Wpis z mikrobloga

@lubie-sernik: Szukasz "woocommerce export prestashop" albo "prestashop import woocommerce". Może znajdą się wtyczki. Jeśli nie, to jeszcze inaczej - do csv i z niego import do presty (o ile umożliwia ona wskazywanie kolumn zawierających nazwę, cenę, ilość, itd).

Edit: Zamiana woocommerce na prestę to taki dość średni deal.
@januzi: zamiana woocommerce na PrestaShop to zamiana pseudo rozwiązania e-commerce na solidne rozwiązanie e-commerce, które nie jest budowane na platformie blogowej :) nie wiem w czym ten "deal" jest średni? :)
@lubie-sernik: w takim razie powinieneś przygotować np. plik XML o jakiejś strukturze, właściciel sklepu na PrestaShop i tak będzie musiał doinstalować odpowiedni moduł by takie produkty zaimportować ale rozumiem, że całość ma działać tak, że dla takiego sklepu na PrestaShop jesteś hurtownią?
@lubie-sernik: jako hurtownia udostępniasz innym sklepom plik XML, najlepiej żeby był on zabezpieczony dostępny pod jakimś adresem za logowaniem HTTP Basic Auth lub z tokenem w URLu, wtedy taki sklep na PrestaShop kupuje odpowiedni moduł i może zintegrować się z Twoją hurtownią :)

Oczywiście możesz udostępniać pliki dla każdej z platform sklepowych, dla PrestaShop byłby to odpowiednio sformatowany plik .csv ponieważ import z CSV jest standardem tam
wtedy taki sklep na PrestaShop kupuje odpowiedni moduł


@krypod: I masz odpowiedź dlaczego Presta to średni pomysł ;) Zaraz stuknie jakieś 9 czy 10 lat jak czekam na odpowiedź do mojego pytania, które zadałem na ich forum. Szybciej pewnie by było zapłacić za moduł. I kolejny. I jeszcze jeden.

@lubie-sernik: Jeśli masz dużo produktów, masę kategorii itd. to rób kawałkami (np. po tysiąc sztuk). Gdy plik będzie gotowy, to kasujesz
@krypod: W zakładce Woocommerce -> Produkty wyeksportowałem produkty do formatu CSV. Sprawdziłem i w innym sklepie na Woocommerce ładnie się wszystko importuje z tego pliku.

Jak teraz mogę ten plik przerobić żeby był kompatybilny z Prestą i np. Shopify? Nie mogę nigdzie info znaleźć na ten temat.