Wpis z mikrobloga

@damnhard: Pytam ludzi którym zdarza sie grywać turniejowo... dotychczas conquest był ok - na niektórych lokalnych i mniejszych turniejach w wersji Bo3 z trzema taliami i jednym banem zamiast Bo5 4/1.

I czegoś takiego się spodziewałem: skrócenia meczy (wiadomo, że meta turniejowa jest bardziej controlna kiedy ma się świadomość czym gra przeciwnik niż na ladderze i 2 godzinne pojedynki Bo5 to straszna katorga była - pozdro Viper ( ͡° ͜
@simoneczek_pl: Brawo. Blizzard wymyślił "sideboard" z MTG w ubogiej wersji bo nie edytuje się decku po grze tylko trzeba talie przygotować wcześniej.

Jak będą tak dalej działać to za 2-3 lata dodadzą te "turnieje w grze" które zapowiedzieli na początku 2018 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@simoneczek_pl: zawszę zastanawiam się dlaczego oni takie rzeczy wprowadzają po kilku latach, mam uwierzyć, że przez te wszystkie lata myśleli nad tym? wygląda to tak jakby można byłoby to wprowadzić w 3 miesiące, coś dodatkowe w kolejne 3 miesiące, a na koniec znów coś. Właściwie to nie wiem po co to, poczekam kolejne lata na zmiany.
@simoneczek_pl:

Potwierdzam. Straszne gówno. Dopiero było narzekanie, że Druid gra tymi samymi kartami i jego archetypy różnią się jedynie 3-4 kartami to teraz wprowadzają format, który promuje takie klasy.

Format nudny, powtarzalny i mało różnorodny. Liczyłem na conquest z wprowadzeniem sideboardu, a tu takie rozczarowanie. Blizzard dąży do zabicia HS jako e-sportu. Spodziewam się zjazdu słupków oglądalności turniejów.
@simoneczek_pl: Czyli podczas meczu będą przykładowo 3 pojedynki control vs combo?

Talie drugiego oraz trzeciego wyboru mogą różnić się od talii głównej maksymalnie 5 kartami. Na potrzeby tej modyfikacji dwa duplikaty w talii głównej liczą się jako dwie karty


Aha. Mogą ale nie muszą.

Czyli dobrze myślę, że na danym etapie turnieju (np. ćwierćfinał), gram tylko jedną wybraną klasą i jednym wybranym archetypem. Przecież wylosowanie przeciwnika z kontrą kończy mecz xD
@Iperyt Typowo zabija to próby OTK na turniejach bo jednym techem czasem da się skontrować. Ogólnie promuje talie midrange i controlne.

Ale daje im szansę - może jakoś to usprawnią. Chociaż tak czy siak wypadałoby żeby zrobili jakiś turniej próbny żeby szło zobaczyć jak się to sprawuje.