Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym trochę udoskonalić mojego kompa w stylu Home Center. Obecnie mam w nim mobo MSI B75MA-E33 z i5 3470 oraz grafikę Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC LP. Obecny procesor chyba jest tu wąskim gardłem i nie pozwala rozwinąć skrzydeł grafice. Czy zmiana na Xenona E2 1270 przyniesie zauważalny wzrost wydajności? Taki procek można dostać za niecałe 300 zł na Ali. Zależy mi na małym rozmiarze całości i niskim poborze prądu, OC odpada.
#komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@hochland: Wydaje mi się, że po wymianie CPU nie będzie aż tak dużej różnicy, ja bym dołożył jeszcze 8GB ramu zamiast kupować nowy procesor. Ale lepiej niech się wypowie ktoś kto lepiej się zna :)
  • 0
@NagiMiecz Mam SSD. Zdaje sobie sprawę, że grafika nie jest z pierwszej ligi. Chciałbym tylko żeby była dobrze dobrana z innymi komponentami, aby wycisnąć 100% z tego sprzętu niewielkim kosztem.
  • 0
@XkemotX Do OC potrzebowlbym większego chłodzenia. Zależy mi również o zachowanie rozmiaru LP. Zmieniając obudowę równie dobrze mógłbym kupić lepszą płytę, jakiś 2500 i wszystko kręcić.