Wpis z mikrobloga

Serwus, znowu sporo się zadziało, więc czas na małą aktualizację z uprawy #chilishopec. 16 lutego rośliny dostały nowe doniczki (0,27L –> 1,1L), w których zostają do czasu ostatniego przesadzania, czyli docelowych 10 L (będzie kilka eksperymentów z większymi pojemnościami, ale o tym przy innej okazji...) – zdjęcia w komentarzach. Poniżej zdjęcie Rocoto Marlene z 19 lutego, a na nim pierwsze pąki. Podobnie było też z Jalapeno Brown – oczywiście już ich nie ma ;) W międzyczasie weszło też pierwsze karmienie 100% stężeniem Kristalonu oraz zraszanie minimalnym stężeniem siarczanu magnezu. W związku z tym, że niemal wszystkie Baccatum'y, Pubescens'y oraz Annuum'y (Rozsadnik #3), ledwo mieszczą się pod lampą, jutro lądują na parapecie, a na ich miejsce wejdą Chinense'ny, którym przyda się dodatkowa przestrzeń – dwa rozsadniki to już za mało.

#chili #chilli #chilihead #chillihead #papryczki #papryka #uprawapapryczek #ogrodnictwo #hobby
shopec - Serwus, znowu sporo się zadziało, więc czas na małą aktualizację z uprawy #c...

źródło: comment_NAEclfwb3IEiXppaSA90OhTAwQB9OArj.jpg

Pobierz
  • 26
@Niewiemja: Bez dwóch zdań źle nie mają ;) Plan na kolejne kroki i sposoby pielęgnacji rodził się przez dłuższy czas – oczywiście poparty wiedzą zasłyszaną i podejrzaną – nie mniej rezultaty momentami zaskakują ;)
@shopec: Jakie ładne :D w zeszłym roku miałem podobne ale w tym to kurde niewypał totalny, wysiew w połowie stycznia tak jak to robiłem przez ostatnich kilka lat a tu lipa. Mija miesiąc a raptem cztery nasionka puściły a reszta nic a nic, dodatkowo nalot pleśni się na ziemi pojawił. Nasiona z zeszłego roku, więc nie powinno być z nimi lipy. Zapobiegawczo zrobiłem dzisiaj powtórny wysiew, najwyżej znajomym sadzonki rozdam.
Plan na kolejne kroki i sposoby pielęgnacji rodził się przez dłuższy czas – oczywiście poparty wiedzą zasłyszaną i podejrzaną


@shopec: No to zupełnie odwrotnie ode mnie, ja nie planuje, po prostu robie :D Czasami w sumie specjalnie odwrotnie niż być powinno :D Może po prostu lubie sobie stwarzać problemy i je rozwiązywać :D
@shopec: A kanałów ani poradników to żadnych nie oglądałem, jedyne co to tutorial Gobiego. Ja to w sumie ostrą papryke od tamtego roku uprawiam dopiero, tyle, że to cayenne było tylko. W tym roku sobie pomyślałem, żeby sprawdzić więcej odmian, wziąłem od Gobiego i zobaczymy co z tego wyjdzie. No tyle, że ja niestety dopiero niedawno wysiałem, wcześniej nie dało rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gobi12: Ja ciągle nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale na tę chwilę mam w planie ciąć po jednej z każdej odmiany jakie mam, a drugą zostawić dla porównania. Jedni mówią że superhotów lepiej nie, inni że można wszystko, więc chcę zobaczyć co przy w miarę szybko rozpoczętym sezonie, przyniesie lepsze rezultaty. Nie będę chyba ciął tylko Rocoto Marlene, dam jej rosnąć jak chce, żeby dojść do owoców i z planem na zimowanie