Wpis z mikrobloga

@Diamond-kun: Też popełniłem ten błąd zaraz po blackfriday, ale przynajmniej mam 8GB a nie jakieś kastraty ;D. Dałem z ciekawości kartę na OLjanuszX, wiadomości trafiają takie, że za mniej jak 1000zł nie sprzedam bo w sklepie są za 1400 ¯\_(ツ)_/¯, ta chyba za oceanem bez vat XD
@Variv: chyba troszku ponad 2k

Nowa sztuka od gigabyte

@Diamond-kun O mehh kupowanie nowych gtx już od dawna się nie opłacało bo strasznie cenę trzymały. Ja chyba 2 miechy po premierze 1070 ja kupiłem za 2100 czy tam 2200. Choć trzeba przyznać że wersja Ti dość mocna. Na długo ci starczy ale i tak boli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: nie zaprzecze, chociaż chodziło mi po głowie, że może sobie wymienie, tak za rok niecały, kiedy już się z robotą ogarne, na 2080ti
A potem zobaczyłem że kosztuje ponad 5k ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak czy owak, jak będę chciał kompa ulepszać jeszcze, to tylko graficzke kupie, bo procek bestia taka ze da rade jeszcze dluuugo
@Nedkely: no nie do konca. GTX 1660 ti jest wolniejszy od gtx 1070 (w takim wiedzminie 3 czy watch dogs 2 jest 10-15% wolniejszy) w innych są to już rożnice 1-5%. Jedynie w Wolfensteinie II który działa na Vulkanie gtx 1660 ti jest szybszy. Dodatkowo dochodzi kwestia jedynie 6gb vramu gdzie 1070 ma aż 8.
@Nedkely: GTX 1660Ti jest nieopłacalny, a przynajmniej na ten moment. Może jakby cena wyszła w okolicy 1200 złotych to by można było rozważać kupno ale obecnie najtańszy model to koszt 1350 co jest absolutnie nie do przyjęcia jeśli ma to być produkt opłacalny. W takich cenach można już dostać nowe GTX 1070 od np. zotaca.
Tymczasem dostajemy kartę która jest słabsza na każdym kroku oprócz sytuacji gdzie wykorzystany jest Vulcan a