego upewnienia się, że nic nie jedzie, z nosem w telefonie, jest wg mnie bardziej niebezpieczne niż przejście "na dziko" rozglądając się czy jest bezpiecznie.

•  

Dlatego uwielbiam Hiszpanię i Portugalię. Policja stoi przy samych pasach, a Ty na spokojnie możesz przejść na czerwonym i nikt nie robi afery.

•  

Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja

@Bellie:
      I po tej wypowiedzi zaczynam szanować policjantów, żę nie dali się wykręcić i wlepili mandat. Może zmądrzejesz.

•  

@Bellie: w Polsce już nie ma obowiązku meldunkowego...

Poza tym nie tylko Twoja decyzja, bo przez Twoją debilną decyzję mogą ucierpieć osoby postronne

•  

@Bellie: > jakim sposobem robię mu krzywdę? To pieszy ginie, a nie kierowca, w razie uszkodzeń auta ma odszkodowanie

Ta, tylko wiesz, że nie masz na siebie OC ?
      Więc jak ktoś skasuje takie dzbanisko jak ty, to zostaje mu liczyć, że przeżyjesz i nie będziesz warzywem, a następnie sądzić się o odszkodowanie.
      Ale jak przypadkiem spadniesz z rowerka to sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, bo będzie się sądził z twoją rodziną. Z rodziną, która właśnie opłakuje twoją śmierć.

także robisz mu kurewsko dużą krzywdę, a fakt, że tego nie widzisz tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że powinnaś przechodzić tylko na pasach i to jeszcze z prawnym opiekunem.

•  

300m od przejścia to moglaś spokojnie przechodzić przez jezdnię. O ile się nie mylę to odległość 150m jest obowiązek korzystania z przejść.

@lutecki: Nawet 100, ale pod warunkiem że to droga jednojezdniowa (tj. bez trawnika lub torów po środku).

Ludzie przeciwni wprowadzenu liczników na światłach, bo to by doprowadziło do wyścigów.

@aegypius: Tu (w większości miast) chodzi o to, że światła są sterowane "sprytniejszym" algorytmem, który niemal do samego końca może dodać albo ująć sekund z którejś fazy. Więc albo licznik by skakał (np. schodził do 10-15 i wskakiwał na 30 bo system wydłużył przejazd) albo działałby tylko przez kilka sekund przed samą zmianą światła.

•  

Rozglądałam się zanim przeszłam, a policjant do mnie "trzeba się rozglądać"

@Bellie: Skoro nie zauważyłaś policji, to słabo się rozglądałaś, a to znaczy, że faktycznie nie powinnaś była tam wtedy przechodzić. Szach mat.

•  

@Bellie: mnie też to niesamowicie denerwuje, dowalili się do ciebie bo mogli albo dostali przykaz z góry żeby normę mandatów wyrobić. Zero myślenia nad zasadnością, byleby komuś dowalić mandatem bo jest akurat okazja. I jeszcze ta wielka duma że on cię złapał i może przykładnie ukarać bo przewinienie popełniłaś. Oczywiście społeczeństwo też nie lepsze, ,,patrz frajera złapali trza było radiowozu wypatrywać albo uciekać, dobrze mu tak bo złamał przepis". Dlatego ja nigdy nie chciałem iść do policji bo wolę być moralnie uczciwym człowiekiem.

+: Bellie
    •  

OPka w dupie była i gówno widziała a swoje upośledzenie zwala na cały kraj. Temat uważam za zamknięty.

•  

Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

@Bellie: no nie do końca bo możesz swoją głupotą wpłynąć lub zniszczyć życie bogu ducha winnego kierowcy i jego pasażerów. Jak ktoś cie jebnie na pasach to nie jesteś jedynym uczestnikiem zdarzenia.

•  

Ja polecam jednak @Bellie wyprowadzkę, bo powoli w Polsce zostają tylko takie jednostki jak @Kruszec . No i oczywiście Ukraińcy którzy nie byli w stanie dostać się na Zachód. Więc nie ma nic do stracenia. Jedni i drudzy przyzwyczajeni do zamordyzmu, braku wolności osobistej, traktowania obywateli jak debili i konieczności posiadania papieru na wszystko.

I tak będzie do czasu aż nie zostaną tu same leśne dziadki na państwowych posadkach, młodzi ludzie ceniący merytokrację i wolność spierdolą, system emerytalny i opieki zdrowotnej się zawali i z czasem po prostu wymrzecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bellie: moje przejście na czerwonym (przy zjebanym sygnalizatorze który nie załączał zielonego światła dla pieszych) zakończyło się tym że panowie policjanci błysnęli mi kogutami (nie zauważyłem ich a stali za mną) i jeden krzyknął „stówka piechotą nie chodzi) , tydzień później będąc w słoikowie dostałem mandat za przejście na czerwonym pod złotymi tarasami. Co się odwlecze... :D

•  

Przejście na zielonym, na pasach, bez wcześniejszego upewnienia się, że nic nie jedzie, z nosem w telefonie, jest wg mnie bardziej niebezpieczne niż przejście "na dziko" rozglądając się czy jest bezpiecznie.
      @aegypius: Jestem w szoku że tyle ludzi tego nie rozumie i plusuje zwolenników zamordyzmu. To świadczy że mentalność przeciętnego Polaka została już tak zniekształcona na rzecz "bezpieczeństwa" że raczej nie ma już ratunku. Wyprowadzka to rzeczywiście chyba najlepsza opcja, po prostu zostawić tu na miejscu tych geniuszy niech budują sobie sami dobrobyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bellie: obowiązek przejścia na pasach jest chyba jeśli pasy są 200 metrów od ciebie lub bliżej? Tak słyszałem kiedyś

•  

Oczywicie pocisk po OPce tylko dlatego że ma różowy pasek mimo że ma w chuj racji. Standardowy protokół spermiarzy wczytany. Czekam na komentarze o białorycerzu.

•  

Zgadza się. Tak powinno być bo nasza mentalność wciąż nie pozwala na zmianę. Identycznie było z możliwością wycinki drzew - prawo świetne ale część wykorzystała okazję do wycinki nielegalnej

@ediz4: A wiesz że ludobójstwa w czasie II WŚ były zgodne z prawem? Zarówno Rosjanie i Niemcy mieli właśnie taką mentalność. Co zrobić, takie prawo, trzeba słuchać nie kwestionować.

•  

@Bellie: dobrze zrozumiałem, że to nie było na przejściu dla pieszych, a tylko światła dla samochodów?

•  

@Artic: 100m i jest jeszcze drugi zapis, że można na skrzyżowaniu zawsze jak na nim nie ma przejścia, nawet jak jest bliżej niż 100m.

•  

A wiesz że ludobójstwa w czasie II WŚ były zgodne z prawem? Zarówno Rosjanie i Niemcy mieli właśnie taką mentalność. Co zrobić, takie prawo, trzeba słuchać nie kwestionować.

@przesympatyczny_pan: Serio? Daj jakieś źródła na potwierdzenie tych rewelacji.

•  

@Bellie oczywiscie - masz prawo zginac pod kolami auta -a ten ktos kto w Ciebie wjedzie z powodu Twojego zjebania mozgowego nie powinien do konca zycia miec traumy

Albo przestrzegasz przepisow albo mandat -sytuacja jasna,podjelas ryzyko i nie bylo warto.

•  

@Bellie: Widze ze od 15 lat sie nic nie zmienilo. Dostalem podobny mandat jak bylem na wakcjach w Gdansku na dwupasmowce i policjanci specjalnie musieli jechac pod prad i zjechac na srodek chodnika zeby mnie zlapac. A nic poza radiowozem nie jechalo o tej godzinie. Patologia.

•  

@Bellie a w nocy mozna krasc bo jest ciembo i nikt nie widzi -logika kobiet

•  

a policjant do mnie "trzeba się rozglądać".

@Bellie: on miał na myśli, że jesteś tępa ze ich nie zauważyłaś...

•  

@Bellie: cos oszukujesz bo chuja bys dostala 300m od przejscia a nie mandat.

I jest tym gównem dlatego, że nikt nie bierze odpowiedzialności za siebie. Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. A Polska robi z ciebie debila. Nie, nie umiesz przechodzić przez ulicę, my cię nauczymy. Mandatem!

@Bellie: uwierz mi, ze wiekszosc ludzi ma w dupie czy chcesz sie zabic czy nie, ale nie angazuj w to randomowych ludzi ktorym mozesz zniszczyc psychike lub nawet zycie jesli pojda przez to siedziec.

Jak prawo Ci sie nie podoba to probujesz je zmienic a nie lamac a potem plakac ze policja wywiazuje sie ze swoich OBOWIAZKOW z ktorych jest rozliczana. Teraz wyobraz sobie ze nie zareagowali i ktos to widzial i zglosil do komendata ze policja nie reaguje na wykroczenia. Oni maja przejebane bo zrobili przysluge jakiejs lasce co lamie prawo.

Rownie dobrze jakis chlop moze krzyczec ze hurr durr poszedl siedziec bo oblal zone kwasem a w normalnych krajach jak pakistan przeciez mozna i w ogole w polsce jak w lesie xD

tylko poprzez obywatelskie nieposłuszeństwo i ignorowanie głupiego prawa, da się coś zmienić.

@Kajtosz: przez ignorowanie polskiego prawa to co najwyzej zasilasz budzet panstwa a nie je zmieniasz xD

Tylko wg jakichś miejskich legend mityczny meldunek powoduje że jesteś totalnie nie do ruszenia z mieszkania i potwierdzenie meldunku ma większą moc prawną niż wpis w księdze wieczystej i inne akty własności mieszkania xD

@GoracyStek: a tak z ciekawosci jaki wplym ma meldunek na np. rejestrowanie samochodu? tzn sprawa jest oczywista jak meldujesz sie w swoim ale jak w wynajmowanym to trzeba samochod przerejestrowac lub cos?

•  

@ediz4: Witam w klubie, też jestem pasjonatem dobrych źródeł historycznych. Na początek polecam tą książkę , a co do Rosji, to polecam zacząć przygodę od sprawdzenia z jaką pieczołowitością zadbano o to żeby przed strzałem w głowę, sprawa każdego polskiego oficera w Katyniu została rozpatrzona przez kilkuosobową komisję. Chodziło o to żeby upewnić się że wszystko było zgodne z literą prawa. Dura lex sed lex.

•  

@Bellie: ja tam się nie przemeldowałem, nie opłaca się. Mam chociażby tańsze OC. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@ediz4: No jak w UK policja reaguje na bójki, rozboje, awantury?

•  

@Bellie: sorry, ale ja bym dostał depresji przy rozjechaniu świni na drodze, a co dopiero baby. Wpadając pod samochód generujesz koszty i problemy dla kierującego.

•  

@jombl w uk i irlandii przechodzisz na czerwonym na wlasne ryzyko i odpowiedzialnosc.. nie dostaniesz za to mandatu

•  

@Bellie żebyś tylko pod moim się czasem zabijać nie chciała, szkoda by było maski

•  

@Bellie: może warto czasami wyjrzeć poza czubek własnego nosa

•  

@przesympatyczny_pan: Hmm. A co z konwencjami międzynarodowymi - haska, genewska.

•  

@MangoZjem: Widzę że nie ogarniasz różnicy więc może wytłumaczę.
      Nie chodzi o zmianę prawa.
      Zarówno w UK jak i w Szwecji, Holandii, Hiszpanii etc prawo jasno mówi że NIE WOLNO przechodzić na czerwonym świetle tak samo jak w Polsce.
      Różnią jest to, że w innych krajach prawo nie jest bezwzględne i zdrowy rozsądek zawsze stoi wyżej niż prawo. A policja jest przede wszystkim po to by pomagać, a nie dyscyplinować obywatela.
      Dlatego jak nic nie jedzie to się przechodzi chociażby było czerwone światło. Bo debilizmem jest ślepo przestrzegać prawa wbrew zdrowemu rozsądkowi jak to ma miejsce w Polsce.

•  

@Bellie: Z takim podejściem niczym nie różnisz się od tych, co jeżdżą "szybko i bezpiecznie" i traktują ograniczenia prędkości jak wymierzoną w nich szykanę.

•  

@przesympatyczny_pan: To również prawa. Czy postępowanie np. Niemców w czasie wojny były z nimi zgodne?
      Wszakże trybunał w Norymberdze nie był zawieszony w próżni a był oparty o konwencje które Niemcy ratyfikowały

Zasady norymberskie (ang. The Nuremberg Principles), sformułowane w statucie Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze (1945), zatwierdzone rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 3(I) z 13 lutego 1946 [1] oraz nr 95(I) z 11 grudnia 1946 roku[2], stanowią podstawę odpowiedzialności karnej jednostek w prawie międzynarodowym.

Wyróżniamy 6 głównych zasad:
      -prawo międzynarodowe może penalizować czyny nieścigane w prawie wewnętrznym poszczególnych państw
      - prawo międzynarodowe może bezpośrednio nakładać obowiązki na jednostki pełnione funkcje państwowe nie zwalniają od odpowiedzialności przed międzynarodowymi sądami karnymi
      -działania na rozkaz nie stanowi czynnika zwalniającego z odpowiedzialności za popełnione czyny katalog zbrodni podlegających ściganiu zostanie ustalony aktami prawa międzynarodowego (pierwszy taki katalog znajdujemy już w statucie MTW)
      - jednostki mogą ponosić odpowiedzialność za te zbrodnie z mocy samego prawa międzynarodowego
      Zasady te (takie jak zakaz brutalnego traktowania jeńców i ludności cywilnej; rabunku czy dokonywania zniszczeń nie usprawiedliwionych koniecznością wojenną) formułowano wzorując się na normach konwencji genewskich i haskich od dawna akceptowanych przez większość państw (w tym Niemcy)

•  

Dlatego jak nic nie jedzie to się przechodzi chociażby było czerwone światło. Bo debilizmem jest ślepo przestrzegać prawa wbrew zdrowemu rozsądkowi jak to ma miejsce w Polsce.

@dob3k: co innego jak nic nie jedzie a co innego jak na tych swiatlach stoja samochody - a co jak w polowie drogi zapali sie zielone? samochody maja tamowac ruch i powodowac korek az krolewna przejdzie?

•  

@Bellie Mi kiedyś wjebali mandat za przechodzenie w niedozwolony miejscu. Przechodziłem 5m od pasów no i ktoś powie to niedaleko i takie tam pierdolenie ale była to uliczka po której ruch był ograniczony do kilu wolno poruszających się samochodów na godzinę, ukształtowanie terenu sprawia że wszyscy przechodzą w tym miejscu a nie na pasach (przede mną przechodziły 2 starsze kobiety a za mną jeszcze ktoś) ale ja szedłem w kierunku parkingu i mieli wygodne miejsce na wlepienie mandatu więc ja dostałem xd Policjant był typowym sluzbista i skur... więc mandat dał argumentując że to dla mnie żadne pieniądze i mogę to bez bólu zapłacić. Później dowiedziałem się że oni tam często właśnie łapią ludzi, bo to jest świetne miejsce do wyciągania kasy a swoje muszą "wypracować"

•  

myslisz, ze tylko w Polsce za to jest mandat?

@jombl: Tak, tylko w Polsce. Mieszkałem pół roku w Hiszpanii - nawet nie słyszeli o czymś tak śmiesznym jak mandat za przejście na czerwonym. Mieszkam obecnie w Anglii - to samo, możesz przejść przed maską samochodu policyjnego na czerwonym i gówno ci zrobią, bo nie ma tu tak durnowatych przepisów.
      A w Polsce jak w lesie ku*wa. Kiedyś widziałem jak policja zatrzymała 50-paro letnią kobietę, bo przeszła na czerwonym świetle... O godzinie 23... W miejscu gdzie nie było ani jednego auta oprócz policyjnego... Chory kraj.

•  

@Bellie: Za brak adresu meldunkowego nie ma kar, kłamczucho.

•  

@Bellie: Ale jak napiszesz, że państwo nie powinno się mieszać np.
      -w umowy ludzi-debili z bankami, które podpisują na 30 lat w innej walucie, a nie rozumieją wszystkich punktów
      -umowy o pracę/zlecenia za stawkę 8PLN/h dla jakichś dziadków czy innych chcących sobie dorobić na prostej pracy
      to zaraz ci powiedzą że to co innego i jak możesz tak pisać xDD

•  

@ediz4: Konwencje odnoszą się do traktowania ludzi. Niemcy zaczęli prawnie traktować Żydów i inne mniejszości etniczne jako nieludzi więc nie obowiązywały ich te konwencje. Jeńców wojennych za to traktowali całkiem nieźle. W ZSRR z kolei zgodnie z prawem odkryto spiski wśród jeńców wojennych i zgodnie z prawem ich stracono. Przecież fakt że jesteś jeńcem wojennym nie znaczy że nie możesz popełniać zbrodni za które przysługuje zgodnie z prawem kara, prawda?

•  

O chuj, wiedziałem że na wykopie jest wielu debili ale nie myślałem że aż tylu ludzi się znajdzie pod tym postem, argumenty w stylu "Bo w UK bo we Francji bo..." to brainlet w całej krasie, nie wiem czy wiece ale prawo polega na tym że każde państwo ma swoje własne włącznie z konstytucją i całą resztą dokumentów, więc jak tak bardzo się mirabelce nie podoba że policjanci ja spisali za złamanie prawa to może wyjechać do Indii gdzie ludzie chodzą jak chcą, naprawdę z tych ponad stu komentarzy znalazłem z 3 osoby które logicznie myślą, pozatym jak ktoś wyżej napisał śmierdzi chujowym baitem na kilometr a sebki które mają jp wytatuowane na ręce popierają opke, ponieważ też policji nie lubią...

•  

@Bellie: bo polacy to zwierzeta

•  

@Bellie: widac, ze nie prowadzisz samochodu xD jak by cie ktos jebnal, nawet jezeli przechodzisz na czerwonym to

A) moze nie miec ac, a wtedy wszyscy wyloza na niego chuja bedzie auto zlomowac albo naprawiac za swoje
      B) jak cie zabije to beda mu chcieli wjebac kryminal
      C) wkurwi sie i bedzie przezywac, jak trafi sie ktos slaby psychicznie to roznie moze to zniec
      D) ktos bedzie musial cie zeskrobywac z chodnika a moze ma lepsze rzeczy do roboty
      E) chuj kogo obchodza twoje podatki ktore placisz, na 90% place wieksze i zyje, a biorac pod uwage ze 300plnow to dla ciebie zodziejstwo to gowno placisz i gowno zarabiasz
      F) przechodzac na czerwonym swietle jestes swiadoma popelnianego wykroczenia i przyjmujesz do swiadomosci to ze mozesz dostac mandat,
      G) najprawdopodobniej jestes glupia

•  

Konwencje odnoszą się do traktowania ludzi. Niemcy zaczęli prawnie traktować Żydów i inne mniejszości etniczne jako nieludzi więc nie obowiązywały ich te konwencje. Jeńców wojennych za to traktowali całkiem nieźle

@przesympatyczny_pan: W jaki sposób? Prawo międzynarodowe wtedy przestaje działać?

Jeńców wojennych za to traktowali całkiem nieźle....
      Mówisz o tych 2mln czerwonoarmistów którzy wyszli kominem w Oświęcimiu?

W ZSRR z kolei zgodnie z prawem odkryto spiski wśród jeńców wojennych i zgodnie z prawem ich stracono. Przecież fakt że jesteś jeńcem wojennym nie znaczy że nie możesz popełniać zbrodni za które przysługuje zgodnie z prawem kara, prawda?....
      Hmm. To nieco inny temat bo co by nie mówić w ZSRR zmyślano dowody na tych ludzi aby wszystko było zgodnie z prawem. Jakie to porównanie do zagazowania cywila w obozie zagłady?

•  

@Bellie: ps trzeba bylo spierdalac xd

•  

@MangoZjem: Wiesz w normalnym społeczeństwie ludzie wiedzą że im lepiej wspolegzystujesz tym wszystkim lepiej się żyje.
      Dlatego nawet jakby się zaświeciło autom zielone to by poczekali te 10 sek aż ktoś przejdzie przez jezdnie. Nie będzie żadnego korka, nikt nie spóźni się przez to do pracy.
      Usiądź sobie lepiej bo jak Ci powiem, że w innych krajach auta same z siebie zatrzymają się przed przejściem dla pieszych widząc że ktoś podchodzi do przejścia a nie przyspieszają to możesz zejść na zawał.

+: eM-Ka
    •  

nikt nie bierze odpowiedzialności za siebie

@Bellie: Łamanie przepisów prawa drogowego jest wykroczeniem (lub przestępstwem zależy co), teraz weź odpowiedzialność za siebie jak je złamałaś, a nie płacz tu.
      Jak sobie wyobrażasz nowelizację tego przepisu, żeby Polska nie była "obsrana gównem"? Chodźcie wszyscy wszędzie nie zważając na światła, pasy i znaki, bo to każdego odpowiedzialność czy go coś zabije?

iksde

•  

Wiesz w normalnym społeczeństwie ludzie wiedzą że im lepiej wspolegzystujesz tym wszystkim lepiej się żyje.

@dob3k: opka jak widac tego nie wie wchodzac na srodek ulicy xD

Dlatego nawet jakby się zaświeciło autom zielone to by poczekali te 10 sek aż ktoś przejdzie przez jezdnie.

@dob3k: tak i przejechaloby powiedzmy 5 samochodow mniej niz powinno i musialyby czekac do kolejnego cyklu swiatel. I jakos nie uwzgledniasz tu tego ze OPka swoja zyczliwoscia powinna pojsc na przejscie ale kierowcy juz powinni byc zyczliwi.
      W normalnym spoleczenstwie jak ktos zdecyduje sie zlamac prawo i zostaje na tym przylapany to mandat przyjmuje na klate a nie placze w internecie jaki kraj jest gowniany.

Usiądź sobie lepiej bo jak Ci powiem, że w innych krajach auta same z siebie zatrzymają się przed przejściem dla pieszych widząc że ktoś podchodzi do przejścia a nie przyspieszają to możesz zejść na zawał.

@dob3k: ale dlaczego porownujesz sytuacje przechodzenia w miejscu do tego przeznaczonym do sytuacji przechodzenia w miejscu gdzie jest to zabronione? przeciez to dwie rozne sytuacje

•  

@Bellie: polecam zapoznać się z https://anuluj-mandat.pl/post/przechodzenie-przez-jezdnie-w-miejscach-niedozwolonych bo często policja wali mandaty niezgodnie z obowiązującym prawem

•  

Policja w tym kraju to też śmiech na sali. W UK - dzień dobry, czy możemy Pani pomóc
      @Bellie:
      To zależy od policjanta. Ja ostatnio miałem 73 kmh na liczniku i złapali mnie w mieście o 22. Nikogo nie było, żadnych pieszych, przejść, więc sobie pozwoliłem bo suszyłem auto po myjce ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to powiedziałem policji, widzieli że faktycznie z myjki. Na to on powiedział: "ok, to będzie pouczenie" :D

•  

bo policjant musi wystawić x mandatów dziennie

@azurro: dostała mandat za łamanie przepisów.

•  

@Bellie: Zawsze przechodzę na czerwonym dla samochodów, póki co dostałem tylko 1 mandat. Wyluzuj, nic na to nie poradzimy. Warto dla samego wyrazu twarzy homo sovieticusów którzy czekają jak jelenie na zielone 15 sekund. Oczywiście robię to na skrzyżowaniach gdzie zjebaną sekwencję świateł znam na pamięć.

•  

@Bellie: jeżeli to nie bait to jesteś skurwiałą idiotką. Wyobraź sobie że wpadasz pod koła auta, którym jedzie matka z dzieckiem i odruchowo skręca kierownica i uderza w inne auto, które też wiozło dziecko. Pomysł trochę durna szmato. No i 1/10 bo odpisałem.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ediz4

Tak powinno być bo nasza mentalność wciąż nie pozwala na zmianę.

Czyli Polaków trzeba trzymać za mordę bo są głupi? A ty myślisz, że kto będzie trzymał nas za mordę? No my, inni Polacy z dokładnie taką samą mentalnością. Jeśli uważasz, że nie możemy sami o siebie zadbać to jak mamy niby dbać o innych? Już pomijając kwestię tego, że sam jesteś Polakiem, znając życie albo jesteś "tym lepszym", albo z pokorą dajesz się brać za mordę bo wiesz jak bardzo gorszy jesteś od reszty Europy.
      Obrzydliwe tbh

•  

@Bellie: mogłaś nie brać i do sądu ;)

•  

@MangoZjem: Homo sovieticus za mocno Ci weszlo w krew.
      No to Ci powiem - nie bylo by zadnego problemu jakby OPka tak zrobila w wiekszosci europejskich krajow. Nikt by nawet nie zatrabil. Nikt sie zdenerowowal. Nikt nie mial bolu dupska o potencjalne 5 samochodow. Pieszy ma zawsze pierszenstwo.
      W normalnym spoleczenstwie nie dostala by zadnego mandatu bo nie stwarzala zadnego zagrozenia dla nikogo. Wiec w tym przypadku prawo bylo dla policjantow wazniejsze niz zdrowy rozsadek i o tym caly czas pisze.
      Dlaczego porownuje dwie rozne sytuacje? Zeby Ci pokazac ze kierowcy w innych krajach sa zyczliwsi i nie srają żarem że pięć aut by moze przejechalo ale przez 5sek nie mogli ruszyc bo OPka byla na drodze (pomijam juz ze sie to nie zdarzylo - swiatlo sie nie zmienilo i nikogo nie blokowala tworzac gigantyczne korki na cale miasto jak to starasz sie przedstawic).
      Widze ze smycz nie tylko Cie juz nie uwiera ale wrecz warczysz jak ktos chce Ci ja zdjąć. Troche to smutne. Powinnas wiecej podrozowac i zwiedzac inne kraje. Ot tak dla porownania.

•  

@Bellie: Masz 100% racji złotko. Policja w UK pod tym względem super, nigdy tam nie dostałem mandatu za przejście przez ulicę w ten sposób. Bo po co? przecież nic się nie stało, codziennie setki angoli tak robią. Dlatego stąd spierdalam za kilka miechów, jak będę w UK to zapraszam na kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@GoracyStek nie trzeba mieć podpisu właściciela na wniosku meldunkowym? Potrzeba też podobno odpisu z KW że właściciel miaszkania faktycznie jest właścicielem tego mieszkania
      I tu jest problem bo właściciele na słowo meldunek reagują bardzo źle i na pewno nie uzycza stosownych dokumentów.

•  

@Bellie: Bo polska to jest zwykły las gdzie jeśli nie spierdzielisz to stajesz się takim naburmuszonym januszem kiszącym się we własnym buractwie i wegetującym za śmieszny hajs

•  

W normalnym spoleczenstwie nie dostala by zadnego mandatu bo nie stwarzala zadnego zagrozenia dla nikogo.

@dob3k: a to mandaty sie dostaje tylko za stwarzanie zagrozenia?

Wiec w tym przypadku prawo bylo dla policjantow wazniejsze niz zdrowy rozsadek i o tym caly czas pisze.

@dob3k: a moze nie prawo bylo dla policjantow wazniejsze tylko wypelnienie obowiazkow w obawie przed konsekwencjami?

Dlaczego porownuje dwie rozne sytuacje? Zeby Ci pokazac ze kierowcy w innych krajach sa zyczliwsi i nie srają żarem że pięć aut by moze przejechalo ale przez 5sek nie mogli ruszyc bo OPka byla na drodze

@dob3k: aha i dlatego porownujesz sytuacje zgodna z przepisami do niezgodnej z przepisami? no fakt, to ma sens.
      dostalam mandat za picie w miejscu niedozwolonym a za granica nie pija w miejscach niedozwolonych i mandatu nie dostaja hurr durr w polsce jak w lesie.
      jakby OPka weszla na przejscie na pieszych i samochody by sie zatrzymaly to tez by nikt nie sral zarem.
      Natomiast jesli bedzie przyzwolenie na przechodzenie gdzie sie chce to na co robic pasy? kazdy sobie bedzie przechodzil gdzie chce i o ile jedna opka zatoru moze nie zrobi to juz grupa osob (bo dlaczego by nie mogla skoro jedna osoba moze) zator moze zrobic.

(pomijam juz ze sie to nie zdarzylo - swiatlo sie nie zmienilo i nikogo nie blokowala tworzac gigantyczne korki na cale miasto jak to starasz sie przedstawic).

@dob3k: ale moich przypuszczen to prosze nie wyolbrzymiac bo zakonczymy dyskusje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widze ze smycz nie tylko Cie juz nie uwiera ale wrecz warczysz jak ktos chce Ci ja zdjąć. Troche to smutne.

@dob3k: ooo no tak bo staram sie nie lamac przepisow a jak juz to konsekwencje biore na klate. to oznacza ze mam smycz :D

Powinnas wiecej podrozowac i zwiedzac inne kraje. Ot tak dla porownania.

to zapraszam do pakistanu a potem oblewaj kobiety kwasem w polsce i krzycz jak to nie masz smyczy i w wolnym pakistanie to tak mozna i polska w ogole zacofana bo kobiety maja jakiekolwiek prawa xD

•  

@Bellie: mogłaś odmówić przyjęcia mandatu jesli było ponad 100m do przejścia dla pieszych

•  

@Bellie: a co sądzisz o legalizacji narkotyków?

•  

W jaki sposób? Prawo międzynarodowe wtedy przestaje działać?

@ediz4: Jeśli prawo uznaje grupę etniczną za podludzi czy nieludzi, to prawa międzynarodowe nie obejmują takiej grupy. Bo odnoszą się do ludzi. Co w tym trudnego do zrozumienia? W 1940 roku nie było międzynarodowego prawa określającego kto jest a kto nie jest człowiekiem bo nie przyszło do głowy ustawodawcom że ktoś może w ten sposób dehumanizować całe społeczeństwa.

Zrozum wreszcie, że dobry prawnik zawsze znajdzie kruczek który pozwoli na ominięcie prawa. Po drugie zrozum że prawo obowiązuje tam gdzie istnieje siła która może je egzekwować. Po trzecie zrozum że od prawa ważniejsza jest etyka bo to na niej prawo jest oparte. I po czwarte zrozum wreszcie że przechodzenie na czerwonym świetle jest jak najbardziej etyczne, a głupi, ślepo posłuszni ludzie zamordują nawet sąsiada jeśli skłoni ich do tego (albo zagwarantuje brak odpowiedzialności) odpowiedni przepis prawny.

•  

@Bellie: można było odmówić, ze względu na niską szkodliwość społeczna. Tylko trzeba mieć na to czas i nerwy.

•  

@MangoZjem:

a to mandaty sie dostaje tylko za stwarzanie zagrozenia?
      W tym przypadku nic wiecej nie ma znaczenia. Jedynie to czy stworzyla zagrozenie na drodze. A nie stworzyla.

a moze nie prawo bylo dla policjantow wazniejsze tylko wypelnienie obowiazkow w obawie przed konsekwencjami?
      A co to zmienia? Nic. Nadal prawo wazniejsze od zdrowego rozsadku zamiast odwrotnie.

dostalam mandat za picie w miejscu niedozwolonym a za granica nie pija w miejscach niedozwolonych i mandatu nie dostaja hurr durr w polsce jak w lesie.
      Kolejny idiotyzm Polskiego prawa.
      W jakim celu karac za picie w miejscu publicznym jesli robi sie to w kulturalny sposob i nie narusza ladu i ogolnie przyjetych norm tylko spedza czas na powietrzu popijajac piwko na trawie i rozmawiajac z kolega?
      Prawo (i zdrowy rozsadek) w tym momencie powinno dotyczyc wylacznie kogos, kto pijac robi burdy i zakloca spokoj badz zachowuje sie w sposob nieobyczajny a nie wszystkich, bo tak!

Natomiast jesli bedzie przyzwolenie na przechodzenie gdzie sie chce to na co robic pasy?
      Po to ze przechodzac w nieoznaczonym miejscu odpowiedzialnosc i zachowanie ostroznosci przechodzi na przechodnia, a na oznaczonym przejsciu na kierowcow. Proste?

ale moich przypuszczen to prosze nie wyolbrzymiac bo zakonczymy dyskusje
      To Ty zaczelas dopowiadac historie ktore sie OPce nie przydazyly

ooo no tak bo staram sie nie lamac przepisow a jak juz to konsekwencje biore na klate. to oznacza ze mam smycz :D
      Nie, to ze bronisz bezwzglednie przepisow a nie zdrowego rozsadku oznacza ze masz smycz. Nie ma nic zlego w przepisach ale nie sa bezwzgledna swietoscia. Sa napisane przez ludzi i dla ludzi. Czlowiek moze sie mylic badz nie uwzglednic pewnych sytuacji, a wtedy rozpatrzenie logicznosci/zasadnosci kazdego przypadku przechodzi na policjanta. On powinien kierowac sie przede wszystkim zdrowym rozsadkiem i dobrem obywatela a nie prawem i bezsensownym egzekwowaniem przepisow.

o zapraszam do pakistanu a potem oblewaj kobiety kwasem w polsce i krzycz jak to nie masz smyczy
      No jak bedziesz podawala takie przyklady z dupska to naprawde zakonczymy ta rozmowe. Podalem Ci wiekszosc EUROPEJSKICH krajow ktore stawiaja zdrowy rozsadek ponad przepisami a Ty z pakistanem i oblewaniem kwasem wyjezdzasz?
      To Ci powiem ze w takim Pakistanie tak samo mocno trzymaja sie idiotycznych przepisow jak w Polsce. Nie wazne ze to glupie i nielogiczne, ale tak zostalo zapisane i trzeba oblac kwasem bo zhanbila rodzine.

•  

1. Ktoś kto chce zaoszczędzić czas i ma przynajmniej 1IQ rozejrzy się i upewni, że mu auto nie zrobi z dupy garażu

@TheFlash: to się rozglądasz + uwzględniasz czy jest w okolicy policja. Jak nie ma to przechodzisz. W przeciwnym razie albo robisz sobie garaż z dupy albo płacisz mandat jak @Bellie:

Z dupy przepis, ale co zrobisz.

•  

A co to zmienia? Nic. Nadal prawo wazniejsze od zdrowego rozsadku zamiast odwrotnie.

@dob3k: egoisto a pomyslales, ze za brak interwencji takiemu policjantowi moze sie oberwac po premii lub cos? i pozniej tlumacz zonie, czy dziecku ze hajsu na cos tam nie ma bo obudzil sie w nim altruizm wobec jakiegos randoma ktory swiadomie lamie prawo.

Kolejny idiotyzm Polskiego prawa. W jakim celu karac za picie w miejscu publicznym jesli robi sie to w kulturalny sposob i nie narusza ladu i ogolnie przyjetych norm tylko spedza czas na powietrzu popijajac piwko na trawie i rozmawiajac z kolega?
      Prawo (i zdrowy rozsadek) w tym momencie powinno dotyczyc wylacznie kogos, kto pijac robi burdy i zakloca spokoj badz zachowuje sie w sposob nieobyczajny a nie wszystkich, bo tak!

@dob3k: lepiej zapobiegac niz leczyc. ganiaj potem pijanych bo nawet nie zauwaza kiedy przesadzili i z kulturalnej rozmowy robi sie zaklocanie spokoju.

Po to ze przechodzac w nieoznaczonym miejscu odpowiedzialnosc i zachowanie ostroznosci przechodzi na przechodnia, a na oznaczonym przejsciu na kierowcow. Proste?

@dob3k: aleś ty głupi. co Ci po tej odpowiedzialnosci ktora nalezy do przechodnia skoro chcac uniknac zderzenia odbijesz w drzewo lub inny samochod i spowodujesz sobie lub komus trwaly uszczerbek na zdrowiu. zycia i zdrowia ta odpowiedzialnosc nie przywroci.

To Ty zaczelas dopowiadac historie ktore sie OPce nie przydazyly

@dob3k: opisalam hipotetyczne scenariusze ktore wcale nie sa takie nieprawdopodobne. Ty je niepotrzebnie wyolbrzymiles.

Nie, to ze bronisz bezwzglednie przepisow a nie zdrowego rozsadku oznacza ze masz smycz. Nie ma nic zlego w przepisach ale nie sa bezwzgledna swietoscia. Sa napisane przez ludzi i dla ludzi. Czlowiek moze sie mylic badz nie uwzglednic pewnych sytuacji, a wtedy rozpatrzenie logicznosci/zasadnosci kazdego przypadku przechodzi na policjanta. On powinien kierowac sie przede wszystkim zdrowym rozsadkiem i dobrem obywatela a nie prawem i bezsensownym egzekwowaniem przepisow.

@dob3k: nie masz obowiazku przyjmowac mandatu. mozesz dowodzic slusznosci swoich racji w sądzie i ta opcja jest wlasnie dla sytuacji ktore opisujesz.

No jak bedziesz podawala takie przyklady z dupska to naprawde zakonczymy ta rozmowe. Podalem Ci wiekszosc EUROPEJSKICH krajow ktore stawiaja zdrowy rozsadek ponad przepisami a Ty z pakistanem i oblewaniem kwasem wyjezdzasz? To Ci powiem ze w takim Pakistanie tak samo mocno trzymaja sie idiotycznych przepisow jak w Polsce. Nie wazne ze to glupie i nielogiczne, ale tak zostalo zapisane i trzeba oblac kwasem bo zhanbila rodzine.

@dob3k: pamietaj, ze Twoj punkt widzenia nie jest jedynym slusznym i pamietaj, ze jesli cos ma sens dla Ciebie nie znaczy ze w rzeczywistosci jest to sensowne. To samo dotyczy mnie i kazdego czlowieka.

Pisałam juz, uwazasz, ze przepisy sa bezsensowne to cos z tym zrobi, zaloz petycje, zbierz poplecznikow czy cos i walcz z ustawodawcami. Ale nie łam prawa. Albo jak chcesz to nawet łam ale nie płacz potem tak jak OPka, że ktoś Cie za to ukarał

•  

@dob3k: zreszta zacznijmy od najwazniejszego... co to za problem przejsc 100m dalej na przejscie i tam przejsc? bo jakby bylo wiecej niz 100m to mandatu by nie bylo

•  

300m od przejścia (trzeba iść dookoła idąc do przejścia, żeby dotrzeć do celu).

@Bellie: Dz.U.2018.0.1990 t.j. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym
      Art. 13. Zasady przechodzenia przez jezdnię lub torowisko
      2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

•  

@modzelem: Policja nie powinna działać zero jedynkowo, istnieje coś takiego jak niska szkodliwość społeczna.

•  

@BrakPomysluNaNick: o co chodzi w tym fragmencie z meldunkiem?

•  

@zloty_wkret: i co, biegniesz jak widzisz policję która do ciebie idzie?

•  

@Another_One: oczywiście. jak ci się prawo nie podoba to idziesz do innego państwa.

•  

@aegypius: wiesz co to zasada ograniczonego zaufania? Będąc kierowca nie muszę się zastanawiać, czy mi ktoś na zielonym nie wyleci.

•  

@MangoZjem: Jak pisze o stosunku policjantow do prawa i zdrowego rozsadku to nie mam na mysli kraweznikow tylko wszystkich - w tym przelozonych.
      A w ogrodkach piwnych nagle wszedzie sa rozroby tak? Ta barierka ogrodka tworzy bariere nie do przebicia dla zaklocania spokoju czy burd? xD Bo taka barierka to jedyne co oddziela strefe w ktorej wolno pic od tej w ktorej nie wolno.

aleś ty glupi
      W tym momencie zakoncze tą rozmowe bo nie zamierzam sie znizac do Twojego poziomu.

•  

Czyli Polaków trzeba trzymać za mordę bo są głupi? A ty myślisz, że kto będzie trzymał nas za mordę? No my, inni Polacy z dokładnie taką samą mentalnością. Jeśli uważasz, że nie możemy sami o siebie zadbać to jak mamy niby dbać o innych?
      Obrzydliwe tbh

@Another_One: Nie napisałem że są głupi a mają mentalność pokomunistyczną. Potrzeba trochę czasu aby ją zmienić. Nadal pokutuje myślenia np. że państwowe to niczyje - efekt? w państwowych firmach jak nie pokażesz że coś jest pilnowane to to zniknie.

Już pomijając kwestię tego, że sam jesteś Polakiem, znając życie albo jesteś "tym lepszym", albo z pokorą dajesz się brać za mordę bo wiesz jak bardzo gorszy jesteś od reszty Europy....
      Jestem kolejnym pokoleniem nie skażonym tak komunistyczną mentalnością. Czy lepszym - być może. Pewnie połowa Polaków wciąż pamięta czasy państwa autorytarnego które opiekowało się jednostkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie tak łatwo to wyplenić.

•  

@Bellie: w skrócie: jesteś debilką, do tego ślepą i i nie znasz przepisów drogowych. Droga to nie pole na które wychodzisz.

"Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo"

No kurwa co za ignorancja, przy tym możesz zabić też kogoś innego, bo nie wiesz jaka będzie reakcja i zabijasz psychikę kierowcy i świadków, którzy widzą jak twoje zwłoki latają bez butów.

Być debilem, dostać mandat i jeszcze winić za to kraj. No kurwa #logikarozowychpaskow

•  

jak się nie zgadzalas z nałożeniem mandatu to trzeba było go nie przyjmować. Wtedy swoje racje mogłabyś przedstawić przed sądem. Ale nie bo po co, lepiej ponarzekac na wykopie

@Jade: XDDD powodzenia

•  

•  

•  

@Bellie: widocznie chujowo sie rozejrzalas jak nie widzialas radiowozu
      @Krysztal: tak bardzo to xD

•  

@Bellie: widzisz policjanta w normalnym kraju, czujesz sie bezpiecznie. widzisz policjanta w polsce i boisz sie za co możesz dostać zaraz mandat

•  

Rocznie w wyniku wypadków na polskich drogach srednio ponosimy koszty rzędu 50Mld zł wiec myśle ze lepiej unikać takich sytuacji

•  

@Bellie: ale polacy to tacy nieudacznicy, że się nie zabiją, tylko wylądują na wózku, a socjal wtedy musi płacić reszta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bellie: 100 metrów od przejścia na jednopasmowych (w uproszczeniu) możesz przechodzić z tego co pamiętam.

•  

@Bellie: trzeba było nie przyjmować mandatu.
      Dalej - jak obsarny to wiadomo, że gównem. Kurła dlaczego używacie tego kretyńskiego zwrotu?

•  

Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo

@Bellie: dobra, tylko powinni też takich debili jak ty znakować jak krowy, że w razie wypadku nie ratować, bo pewnie myślisz, że taka akcja ratunkowa to z tych twoich groszy wpłacanych na ubezpieczenie wystarczy xDDD

•  

@aegypius: to nie ja wyskoczylem z tekstem o wskakiwaniu pod koła.

•  

Polska to chlew obsrany gównem.

@Bellie: tak, i będzie chlewem obsranym gównem tak długo jak długo będą ludzie, którzy myślą, że są od wszystkich mądrzejsi i są ponad prawem..

•  

@Bellie: ej to zupełnie jak w każdym innym cywilizowanym kraju na świecie

•  

@Bellie: Nosz kurwa, nie wytrzymie widząc jak elyta ze zmywaków powołuje tu na przykład dobrej policji brytyjskich klaunów w tych ich śmiesznych kubraczkach. xD

Brytyjskie klauny, bo ciężko ich nazwać policją, są chyba właśnie jedynie od uśmiechania się i przeprowadzania przez pasy, bo jak przychodzi co do czego to pierwszy lepszy kryminus rzuca nimi po ścianach, są bici i waleni w dupsko przez patolę. To ma być wzór funkcjonariusza? xD

•  

@Bellie: Masz prawo przejść w dowolnym miejscu, byleby droga była prosta, było 100 metrów od najbliższego przejścia, nie było barier blokujących wejście na chodnik i zrobisz to w miejscu, w którym będziesz widoczna. A bagieta to kutafon, który zapewne wykorzystał pagony na mundurze do zrobienia z ciebie idiotki.

•  

@Bellie: Z kimś mi się te słowa kojarzą... #pdk

•  

@Bellie: #policja
      Niestety, to prawda. Wielowielokrotnie potwierdzone. Nad faktami się nie dyskutuje, tylko nad możliwymi rozwiązaniami. Co macie, droga władzo, do powiedzenia? Czyżby znowu nic?
      Ps: Pewnie za takie pytanie wprost w cztery oczy, dostałbym mandat za byle co...

•  

@Bellie to ja akurat przeszłam podobnie do ciebie, akurat jechała policja, zatrzymali się obok mnie i jadą przy chodniku, prawdopodobnie kazali mi się zatrzymać, bo okno po stronie pasażera było otworzone, ale ja hardo udawałam, że ich nie widzę ani nie słyszę (miałam słuchawki na uszach) i tym sposobem uciekłam do pracy.
      Prawdopodobnie dali mi spokój, bo zobaczyli, że się schowałam w pracy XD

•  

@Bellie: myślisz pojęcia. Ludzie w Polsce to chlew obsrany gownem, a Polska to piękny kraj.

•  

@Bellie: tez dostałem ostatnio, tez się rozejrzałem, tylko tych niebieskich skurwesynow na poboczu nie widziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Bellie: a to nie jest tak że musisz skorzystać z przejścia jeżeli jest w odległości max 100m? W pozostałych wypadkach nie Musisz

•  

Jeśli ja chce się zabić pod kołami - to jest to moja decyzja, moja odpowiedzialność,

@Bellie: nie debilko to jest odpowiedzialność wtedy kierowcy i jego psychiki zniszczonej do końca życia.

•  

jakbym Ci powiedziała ile płacę w podatkach to byś się przewrócił i nie wstał. A wykorzystałam przez 10 lat 300 zł w NFZecie - sprawdzałam. Więc nawet przy takim wypadku - ta kasa, którą wpłacam na ten cel - nigdy mi się nie zwróci.

@Bellie: jakbym ci powiedział ile kosztuje opłacenie specjalisty, łóżka w szpitalu, sali operacyjnej i całej masy innych rzeczy z tym związanych to byś się przewróciła i spadała z 17 metrów pod ziemie. A jeśli to było "ohohoho tyle zarabiam, że dupa by ci pękła" to przypominam, że składa zdrowotna jest stała i wynosi dla przedsiębiorców jakieś śmieszne 300 zł ~

•  

O HUI i już przyszli polscy niewolnicy spod znaku Homo Sovieticus i czczenia bata który bije po plecach, pisząc hurr durr dobrze ci tak twarde prawo ale prawo XDD

@sublingual:

źródło: wykop.pl

•  

@Bellie: polska to gówno. We Francji mozesz przejść na czerwonym pod warunkiem, że nic sobie nie zrobisz.

@Wergiliusz: bo tworzą to gówno takie ameby jak ty. Zajebisty warunek, coś z argumentów zaczniemy się zabezpieczać przed terroryzmem jak coś u nas jebnie. W paryżu też jest przyzwolenie na syf na ulicach i spanie w namiotach. Opoka cywilizacji kurwa jego mać.

•  

@Gluptaki: Kompletnie nie umiesz używać tego mema zgodnie z jego przeznaczeniem i kontekstem

zresztą komu ja to piszę ten psychogówniany komentarz niżej wszystko tłumaczy XD

e. W paryżu też jest przyzwolenie na syf na ulicach i spanie w namiotach. Opoka cywilizacji kurwa jego mać
      ps. masz nieźle dopasowany nick

•  

Bo polacy to dla instytucji państwowych są takimi świnkami skarbonkami, a prawo jest starannie dopracowane by skutecznie robiło za młotek by tą skarbonkę rozbijać.

•  

ps. masz nieźle dopasowany nick

@sublingual: to żeś mi dojebał XD Pewno w biedrze też się plujesz, że to nie zoologiczny? XDD Nie żebym oczekiwał jakiegokolwiek ogaru od rodzyna który ma się za oświeconego stojącego ponad "homo soviektusem", mistrz kapitalizmu na portalu dla przegrywów, przeżuwa kanapki od mamy krzycząć "wolność kuwwaa, opersyjne państwo, krzywa laffera kuwwa" XDDD

•  

, mistrz kapitalizmu na portalu dla przegrywów, przeżuwa kanapki od mamy krzycząć "wolność kuwwaa, opersyjne państwo, krzywa laffera kuwwa" XDDD

@Gluptaki: Nie wiem co ty przedawkowałeś że piszesz tak odrealnione schizofreniczne wysrywy z jakimiś chorymi projekcjami w temacie o przechodzeniu na czerwonym ale radziłbym to skonsultować ze specjalistą

•  

@Bellie: Miałem podobnie w Lublinie, ale gdy przejeżdżałem na rowerze.
      Przejechałem po ulicy, pomiędzy pustymi chodnikami, przez puste przejście dla pieszych, na zielonym świetle, przez ulice pustą na długim dystansie po obydwu stronach.
      Przy tym, z przyzwyczajenia(choć i tak niepotrzebnie, bo było całkiem cicho, i widziałem jak pusta była ulica, gdy przejeżdżałem na rowerze po chodniku) lekko obróciłem głowę na lewo i prawo.
      Bo tylko są takie zasady(ustalone przez parlament debili bez wyobraźni), to tylko za to że przejeżdżałem na rowerze przez chodnik, zatrzymała mnie czekająca na parkingu, w radiowozie, z 30-40 metrów dalej para funkcjonariuszy.

Właściwie, to trochę sam się wkopałem, bo radiowóz zauważyłem, a nie pomyślałem żeby przejść z tym rowerem w górę na rampie pomiędzy budynkami obok, bo wtedy raczej by mnie nie gonili, a jeszcze nic nie powiedzieli.

Te przepisy są, a przynajmniej były tak tępe, że gdybym przejechał tuż obok tego przejścia dla pieszych, to byłoby to już w porządku, ale nie było, bo przejechałem po pustych pasach, na zielonym świetle.
      Oczywiście stało się to na prostym odcinku ulicy, w miejscu, w którym nic z zza rogu nie mogło wyjechać(ulica Głęboka, obok Stokrotki, blisko skrzyżowania z Nadbystrzycką, jakby ktoś był ciekaw).

Jakby tego było mało, to na tej samej ulicy w skrzyżowaniu odrobinę dalej, przy parku akademickim, było, i chyba nadal jest bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, ze specjalnie przygotowaną drogą rowerową, i przejazdem dla rowerów przez je. Nie widziałem jeszcze by tam policja stacjonowała, a trudno o lepszy przykład miejsca w którym policja powinna dbać o bezpieczeństwo na drodze.
      Parę razy na tym skrzyżowaniu prawie wpadłem na samochód przejeżdżający przez skrzyżowanie, w miejscu, w którym ja miałem zielone światło. Całkiem swobodnie się tam widać kierowcy czują, powiedziałbym że zbyt swobodnie + nawalała(może ciągle tak jest) sygnalizacja drogowa, co też mogło doprowadzać do takich wypadków.

Wracając do, zatrzymania policjanci pouczyli mnie o niebezpieczeństwie w związku z przejazdami na rowerach, i powiedzieli że były przypadki śmiertelne w roku... Szkoda tylko że zdarzają się one raczej na tamtych skrzyżowaniach, a ja o tym nie wspomniałem. Powiedzieli, że nie rozejrzałem się, choć się rozejrzałem, to mi powiedzieli że nie obracałem głowy.
      Tak jakbym musiał sobie kark skręcać za każdym przejściem(zakres pola widzenia u człowieka wynosi około 210 stopni, więc nie).

•  

@Bellie: władzy chodzi głównie o wpływy do budżetu, a mandaty są jednym z nich, więc czemu mieliby nie naciskać na policjantów w tej kwestii? Musieli jednak dostać jakieś podwyżki skoro protestów już nie ma i wszystko wraca do "normy" ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Bellie: podaj mapkę gdzie przeszłaś, to powiemy ci czy możesz anulować mandat czy nie.

•  

@Bellie: Jeśli przejście znajduje się dalej niż 100m od ciebie to możesz przejść przez ulicę bez przejścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

ŁO KURDE, TAKIEJ GÓWNOBURZY SIĘ NIE SPODZIEWAŁAM - ODPOWIEM W MIARĘ MOŻLIWOŚCI.

@KutashiNakarmkota: tylko, że tam nie ma świateł dla pieszych. Czerwone były dla samochodów ze względu na przecinający drogę tramwaj - który de facto akurat jechał, więc nikt by nie ruszył na czerwonym.

@RandomowyMetal: jasne, to była tylko sytuacja hipotetyczna, wiadomo, że nie chciałam się teraz zabić - chodziło o możliwość dokonania samodzielnej oceny sytuacji.

@kolnay1: siedzieli w samochodzie komunikacji miejskiej. Takie śmieszki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @unmonitoredalias: oczywiście, że różnię. To była sytuacja na prawdę bezpieczna - tam nie było świateł dla pieszych, tylko i wyłącznie zebra. Trasę przecina tramwaj - więc samochody stojąc na czerwonym nie mogły ruszyć, bo nawet jakby komuś odbiło - to akurat jechał tramwaj.

@skorpion666: mieszkasz niedaleko, więc Ci wytłumaczę - chodzi o pętlę na Krowodrzej Górce. Przejście dla pieszych zamiast być przed światłami dla aut, to jest te kurwa 300 metrów dalej. Mój autobus dojeżdża na styk, żebym mogła się przesiąść na tramwaj - jak nie skracam tej drogi to tramwaj mi spierdala - trzeba się cofnąć, żeby dojść na tramwaj. Żeby zdążyć na wcześniejsze połączenie to musiałabym wychodzić jeszcze 15 min wcześniej z domu.

@Uszatymateusz: widocznie ty jesteś zjebany, bo już napisałam, że był to samochód MPK, a nie policyjna suka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @drazekorsarz: hipotetyzowałam, głównie chodziło o fakt, że państwo zakłada, że jesteś debilem bez żadnej woli i pomyślunku i nie możesz sam o sobie decydować.

@GoracyStek: ja nie mam nawet umowy, bo się nie mogę doprosić o nową. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Szaraban: nie wiem czy to ten wyjątek, ale tak, są tam tramwaje - przecinające tę ulicę. Tzn. jedzie tramwaj ulicą X, a drugą ulicą Y-przecinającą- jadą samochody, przed torami jest światło dla samochodów, ok. 300 metrów przed światłami jest przejście dla pieszych, bez świateł.

•  

@Bellie Słaby bait
      Weź się zajmij czymś pożytecznym

•  

@Szaraban: akurat wtedy przejeżdżał jeszcze tramwaj jak przechodziłam, więc nie było opcji, że jakikolwiek samochód ruszy.

•  

@G_O_: Masz rację, sorry - zwracam się per polaczek tylko do takich Januszów wszechwiedzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można być oczywiście i Polakiem z honorem i godnością.

+: G_O_
    •  

@totem: tylko, że oni kurwa siedzieli w samochodzie MPK, myślałam, że jakaś ekipa coś tam naprawia.

•  

@maxwol: rozejrzałam się, siedzieli w aucie MPK, myślałam, że jakaś naprawa.

•  

@Bellie: Zgodziłbym się, gdyby nie ten głupi akapit, który zresztą był jedyną przyczyną gunwoburzy tutaj i chyba zdajesz sobie z tego sprawę:

Co to w ogóle ma do rzeczy? Zabijanie się nie jest celem przechodzenia przez jezdnię i nie ma nic wspólnego z meritum.

A meritum jest takie, że światła dla pieszych powinny być - w większości sytuacji - POMOCĄ przy przejściu, nie rozkazem. Tak, jak światła warunkowe dla samochodów.
      Dlaczego tak myślę, a jednocześnie sądzę, że czerwone dla samochodów powinno być bezwzględne?
      Bo większość przejść dla pieszych pozwala ocenić sytuację w dwie sekundy - po spojrzeniu w prawo i w lewo, a poza tym masz dużo większe możliwości poruszania się, niż samochód.
      Jadąc samochodem często nie masz szans rozejrzeć się we wszystkie strony, których często jest trzy i więcej, a w dodatku nie możesz się ruszać dowolnie po całej płaszczyźnie.

I tyle.

I dobrze wiesz, czemu u nas przejście na czerwonym jest wykroczeniem.
      $$$
      I właśnie dlatego jesteśmy chlewem. Bo państwo tylko szuka dróg, jak nas wycisnąć.

•  

@azurro: OTÓŻ TO. ODJECHALI ZARAZ PO WYSTAWIENIU MANDATU - CHODZIŁO TYLKO O WYROBIENIE NORMY.

•  

@barxik: kolega wyżej napisał, że można się zameldować bez zgody właściciela - jeśli ma się umowę. Ja jej nie posiadam, bo się nie mogłam doprosić i już olałam.

•  

@Bellie: Ja zresztą raz w życiu dostałem mandat - właśnie za przejście na czerwonym. Przez torowisko tramwajowe.

Które było NIECZYNNE z powodu mrozów - zwrotnice pozamarzały i gdy się o tym dowiedziałem, postanowiłem pobiec na autobus z przystanku obok właśnie przez to nieuczęszczane torowisko xD
      Gdy krawężnik, zaczął to całe przedstawienie z "narażał pan bezpieczeństwo, co by był, gdyby tramwaj nagle się pojawił" (odcinek prosty z widocznością 200m), miałem ochotę przywalić mu w ten głupi ryj bez krzty godności. Bo trzeba nie mieć godności, by robić coś takiego za 2000zł miesięcznie.

•  

Ja jej nie posiadam,

@Bellie: Mówisz, że Twoja ciocia pracująca w US (tu adres oddziału) twierdzi, że umowa musi być i nie podoba jej się ta sytuacja. Umowa pojawia się w kilka godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ruok: dojeżdżam na styk, idąc do przejścia idę "na około", więc nie zdążam na tramwaj. Powiedzmy, że to wygląda jak litera U - jak pociągniesz linię na czubku od kreski do kreski - to jest to trasa mojego przejścia, jak idę po u to trasa się znacznie wydłuża.

•  

@Bellie: Marnujesz czas na tą dyskusje, nie wytłumaczysz.

•  

@Bellie sama jesteś gówno. Miałem podobną sytuację to na spokojnie wytłumaczyłem, że przecież nie stworzyłem zagrożenia itp. i się udało. Po twoim wysrywie można podejrzewać, że podobnie wyglądała twoja rozmowa z policją.

•  

Rozglądałam się zanim przeszłam, a policjant do mnie "trzeba się rozglądać".

@Bellie:

•  

@Jade: nie miałam czasu, śpieszyłam się na trawmaj, żeby się nie spóźnić do pracy - stąd ten skrót. Autobus mi dojeżdża często na styk.

@tfutim: już po raz kolejny tłumaczę - nie chciałam się zabić, a w tym akapicie chodziło mi o brak wolności do podejmowania samodzielnych decyzji.

@Golomp: tylko, że to nie było przejście na czerwonym, ani przez torowisko. Czerwone jest tylko dla samochodów w tym miejscu. Dla pieszych nie ma świateł, jest tylko zebra kilkaset metrów przed światłami. @WuDwaKa: jak poprzedni koment.

@MZ23: ty chyba myślisz, że jestem debilką. Ta sytuacja opisana przez Ciebie jest kompletnie inna i niebezpieczna. Sama jestem kierowcą i wiem jak widać po ciemku, wiem, że auto nie jest w stanie wyhamować w ułamku sekundy. Sama jako pieszy noszę odblaski, a jak mieszkałam na wsi to sobie chodziłam wieczorami w kamizelce odblaskowej - żeby być ZAWSZE widoczną. W moim przypadku był dzień, wszyscy stali, wszyscy mnie widzieli, ja widziałam wszystkich, nikt nie mógł jechać.

@Chmielciu: był o tym wykop kiedyś, poszukaj pod hasłem profil zaufany - jak go założysz, to możesz bodajże na stronie NFZ się zalogować i po chyba 24 godzinach, po synchronizacji danych, wyświetlają się twoje wszystkie wizyty na NFZ, zabiegi na NFZ itd.

@bigger: Samochody mogą się poruszać z prędkością ponad 200 km/h. Czy to rozwiązuje twoje rozterki?

@niepodszywamsiepodbiauka: a co mam niby zrobić? Mam tramwaj na styk, śpieszyłam się do pracy, chciałam jak najszybciej iść.
      @Draakul: jak? Na czerwonym dla samochodów, z dodatkowo tramwajem przejeżdżającym i blokującym samochodom przejazd. Kto w tej sytuacji mógłby ucierpieć i jakim cudem?
      @egyptianJoe: to o rzucenie się pod samochód to była figura stylistyczna dla podkreślenia bezsensowności odbierania ludziom wolnej woli. Przecież w tym konkretnym przypadku, po prostu chciałam przejść przez ulicę, a nie sie zabijać. No i tak jak opisalam sytuacje - tam nie bylo zadnego zagrozenia - ten policjant tak zabrzmial jakby sam watpil w to co mowi "musi sie pani rozgladac" xDDD

@pabianczyk: siedzieli w samochodzie MPK. Bylam pewna, ze to do napraw.

@Szab: kuźwa jak? Samochody stały. Miały czerwone. Kierowcy mnie widzieli. Obok jest przejscie dla pieszych - wiec z automatu maja uwazac.

@radziol88: tak, przejazd dla tramwajow, przed przejazdem światła dla samochodów, ok. 300 metrów dalej przejście dla pieszych, bez świateł.

•  

@azurro: Kurde miałem coś jeszcze dopisac, a sie wysłało. W UK moge przejść na czerwonym przed policją, o ile nie stworzyłem zagrożenia - luzz. Moge pić piwo idąc przez miasto, o ile nie jestem napruty, nikogo nie zaczepiam i jestem grzeczny - luzz. Moge strzelić browara i jechać autem, bo po jednym jestem trzeźwy. Ale Polak musi mieć bat nad dupą, reguły, zasady. A najśmieszniejsze jest to, że każdy będzie te zasady po cichu łamał, ale jak sąsiada złapią to mógł ich nie łamać i dobrze mu tak, prawa trzeba przestrzegać. W naszym kraju policji trzeb się bać, oni nie służą nam, nie są od tego - oni nami rządzą. I to durne panie władzo XD Moim zdaniem wiele psują statystyki, bo faktycznie ciężko oczekiwać żeby pan władza nie wystawiał mandatyów za byle gówno skoro jego szef tego oczekuje. Jeżeli tego nie będą robić, nie będą mieć awansu, premii, yo jednak ich praca, więc winny jest system, a nie pojedynczy glina. A w sumie nawet nie system, a sami Polacy, bo po hejcie jaki ma ciebie spada widac, że ludzie tego chcą i im sie podoba. Taki mamy klimat.
      Nie zlicze ile razy byłem przeszukiwany tylko dlatego, że lubie nosić kaptur na głowie. Jakie to jest kurwa poniżające jak cie trzepie policja bez podania powodu, a ludzie wokół patrzą jak na jakiegoś zbrodniarza, mimo, że niczemu winien nie jesteś. W cywilizowanych krajach to nie do pomyślenia, a u nas nie do pomyślenia byłoby zmienianie tego. Homo soviecticus polakus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

tylko, że to nie było przejście na czerwonym, ani przez torowisko. Czerwone jest tylko dla samochodów w tym miejscu. Dla pieszych nie ma świateł, jest tylko zebra kilkaset metrów przed światłami.

@Bellie: I przyjęłaś mandat? Brzmi jakby można było przechodzić w tym miejscu. Jeżeli do przejścia jest >100m to można, w kilku innych przypadkach również:
      https://anuluj-mandat.pl/post/przechodzenie-przez-jezdnie-w-miejscach-niedozwolonych

•  

@Bellie: no tak, dlatego lepiej wprowadzić wolną amerykankę, bo akurat @Bellie tak sobie wymyśliła... Zobacz ilu idiotów już jest, a Ty chcesz zwiększenia ich ilości umożliwiając im przejście na czerwonym?

•  

@Bellie: to nie ma żadnego znaczenia jaką figurę stylistyczną użyłaś.

Piszesz okropną bzdurę, w którą zapewne sama wierzysz.

" jakim sposobem robię mu krzywdę? To pieszy ginie, a nie kierowca, w razie uszkodzeń auta ma odszkodowanie"

Piesi nie mają OC - więc za każdym razem, gdy ktoś się wdupca pod koła z własnej winy, robi największą krzywdę właśnie kierowcy.

Tak samo rowerzyści nie mają obowiązkowego, a zarazem są jednymi z najbardziej wkurwiających użytkowników dróg. Zaraz po pieszych.

•  

@rudy_bigos: chyba twoja logika. Gdzie ja coś takiego napisałam. To była sytuacja bezpieczna - auta stoją, każdy mnie widzi, dzień, nikt nie mogl ruszyć bo tramwaj jechał, rozejrzałam się przed manewrem.

@thekrepa: nie mogłam wiedzieć, że to policja, gdyż korzystali z samochodu komunikacji miejskiej.

@MangoZjem: mam ci pokazać mandat? Z tego co ja pamiętam z jakiegoś programu (a znając ten kraj nic się w prawie przez x lat nie zmieniło). To można przejść 100 m od przejścia jeśli znajdują się w tym miejscu 2 przejścia dla pieszych - to możesz przejść po środku, między nimi. Poza tym nie chciałam się zabić tylko ujaskrawić przykład braku wolności do podejmowania decyzji. W tej sytuacji niebezpieczeństwa nie było.

@Sweet_acc_pr0sa: debilu, właśnie, że prowadzę, dlatego też wiem, że nie stwarzałam w tej sytuacji żadnego zagrożenia, zupełnie nic nie mogło się wydarzyć, żeby komuś się coś stało.

•  

@DulGukat: nowelizacja - przechodzisz na własną odpowiedzialność, kierowca nie ponosi winy i musisz mu wypłacić odszkodowanie, jeśli poniesie jakieś szkody. Proste. Poza tym biore odpowiedzialność, bo opłacę ten mandat.

•  

@account_deleted: zastanawiam się, czy część z was w ogóle myśli. Przecież nie napisałam, że chciałam się zabić pod stojącymi bez ruchu autami xD tylko chodziło o to, że w tym kraju absolutnie nie pozwala się ludziom samodzielnie myśleć ani decydować, nawet w tak błahych kwestiach jak przejście przez ulicę. Śmierć była celowym wyolbrzymieniem.

•  

@SacredSword: i ciekawe kto mnie zastąpi w pracy jak będę musiała iść do sądu.

•  

@siemando: myślisz, że miałam możliwość to zmierzyć pędząc do pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@worm_nimda: tylko wiesz, ja te 300 to tu teraz na oko podaje, w rzeczywistości może być i 100. Niestety nie noszę miarki ze sobą i nie mierzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@vind: dwupasmówka, na oko daje te 100 metrów, może więcej może mniej.

•  

@przegrany_przegryw: oplułbyś się przegrywie, jakbyś widział ile co miesiąc dopłacam do tego chlewu. Zresztą pisałam ile wyciągnęłam z NFZ przez 10 lat - 300 zł.

•  

@Pangia: droga jest dwupasmowa, ludzie pisza, ze nie może być, - w każdym razie na drugim paśmie też nikogo nie było, bo przejeżdżał tramwaj i blokował.

•  

@Bellie: no, to pokaż te sumki. Dawno nie oplułem się. Chcę zobaczyć te sumki, które gwarantują ci akcje ratunkową + pobyt w szpitalu, jakieś operacje.

•  

@Gluptaki: sam jesteś debilką. Odsyłam do komentarzy wyżej.

•  

@Bellie: Dwupasmowa czy dwujezdniowa?

•  

@Trelik: @Golomp: to jest dwupasmówka

@egyptianJoe: nie, dalej nie rozumiesz. Nie chodziło mi o to, żeby się w ten sposób zabijać, czy komukolwiek niszczyć samochód - celem jest BEZPIECZNE przejście, tak było w tej konkretnej sytuacji.

•  

@Pangia: dwujezdniowa niestety.

•  

DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA KOMENTARZE, TU NIESTETY MUSZE ZAKONCZYC ODPOWIADANIE, PONIEWAZ ZAJMUJE TO ZA DUZO CZASU.

WSZYSTKIM OSOBOM, KTORE DALEJ PISZA, ZE MIALAM NA CELU UMOZLIWIENIE NISZCZENIA AUT POPRZEZ RZUCANIE SIE POD KOLA - mowie NIE.
      CHODZILO MI O FIGURE STYLISTYCZNA, HIPERBOLIZACJE W CELU PRZEDSTAWIENIA BEZSENSU DECYDOWANIA PRZEZ PANSTWO ZA MNIE W TEJ SYTUACJI.

SYTUACJA BYLA W 100% BEZPIECZNA. ROZEJRZALAM SIE, AUTA STALY, JEZDNIA DWUPASMOWA, ALE PRZEJEZDZAL TRAMWAJ WIEC AUTA TYLKO PO JEDNEJ STRONIE. CZERWONE DLA SAMOCHODOW. BRAK SYGNALIZACJI DLA PIESZYCH, TYLKO ZEBRA. ODLEGLOSCI NIE PODAM BO JEJ NIE ZMIERZYLAM - MOGLO BYC TO OK. 100 METROW, A NAWET MNIEJ. MANDAT PRZYJELAM - BO SPIESZYLAM SIE DO PRACY, POZA TYM NIE MAM CZASU NA CHODZENIE PO SADACH, NIESTETY. POLICJA SIEDZIALA W SAMOCHODZIE MPK - NIE, NIE JESTEM SLEPA, BYLAM PEWNA, ZE TO AUTO DO NAPRAW TRANSPORTU PUBLICZNEGO.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje za uwagę.

•  

@Bellie: ale to ty chyba nie rozumiesz. czy ja gdzies mówię, że chciałaś się w ten sposób zabić? nie.

wielce używająca figur stylistycznych nie potrafi spojrzeć szerzej na dane zagadnienie.

to BEZPIECZNE przejście jest dla każdego czymś innym. I dając możliwość oceniania samemu, doprowadzi to do sytuacji, gdzie dla kogoś wjebanie się przed sznur samochodów jak we froggerze będzie względnie bezpieczne.

Obecny przepis normuje sytuacje, w których możesz przejść przez jezdnię nie na pasach.

Jest też tak dlatego, że nie wszyscy są na tyle doświadczeni jeżeli chodzi o ogólne przepisy ruchu drogowego, żeby mogli ocenić na ile realnie dane przejście w niedozwolonym miejscu będzie bezpieczne.

Ktoś kto od lat porusza się samochodem spojrzy na to zupełnie innym okiem, aniżeli jakiś młokos.

Nie bez powodu też się mówi, że po kursie na prawo jazdy nauczysz się przede wszystkim funkcjonować jako pieszy.
      Bo wreszcie spojrzysz na to z drugiej strony.

•  

@egyptianJoe: moglam dostac pouczenie, bo sami widzieli, ze zagrozenia nie bylo. po skasowaniu stowki od razu odjechali - czyli chodzilo o wyrobienie normy, a nie bezpieczestwo.

+: Pangia
    •  

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje za uwagę.

@Bellie: heheszky, oczywiście wyciągów tych twoich astronomicznych wpłat do NFZtu pewnie nie zobaczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bellie Pamiętam jak byłem w Budapeszcie, byłem trochę w szkoku, że ludzie od tak przechodzą na czerwonym. Okazało się, że w każdym zakątku miasta, ludzie poruszają się w taki sposób. Nikt nie czekał, aż będzie zielone, tylko czekano, aż zrobi się trochę wolnego miejsca i siup na drugą stronę.

•  

Widać, że nie wynajmujesz. Żaden właściciel przy zdrowych zmysłach się na to nie zgodzi, bo później nie będzie Cię mógł wywalić. Znowu przykład prawa dla debila.pl
      @Bellie: Ale o prawie to się nie wypowiadaj dziewczynko jak nie masz o nim pojęcia ja cie proszę.

•  

jak wynajmujesz mieszkanie to nie mozna sie zameldowac czy jak? Potrzebna jest zgoda wlasciciela czy jak to wyglada? Jesli tak to jakie konsekwencje powoduje meldunek ze wlasciciel nie chce pozwolic?

@barxik: Jak wynajmujesz możesz się zameldować. Zgoda jest niepotrzebna, meldunek nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji dla własciciela. Opka kłamie i manipuluje by się wybielić choć doskonale wie, że tylko ona spierdoliła. Typowe babskie cały świat jest winny tylko nie ja.

+: barxik
    •  

@Bellie: byłam na weekend w UK i na początku ciężko było mi się przyzwyczaić co do przechodzenia na czerwonym czy po prostu poza pasami. gdy już przestałam czuć się z tym dziwnie to dotarło do mnie jak bardzo to ułatwia życia (zwłaszcza gdy marznę czekając na zmianę światła na pustej drodze)

•  

ja mam taką dziwną metodę: w szkole trochę biegałem na 100m i za każdym razem jak chce przejść gdzieś przez jezdnię to wyobrażam sobie odległość bieżni spod szkoły i mniej więcej widzę ile to 100m xD

@Dolan: Ta metoda nie jest dziwna. Stosuje się ją we wszystkich zawodach w których trzeba oceniać odległość. Ważne tylko byś wziął odpowiedni wymiar porównawczy a nie np długość twojego penis.

•  

•  

@Bellie: to wypierdalaj do uk skoro tam tak dobrze

•  

moglam dostac pouczenie, bo sami widzieli, ze zagrozenia nie bylo. po skasowaniu stowki od razu odjechali - czyli chodzilo o wyrobienie normy, a nie bezpieczestwo.

@Bellie: Nie mogli bo widzieli, że się na tramwaj śpieszysz i pewnie jeszcze dodałaś im, tak jak tu w tłumaczeniu, że zzawsze ci ucieka i przecież księżniczka wyjść 15 minut wcześniej nie może.

Z prawa do pouczenia policjant korzysta wtedy gdy widzi, że to przyniesie efekt, sytuacja jest jednorazowa i nie miałeś możliwości przewidzieć popełnienia wykroczenia.

Np jedziesz autem w trasie w zimie 400 km i zatrzymuje cie patrol za nieodsniezone brudne tablice. Policjant ma prawo przypuszczać, że nie skminiłeś takich warunków bo rzadko robisz trasę i pouczenie wystarczy, bo teraz zatrzymasz się za jakiś czas i będieszz to sprawdzał.

W twoim przypadku policjant widział, że śpieszysz się na pętlę. Nie mógł ci udzielić pouczenia bo słusznie zakładał, że za każdym razem to robisz jak masz na styk lub odjeżdża i, że będzziesz to robić zawsze. Pouczenie da tu tyle co uwaga do dzienniczka w szkole. Czyli gówno.

•  

Jak wynajmujesz możesz się zameldować. Zgoda jest niepotrzebna, meldunek nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji dla własciciela. Opka kłamie i manipuluje by się wybielić choć doskonale wie, że tylko ona spierdoliła. Typowe babskie cały świat jest winny tylko nie ja.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: to pokaz mi wlasciciela mieszkania, ktory cie nie wywali po uslyszeniu, ze sie zameldowales.

•  

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie robie tego zawsze, wiec znowu z dupy wniosek.

•  

@szeryf_internetu: naucz sie jeszcze czytac ze zrozumieniem synku, to moze kiedys mature zdasz. Grupa ludnosci to nie kraj, a sformuowanie jest popularne na wykopie.

•  

@przegrany_przegryw: człowieku, jak wrzucilam kiedys zarobki to ziomek usunal konto - wiec moze lepiej nie.

•  

•  

•  

@szeryf_internetu: grozisz mi? Ide z tym na policje. POZDRAWIAM.

•  

@kt13:

nie trzeba mieć podpisu właściciela na wniosku meldunkowym?

Nie testowałem tego w praktyce, ale wg tego artykułu https://umowanajmu.info/czy-najemca-musi-miec-zgode-wlasciciela-mieszkania-zameldowanie-na-pobyt-staly/

Pod wnioskiem jest wymagany "podpis właściciela lokalu lub lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu", a wg ustawy "art. 28 Ustawy o ewidencji ludności" takim dokumentem może być umowa cywilno-prawna, czyli umowa wynajmu.
      "Jeżeli jednak najemca powie, że ma inny tytuł prawny do mieszkania oraz pokaże umowę najmu uprawniającą go do korzystania z lokalu, to urzędnik powinien go zameldować w wynajmowanym mieszkaniu w zasadzie od razu."

Ale nigdy tego nie testowałem bo unikam urzędów jak ognia i nie zależy mi na meldunku w wynajmowanym mieszkaniu.

•  

@MangoZjem:

a tak z ciekawosci jaki wplym ma meldunek na np. rejestrowanie samochodu? tzn sprawa jest oczywista jak meldujesz sie w swoim ale jak w wynajmowanym to trzeba samochod przerejestrowac lub cos

Nie wiem, jestem wykopkiem piwniczakiem bez prawka i samochodu, więc nie wiem nawet jak normalnie się to robi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Bellie: daj linka do street view to zobaczę czy mandat zasadny. Nie może być tak, że gdy kierowca łamie przepisy to "łolaboga zabierzmy prawko" a jak pieszy łamie przepisy to "łolaboga konstytucja"

•  

to pokaz mi wlasciciela mieszkania, ktory cie nie wywali po uslyszeniu, ze sie zameldowales.

@Bellie: Po pierwsze to i tak się nie dowie chyba, że co 3 miesiące chodzi do urzędu po wniosek tylko by to sprawdzić.
      Po drugie nie ma prawa cię wywalić z takiego powodu. Od tego jest umowa najmu ale od tym też chyba nie wiesz z tego co widzę. Meldunek nie daję ci żadnych praw w stosunku do nieruchomości.

nie robie tego zawsze, wiec znowu z dupy wniosek.

Wiadomo tylko jak zobaczysz uciekający tramwaj. No ale przecież z tego powodu, że czasem ucieka to ty nie będziesz wychodziła aż 15 minut wcześniej co już nam powiedziałaś.

Z tego co mówisz i wszystkich twoich nadużyć i manipulacji bardziej jestem jednak skłonny uwierzyć w wersję policjantów, że jednak mandat ci się należał. Ja wiem, że cały świat się na ciebie uwziął ale serio? Żale bo się zjebało i trzeba ponieść konsekwencje?

PS. Sprawdziłem na google to miejsce i przejścia dla pieszych. Cofając się na przejście wcale nie nadrobiłabyś aż tak dużo drogi. Różnica jest jakieś 15 - 20 m. Przy biegu to są jakieś sekundy róznicy na końcu dystansu. Rzeczywiście droga z przystanku autobusowego wydaje się bliżej ale po zmierzeniu wychodzi się rzeczywiście aż tak dużo bliżej nie jest.

I oczywiście co do przekraczania w miejscu niedozwolonym i mandatu też uważam, że to jest głupi przepis ale na pewno nie w okolicach pętli tramwajowej gdzie masz duże skomunikowanie a pasów jest od chuja. Rozumiem przejść na mało uczęszczanej drodze czy gdzieś tam gdzie mniejsze natężenie ruchu, ale nie w okolicach węzła przesiadkowego gdzie jeżdzi dużo samochodów, autobusów tramwajów. W Niemczech też ci nikt w takich miejscach nie przechodzi.

•  

człowieku, jak wrzucilam kiedys zarobki to ziomek usunal konto - wiec moze lepiej nie.

@Bellie: Iks kurwa De XDDDDDDDDDDDDDDDDDD Dawaj, hardy wykopek ze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: dojazd do pracy zajmuje mi godzine, wiec sorry ale 15 min robi mi roznice. Z pewnych wzgledow nie mam umowy.

•  

@Bellie: czyli jesteś tak bogata by mieć wyjebane na mandaty a mimo to się spinasz a jednocześnie masz w dupie przepisy bo nie będziesz wstawala 15 wczesniej. Jednocześnie masz pretensje że policjant zwraca ci uwagę że nie potrafisz nadrobić 20 m i widzisz w tym wszystkim winę wszystkich innych tylko nie swoją. Rozumiem

•  

•  

a co mam niby zrobić? Mam tramwaj na styk, śpieszyłam się do pracy, chciałam jak najszybciej iść.

@Bellie: No nie wiem, może nie przyjmować? Zdążyć do pracy, by wypracować hajs na mandat to lepsza opcja?

•  

@szeryf_internetu: naucz sie czytac. Ty zdales w ogole egzamin gimnazjalny z rozumienia tekstu czytanego? Po pierwsze jestem kobieta - takich form gramatycznych uzywam w calym wpisie i nie tylko tym - skoro kolor paska Ci nic nie mowi. Po drugie nie propaguje nienawisci na tle narodowym :D tylko krytykuje system. Ale to musialbys umieć czytać - wysylaj to gdzie tylko chcesz. :D

•  

@niepodszywamsiepodbiauka: wtedy musze isc do sadu i trace hajs za caly dzien pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

wtedy musze isc do sadu i trace hajs za caly dzien pracy?

@Bellie: Nie musisz, od razu przyjdzie wyrok skazujący :)
      Na nie musisz odpisać, że się z nim nie zgadzasz i chcesz normalną sprawę sądową, po czym wysyłasz pismo o umorzenie. W 99% przypadków działa i z wyjątkiem udania się na pocztę, nie trzeba się nigdzie wybierać.
      A najczęściej kończy się już na etapie policji, bo ta woli pouczyć, jak ktoś mandatu nie przyjmuje, szczególnie w takiej błahej sprawie..

•  

@niepodszywamsiepodbiauka: dzieki, nie wiedzialam, ze to tak funkcjonuje.