Wpis z mikrobloga

Witajcie drogie Mireczki. Mam następujący problem z #allegro. Wystawiłem tam na aukcji przez absolutną pomyłkę iPhone'a za 1zł kup teraz - miała być licytacja BCM, ale przez absolutną pomyłkę weszło Kup teraz. Jakaś #cebuladeals klepnęła i od wczoraj notorycznie suszy mi głowę, że albo wydaję mu telefon, albo on się poskarży allegro, strzeli negatywa i w ogóle pójdzie cyt: "jeszcze wyżej".

Wysłałem mu oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych
oświadczenia złożonego pod wpływem błędu, ale dociera jak do słupa. Oto jego treść.

"Szanowny Panie, informuję, że złożone przez Pana w dniu 26.02.2019 r. zamówienie telefonu komórkowego marki Apple iPhone model 5s, za cenę 1,00 zł na portalu aukcyjnym Allegro (nr oferty: 7869078133) nie może zostać zrealizowane, gdyż podana cena 1,00 zł była wynikiem ewidentnego błędu. Prawidłowa cena telefonu miała zostać ustalona w drodze licytacji od 1 zł bez ceny minimalnej, co było jasno zaznaczone w tytule oferty i na co jasno wskazują wszelakie logiczne aspekty ludzkiego rozumowania wobec cen choćby poszczególnych, sprawnych elementów i części telefonu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 84 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego oświadczam, że uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu - zamieszczonej na portalu aukcyjnym pod adresem https://allegro.pl/oferta/apple-iphone-5s-16gb-idealny-stan-wizualny-bcm-7869078133 oferty sprzedaży telefonu komórkowego marki Apple iPhone, model 5s, za cenę 1,00 zł."

W tytule aukcji było napisane BCM, ale wg jegomościa on nie wie co taki skrót oznacza i nie ma czegoś takiego w regulaminie Allegro.

Podsyłam kilka korespodencji od tej #cebula , choć przyznam szczerze - wstyd mi to wstawiać i czytać.

mily145
Co to jest BCM? Dla mnie ten skrót może oznaczać wszystko. Gdzie w regulaminie Allegro ma Pan jakieś objaśnienie tego skrótu? Czekam na telefon. Pozdrawiam

"mily145
Wystawił Pan przedmiot w serwisie aukcyjnym a nie ogłoszeniowym zawierając ze mną prawna umowe, na Allegro nie jest Pan od wczoraj tylko z tego co widzę od 10 miesiecy, oraz nie jest to Pana pierwsza wystawiona aukcja, co więcej przy wystawieniu formularz kilka pyta nie raz czy wszystko jest w porządku i czy na pewno wystawić aukcje, dlatego proszę sobie przemyśleć na jakiej Pan stoi pozycji i jeszcze raz napisać mi wiadomość o treści "zapomnij""

"mily145
W porządku przeanalizowałem sprawę w takim razie jutro podziałamy dalej z tematem skoro twierdzi Pan że błąd jest bez Pana winy. Sprawdzimy Pana "oświadczenie woli"

"mily145
13:46 (49 minut temu)
Witam ponownie, już zmienił Pan zdanie czy będziemy się bawić w dyskusje Allegro, negatywne komentarze itp a i tak wyjdzie jak zawsze?"

"mily145
14:01 (34 minuty temu)
ja w takim razie przytoczę Panu cytat pracownika Allegro z ostatniej dyskusji, który mam nadzieje rozwieje Pana wszelkie wątpliwości. "Kupujący ma prawo oczekiwać sprzedaży tego towaru, ponieważ umowy zawierane w serwisie są prawnie wiążące."

mily145
14:11 (24 minuty temu)
do ja
Na Allegro jestem już prawie 10 lat więc takie akcje to dla mnie praktycznie codzienność. Czekam do wieczora za informacją o wysyłce. Jeśli jej nie otrzymam to w najbliższym możliwym terminie zgłaszam dyskusję do Allegro i będziemy sobie brnąć coraz dalej aż w końcu zrozumie Pan że stoi na totalnie przegranej pozycji i telefon Pan wyśle, to już tylko od Pana zależy jak długo sprawę chce Pan przeciągać.

mily145
14:28 (8 minut temu)
Jeśli nadal się będzie pan upierał to jeszcze wyżej sobie pójdziemy. Dla mnie nie ma najmniejszego problemu. Tak jak wspomniałem czekam do wieczora. Pozdrawiam

#pytanie Dzięki serdeczne za wszelakie odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 70
@dominn1234:

Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§
@dominn1234: Zrób tak jak napisał @veldrinn po czym odczekaj dwa, trzy dni i zaznacz adres kupującego jako spam (nie będziesz musiał czytać jego wypocin, jak to rzekomo jego prawnik już skontaktował się z dyrektorem generalnym allegro oraz Ministrem Gospodarki...). Następnie w telefonie dodaj jego nr do blokowanych połączeń. Szkoda Twojego czasu na użeranie się z typem.

No chyba, że chcesz pociągnąć dalej temat i odwrócić kota ogonem to masz pełne pole