Wpis z mikrobloga

Pisze ten post bo jestem przerażony waszą postawą, jeden z Mireczków tu obecnych przechodzi właśnie na emeryture w wieku 50 lat. I co? I wszyscy mu gratulują!
Czy wy nie rozumiecie, że własnie dlatego, że trzeba utrzymywac takie osoby opodatkowanie pensji minimalnej wynosi 40% a VAT 23% ?
Czy wy nie rozumiecie, że utrzymując takie osoby wypychacie wielu swoich rowieśników na emgracje z której nie wrócą przez co wy będziecie musieli płacić jeszcze większe podatki, żeby tych wczesniejszych emerytów utrzymać?
Czy wy nie rozumiecie, że sami kręcicie bat na swoje plecy?

I nie piszcie mi "a wyobrażasz sobie jak 50 letni policjant goni bandytę" albo " ciekawe czy przejdzie Ci to przez gardło, jak po wypadku będzie Cie wyciagał taki strażak lub ugasi Ci piwnicę".
Tak, wyobrażam sobie Roy jones Jr ma teraz 50 lat i jakoś nie wygląda jakby był w ciąży bliźniaczej. Jak budowlaniec może ganiać po rusztowaniach do 65 r. ż. to spoko a jak ma mundur to nawet za biurkiem już nie może siedzieć po 50. Jak zawodowy kierowca cięzarowki może jeździć do 65 r. ż. zestawem z naczepą na międzynarodowce to strażak wozem strażackim tylko do 50tki?

Będziecie w tym kraju cierpieć na własne życzenie, nawet mi was nie żal
#ekonomia #gospodarka #emerytury #zalesie i w sumie też #emigracja
pesotto - Pisze ten post bo jestem przerażony waszą postawą, jeden z Mireczków tu obe...

źródło: comment_ZmnXlCeDF5ZPl8hkR4QnUi0zlNTT4zMc.jpg

Pobierz
  • 61
@cinek687:

Dlatego gdyby każdy odkładał sobie indywidualnie na swoją starość takich dyskusji by w ogóle nie było.


Niby człowiek widział już wszystko, a jednak połączenie chłopskiego rozumu z ignorancją ekonomiczną wciąż wywołuje w nim uśmiech politowania. Gdy prostacka logika spotyka brak wiedzy, by ją zweryfikować, płodzą wiarę w podobne slogany.

Bez systemu emerytalnego nie jest możliwe osiągnięcie zachodniej stopy dobrobytu. Jego brak zmusza ludzi do bardzo wysokich oszczędności, więc niskiej konsumpcji
@Azura: po pierwsze aktualnie w górnictwie minimalny wiek to 46 lat ( zatrudnienie dopiero od 21 lat), po drugie prawie nierealny do osiągnięcia (przez cały okres pracy nie można mieć L4 - bo L4 trzeba odrobić), w dodatku olbrzymia ilość osób na górniczej emeryturze jest tak fizycznie wyeksploatowana, że jest bardzo duża ilość przypadków, gdzie emerytowany górnik żyje ledwie rok - kilka lat
@Azura: a ja znam sporo przypadków, gdzie górnik umierał króciutko po przejściu na emeryturę, do tego górników którzy przed 50 przeszli na emeryturę znam tylko kilku, na kilkudziesięciu którzy emeryturę dostali już po 50
@Ranndolf: jak idziesz na kopalnie w wieku 18 lat zaraz po szkole to latwo policzyc kiedy dostaniesz emeryture, nie wiem skad pochodzisz ze masz takie doswiadczenia, dla mnie górnicy to banda która zgarnia gruby hajs bez wyksztalcenia i jakichs specjalnych umiejetnosci, 30 lat temu na kopalnie wysylali przegrywow i zyciowe #!$%@? a dzis te #!$%@? srają na ludzi lepiej wyksztalconych i doswiadczonych bo hurr durr oni ryzykujo zjezdzajac na 1000. Jakby
@Azura: nie idziesz na kopalnie w wieku 18 lat, bo nie można - aktualnie jest próg wieku - 21 lat by móc zatrudnić się na dole. Większość z tych przegrywów o których pisałaś, też już nie pracuje na kopalni - aktualnie ta grupa zawodowa jest jedną z najlepiej wyszkolonych w swoim fachu - bo ilość dodatkowych szkoleń, weryfikacji itp. które przechodzą jest bardzo duża - co do budowlanki, to dorabiałem tak
Dlatego gdyby każdy odkładał sobie indywidualnie na swoją starość takich dyskusji by w ogóle nie było.


@cinek687: a gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.
Aby odkładanie działało, to by trzeba system monetarny zmienić tak aby zamiast pieniądze fiducjarnego emitowanego poprzez dług (inflacja), to była jakaś sensowna, najlepiej lekko deflacyjna ekonomia. Inaczej to się nie sprawdzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)