Wpis z mikrobloga

#100smiesznychwiosek

Dzień 30/100

Jak obiecałem jedziemy na południe kraju.

notaksredniobympowiedzial.jpg

Średnie Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Zagórz

Dawna nazwa wsi brzmi Serednie Wielkie.
Najstarsza wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1449 kiedy to Jan Steczkowicz z Tarnawy przepisał część swoich majątków na własną żonę. ()

W połowie XIX wieku właścicielem posiadłości tybularnej Seredne Wielkie był Edmund Krasicki, oficer Powstania listopadowego.

Kiedy szukałem tablicy na mapach Google zauważyłem dziwną zależność, w większości wsi w okolicy znak rozpoczęcia terenu zabudowanego znajdował się PRZED znakiem rozpoczęcia wsi. W większości kraju tablica terenu zabudowanego występuje za tablicą początku miejscowości, ewentualnie jednocześnie. Ktoś z okolicznych terenów wie może czemu tak się dzieje? Przykładowe zdjęcie w pierwszym komentarzu, z sąsiedniej wsi bo tablice w Średnich są jeszcze bardziej oddalone od siebie i nie mogę ich uchwycić w jednym kadrze.

#podkarpackie #podkarpacie
Pobierz MechanicznyTurek - #100smiesznychwiosek 

Dzień 30/100

Jak obiecałem jedziemy na...
źródło: comment_D00Z0kQFOhZrCsTvRau4osIuwMCKJxLn.jpg
  • 7
Kiedy szukałem tablicy na mapach Google zauważyłem dziwną zależność, w większości wsi w okolicy znak rozpoczęcia terenu zabudowanego znajdował się PRZED znakiem rozpoczęcia wsi. W większości kraju tablica terenu zabudowanego występuje za tablicą początku miejscowości, ewentualnie jednocześnie. Ktoś z okolicznych terenów wie może czemu tak się dzieje?

@MechanicznyTurek: Nie wydaje mi się, żeby była na to jakaś reguła. To znaczy: zgodnie z przepisami znak wskazujący obszar zabudowany powinien stać co najwyżej
@MechanicznyTurek: no nie może być, że znalazłem swoją rodzinną pipidówę na wykopie :D Jeżeli chodzi o odpowiedź nie doszukuj się żadnych zależności. Te tablice stoją tak, jak się postawiło drogowcom. W ogóle tablica, którą wrzuciłeś nie oznacza nawet początku miejscowości, bo ta zaczyna się około kilometra dalej. Znaki te są również często podmieniane. Raz wymieniany jest komplet. Innym razem zostaje tablica terenu zabudowanego a znak początku miejscowości wędruje gdzie indziej i