Wpis z mikrobloga

Ze smutkiem patrze co się stało z tytanem branży gier. Najlepszy wydawca najlepszych gier. Wszyscy z kolegami zagrywaliśmy się w jego gry bez końca nie mogąc doczekać kolejnych części. Już pewnie każdy wie o kim mówie.
Blizzard coś ty najgorszego uczynił? Gdzie są twoje hity na które czeka cały świat?

Starcraft 2, przedstawiciel umierających RTSów w oldschoolowym stylu. Świetny jak pierwsza część. Grywalny jak pierwsza część. Jednak nie był on tym czym był warcraft 3 dla warcrafta 2. Był tylko bezpiecznym odświeżeniem starego konceptu.
Nieudane Diablo 3, które nie potrafiło zrobić kroku na przód. Nigdy nie wprowadzone fajne PvP, albo PvE na miare jego czasów. Nowe diablo zmieniło nie to co miało zmienić i nie dodało tego co miało dodać.
World of Warcraft, który nie jest w stanie przezwyciężyć próby czasu. Tutaj nie trzeba kolejnych dodatków. Tutaj trzeba świeżości, trzeba nowego World of. Nawet taki tytan musi w końcu ustąpić.
Overwatch, który leciał na hype wielkiego Blizzarda, ale sam w sobie nie jest grą świetną. Nie jest czymś co jest w stanie utrzymać dużego player base'u. Postacie są bardzo fajne, ale za proste. Gra jest wykonana świetnie, ale mocno old schoolowo. Tryby są niezle, ale nic więcej. Nie ma zarządzania walutą w trakcie rozgrywki. Brakuje jej głębi. Płytkie i nie znane lore, które mało kogo interesuje.
Heroes of the Storm fajne. Próba przerobienia MOBA i dodania jej świeżości była fajna, ale wspóldzielone doświadczenie, brak zarządzania złotem, brak możliwości wykluczania map, których nie lubimy i wiele więcej powoli ją niszczyły. Mimo, że naprawde dobra nie miała szans z LoLem czy Dotą. Spóźniona z premierą i zbyt casualowa. Zrezygnowanie z pro sceny mówi samo za siebie. Hots już się wyczerpał i kończy się.
Hearthstone jedna z najlepszych, jak nie najlepsza i najpopularniejsza karcianka elektroniczna. Prosta i złożona za razem. Taka jak miała być. Wręcz perfekcyjna, uzupełniona wersją mobilną. Czas leci, kolejne dodatki wychodzą, dodaja nowe karty, prezentują nowe pomysły na minikampanie, shiftują mete, dają więcej i więcej. Tego co tak bardzo lubimy. Jest już ich tyle, że nowe dodatki wypychają stare. Wciskają nam nowe stare możliwości gry, ale wciąż nie rozwiązują problemów, które zaczeły mocno doskwierać graczom. Nie są na tyle odważne, żeby rozbudować funtamenty. Nie doczekaliśmy się i być może już nie doczekamy się społecznościowych funkcjonalności, zakładania klanów, nowych trybów rozgrywki, naprawiania za słabych kart i problemu wiecznego farmienia kart, po tylu dodatkach nie wiadomo po co jak wszycy i tak grają tym co pokażą na twitchu.
Na horyzoncie jedynie Warcraft 3 reworked. Fajnie, ale po takim czasie chciałbym jednak WC4 z kampanią, która by mnie wciągneła i falą nowości jak to było między WC2 a WC3. Niestety dostajemy miły prezent w postaci ładniejszej kampanii i silnika do UMS, który już nie robi takiego wrażenia. Po tylu latach liczyłem na coś więcej w kwesti Warcrafta niż fajnie.
Dorzucenie oliwy do ognia. Naplucie starym fanom w twarz ogłaszając jedynie reskin diablo na telefony. Wszystkim tym, którzy mieli na dzieje, że w końcu Blizzard znów zaskoczy. Znów pokaże coś na co można czekać z rumieńcami.

Blizzarda jakiego pamiętamy chyba już nie ma. Nie ma tego wydawcy dla którego gier płakałem rodzicom, żeby zalożyli internet. Nie liczę już, że zarwe przez niego nocki. Żegnaj stary blizzardzie. Witaj Activision Blizzard.

#gry #blizzard #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac
M.....l - Ze smutkiem patrze co się stało z tytanem branży gier. Najlepszy wydawca na...

źródło: comment_dufJA24xTXUO2WMXAT3KpZpjO2TrWVKM.jpg

Pobierz
  • 29
World of Warcraft, który nie jest w stanie przezwyciężyć próby czasu. Tutaj nie trzeba kolejnych dodatków. Tutaj trzeba świeżości, trzeba nowego World of. Nawet taki tytan musi w końcu ustąpić.


@Mattiopl: kolejne dodatki to tam #!$%@? w całej sprawie znaczą. Tu trzeba wrócić do korzeni i starej mechaniki oraz odbudować community w grze, bo jak na ten moment WoW wygląda na grę tworzoną pod single player z contentem multi player wyłącznie
@Papasanbaba: Blizzard wydał 4 gry i sprawił, że więcej gier gracze nie potrzebowali (no oprócz CS w tamtych czasach, ale Half Life to inna bajka). Naprawde wpływ blizzarda na rynek gier był gigantyczny.
Kilkanście klonów diablo. Edytor warcrafta 3 wypluwający PEREŁKI gameplayowe. Naprawdę to jest edytor z 2003 roku (dopiero z TFT był świetny), który wyprzedzał swoje czasy.
Dzięki temu edytorowi znamy gry MOBA. Największe hity online dzisiejszych czasów zostały w
@Mattiopl: Mody mają się świetnie np dota auto chess z rana populacja dochodzi do 300 k online, ale pewnie valve za to się weźmie a blizzard się obejrzy za 5-10 lat.
@Mattiopl: przeciez blizzard zostal kupiony przez Activision, wiec czego Ty sie spodziewales? Teraz wycisna z nich ile sie na ich znanych markach i za kilka lat moze zamkna, zalezy czy ludzie dadza sie doic na tej marce ciagle
@Mattiopl eh pamiętam wowa 10 lat temu. Ze skutkiem wspominam dziś już tego przy też grze nie czuję co wtedy. Teraz jakoś bardziej zagubiony już nie ci gracze z którymi dawniej grałem, nie wiem o co w fabule chodzi w nowych dodatkach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mi się podobało w WoWie to że jak chciałeś pójść na jakąś instancje czy porobić razem questy, czy cokolwiek innego to musiałeś rozmawiać z innymi ludźmi.

Jakiś czas temu uruchomiłem najnowszego wowa, chciałem zobaczyć jak to teraz wygląda, wbiłem 20lvl, wyszukuję instancje za pomocą lfg i miałem wrażenie że grałem z botami a nie z ludźmi. Zero interakcji między nami. Sytuacja powtórzyła się kilka razy. Raz się ktoś odezwał jedynie, ale to
@Mattiopl: dla mnie przeszkoda w grze w wowa jest ten cholerny abonament. Chętnie bym grał w ta grę, ale wiem ze mam miesiące gdzie może dwa trzy razy będę miał czas na grę, to odrazu odechciewa się płacenia
@Mattiopl: Szkoda mi HotS, bo ta gra jest świetna, jednak odrobinę brakuje tego elementu sklepu i bardziej spersonalizowanego rozwoju herosa.
Hearthstone super, Gwint miał wielką szansę na nawiązanie konkurencji, ale zjechali po całemu wypuszczając homecomming.
Oby nie zjechali W3, bo mam nadzieję na nostalgiczny powrót do tej wspaniałej gry w HD. ()
@Mattiopl: powinni zobaczyć jak sprawami się zajmuje Rockstar. Też odschoolowe podejście, 15 lat robienia jednej gry, ale jak już zrobią to #!$%@? klękajcie narody. Poza tym potrafią doić graczy na hajs nie odtrącając ich (jak próbowano z Diablo - co sie nie udało, ale z WoWem znowu się udało i chyba dlatego istnieli tyle czasu).
nowości jak to było między WC2 a WC3. Niestety dostajemy miły prezent w postaci ładniejszej kampanii i silnika do UMS, który już nie robi


@Mattiopl: Do hearthstone mieli dodać turnieje ale chyba się skapnęli że nie da się tego zrobić w aktualnej wersji. Może potrzebna by była zmiana silnika albo coś w tym stylu. Więc zamiast wielkiego update z turniejami dostajemy gówniane nerfy kart co są od początku gry, dodatki które