Wpis z mikrobloga

@tt_2: nie wiem na ile jesteś w temacie, ale to nie jest takie proste, a w zasadzie to jest w bardzo wielu przypadkach prz@#$na sprawa :P Jesli zrobię o tym wpis to na zasadzie takiego wprowadzenia do tematu z konkretnymi przypadkami gdzie da się w miarę prosto odnaleźć przyczynę. Jeśli Cie to interesuje to masz ksiazkę po polsku Roberta Love 'Jądro Linuksa', wiedza o tym co jak mniej więcej działa jest
@tt_2: + trzeba niestety też się z grubsza orientować się w instrukcjach danego CPU i SysV ABI. Każda taka zabawa w debugowanie kernela polega z grubsza na prześledzeniu wywołań, zdeasemblowaniu funkcji i odtworzeniu na podstawie zawartości stosu i rejestrów tego co było przekazane jako argumenty. A później już analiza kodu kernela.
@Oo-oO: to już bardzo szczegółowy przypadek jest, raczej nie będę się czymś takim zajmował, bo nie mam wiedzy jak te mechanizmy działają a po drugie to jest prawdopodobnie ściśle powiązane z HW danego producenta. Ale jak opiszesz problem to mogę zerknąć ;)
@yuim: Królu złoty, specjalnie konto założyłem po długiej nieobecności tutaj, by zachęcić do zrobienia tego artykułu. Trafiłem poprzez Twoje znalezisko https://www.wykop.pl/link/4848495/en-jak-obliczane-jest-srednie-obciazenie-systemu-pod-linuksem/

A jeśli tego wpisu go nie napiszesz, to chociaż poleć jak uczyć się debugowania rzeczy w linuxie - wysoki load, i inne tego typu rzeczy. Zawsze chciałem mieć w tej kwestii fajną podstawę merytoryczną i umiejętności praktyczne, ale nigdy nie wiedziałem od czego zacząć, oprócz działania na czuja.

Z góry