•  

  5320005 - 1600 - 2100 = 5316305

  W poniedziałek nici wyszły z pływania - nowa zasada na basenie: nie wpuszczają nowych osób, jak jest jeden tor i za dużo chętnych ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dotąd nie było problemu - nawet jeśli było przez chwilę 11-12 osób na torze, to po chwili już 4 siedziały w saunie, 2 w jacuzzi i był znowu luz. Ale niestety - trafił się jakiś księciunio, który tak się oburzył że jest ciasno że złożył skargę - i panie nie mogą nawet sprzedać wejściówki bo dostaną opiernicz ¯\_(ツ)_/¯

  Wczoraj już na szczęście się załapałem i można było sobie trochę popływać - szło średnio, bo od rana byłem jakiś wymemłany po lekko zarwanej nocy i tempo było słabe, oddechu mi brakowało... Tyle pożytku, że zrobiłem sobie te 64 baseny a potem wymoczyłem dupsko w jacuzzi i zebraliśmy się z młodym do domu.

  Dzisiaj starszemu synowi załatwiłem odrabianie zaległej lekcji. Miało być lepiej... i w sumie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda nie udało się wybrać znacząco wcześniej, ale za to o wcześniejszej porze były trzy wolne tory i przez większość czasu sobie pływałem dosłownie na luzaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tempo było fajne - pierwsze 500m po 12 minutach, kilometr po 25. Tempo z czasem oczywiście spadało, 60 basenów zamknąłem w 38 minutach. Kontynuowałem, a młody skończył lekcję i poleciał do jacuzzi. Udało mi się dociągnąć do 80 basenów w 51,5 minuty (ʘ‿ʘ)
  Potem młody przyszedł jeszcze popływać - zrobiliśmy 4 leniwe baseny. Jeszcze chwila jacuzzi - i do domu!
  Oj, wtrząchnę coś dobrego ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #plywajzwykopem #plywanie #ruszkrakow

  •  

   @enron: i bardzo kurwa dobrze, bo później na szybkim torze lądują meduzy i jeszcze sapią że ich ktoś wyprzedza. Na sugestię że jak się na szybkim torze nie podoba i mogą wypierdalać to nagle wielkie oburzenie, że nie będą pływać w 12 osób na torze jak na szybkim jest osób 8. Od tego jest recepcja żeby wpuścić nie więcej niż X osób na tor i ratownicy żeby przenieść kogoś szybkiego z wolnego toru na szybki jak zacznie się zagęszczać na wolnych. W polskich realiach recepcja i ratownicy są od fejsbuku i pogaduszek.

  •  

   @luzny_lori: to jest basen w budynku szkoły - do 16:30 jest cały zarezerwowany dla szkoły, a potem na 6 torów najczęściej jest wolny 1, czasami wyjątkowo 2-3 - reszta stale obsadzona przez szkółki. Nie ma mowy o jakichś wolnych i szybkich torach. Na ten basen najczęściej przychodzą tacy jak ja - rodzice dzieci ze szkółek, część się wygrzewa w jacuzzi a część w saunie. Generalnie stosunki luźne i wręcz rodzinne, bo większość widuje się co tydzień - żadnej spiny, nerwów, nikt tu do olimpiady nie ćwiczy (chyba że po 20, jak już szkółki sobie pójdą).
   Nigdy tu nie widziałem by ktokolwiek się oburzał za wyprzedzanie go - no chyba że jakiś zawodnik nieumiejętnym wyprzedzaniem doprowadził do kolizji, to jak najbardziej słusznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Dlatego właśnie nikt się nie martwi zapchanym torem, bo jak jest zapchany to po 10 minutach i tak część ucieka do sauny i jacuzzi. No ale musiał się trafić jakiś wymagający Pan Klient, przez którego są teraz utrudnienia.

   Więc nie, nie bardzo kurwa dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   a ja myślałem, że jak się trafi 5 osób na tor to już tragedia. Od dziś przestaję narzekać.

  •  

   a ja myślałem, że jak się trafi 5 osób na tor to już tragedia. Od dziś przestaję narzekać.

   @3wolny: wszystko zależy od tego, co zamierzasz robić. I na jakie osoby trafisz... Jak się pływa jak ja, względnie powoli, to nie ma tragedii - ot zaczekam czasami albo muszę zwolnić lub wyprzedzić. Nawet przy 10-12 osobach na torze dawałem radę mniej więcej utrzymać swoje tempo i przetrwać najgorszy tłok. Ale tak jak pisałem - to dość specyficzny basen i nikt normalny nie narzeka bo ludzie wychodzą z założenia że lepiej spokojnie coś tam się popluskać niż 45 minut czekać w ciasnej poczekalni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   cały zarezerwowany dla szkoły, a potem na 6 torów najczęściej jest wolny 1, czasami wyjątkowo 2-3

   @enron: w tym konkretnym przypadku tak, ale co do zasady to jak najbardziej nie - przychodząc na basen nie zawsze masz sprzyjające okoliczności do zrealizowania swoich celów ale do kurwy nędzy płacisz również za możliwość skorzystania z obiektu we względnym spokoju, a nie szarpania się z innymi klientami pływalni. a najczęściej wygląda to tak, że recepcja nawpuszcza ludzi i "chuuuuj, zapłacone" a ratownicy oczy w sufit albo w telefon i też wyjebane. kto ma egzekwować zapisy regulaminu - klienci? to co to kurwa jest - zajęcia typu "battle royale?"

  •  

   @luzny_lori: ilekroć idę na basen, to jednak zawsze mając do wyboru "nie pływać w ogóle" a "pływać powoli na zatłoczonym torze" jednak wybiorę to drugie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast, gdy ktoś ma jakieś konkretne cele to i tak nie idzie na basen w popularnych godzinach. Na tym konkretnym basenie muszę też pochwalić ratowników (i ratowniczki (。◕‿‿◕。)) bo nigdy nie widziałem w ich rękach telefonów, cały czas basen obstawiony z 4 stron i co chwila robią obchód...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Janush zalega mi z wyplatą 3 miesiace co robic
  #przegryw

  odpowiedzi (56)

 • avatar

  Film Shrek to tak naprawdę opowieść o anonku wychodzącym ze spierdolenia.

  Na początku filmu, Shrek, nastoletni anonek, tapla się w swoim bagnie. Siedzi sam, gra w gierki, uskutecznia inne, autystyczne aktywności i taki stan rzeczy mu całkowicie odpowiada. Czasami rodzina i znajomi (chłopi z widłami) do niego przychodzą i starają się wyciągnąć go z piwnicy, ale jako że nasz toksyk-freethinker zawsze ma jakiś kontrargument, ostatecznie zostawiają go w spokoju. Nadchodzi jednak czas zmian.
  Anon powoli wkracza w dorosłość. Czuje jak kolejne obowiązki, kompleksy i niezałatwione sprawy zaczynają go przytłaczać, a ich symbolem są postacie z bajek najeżdżające bagno. Anonek czuje frustrację i bezsilność. Nie wie co ma robić. W końcu decyduje się na wyprawę do wnętrza własnego ego - zamku lorda Farquaada.

  Shrek nigdy nie ruchał i z tego powodu ciąży nad nim kompleks niższości w osobie owego lorda. Dochodzi do wniosku, że jeśli zazna tego mistycznego seksu, jego kompleksy się skończą, a on będzie mógł wrócić na swoje bagno. Aby osiągnąć cel, rozpoczyna długi i męczący maraton #rozwojosobistyznormikami Towarzyszy mu osioł - wkurwiający, tępawy normik. Shrek jest nim zmęczony, ale zdaje sobie sprawę z tego, że interakcje z normictwem są integralną częścią wychodzenia ze spierdolenia, dlatego toleruje jego obecność.

  U kresu drogi udaje im się dotrzeć do miejsca, którego anonek najbardziej się obawiał - normicka impreza klubowa, otoczona fosą pełną lawy. Już samo wejście do klubu było dla niego niczym spacer po rozpadającym się, kolebiącym moście linowym, a to i tak jeszcze nic. Musiał się zmierzyć ze swoją największą słabością - strachem przed zagadaniem do kobiety. Strach ten symbolizuje smok. Shrekowi nie udało się go pokonać. Udało mu się jedynie go oszukać (odpowiednią dawką alkoholu). Jakimś cudem - to wystarczyło. Wyrwał całkiem zdrową myszkę, równie pijaną Fionę.

  Gdy wyszli z klubu, już po paru chwilach anon miał okazję poznać prawdziwą naturę kobiet. Zrzędliwa, non stop czegoś chce, non stop coś jej nie pasuje. Słowem - księżniczka. Po drodze zostają napadnięci przez oszołoma, który kroi bogatych i biednym daje. Mesje Hood - beciak, wyborca partii razem, antifiarz. Sojowy chłopiec stara się zaimponować księżniczce swoimi obcisłymi rurkami z odsłoniętymi kostkami, które zajebał z sieciówki w imię walki z opresyjnym kapitalizmem. Na szczęście okazało się, że Fiona to harda karyna, która tłukła się na niejednej dyskotece. W kilka sekund poskładała Hooda i jego metroseksualnych przydupasów jak kielecki scyzoryk. Po tym incydencie anon miał nawet szansę na pierwsze lizanie, ale oczywiście osioł, jak to normik podkładający kłody pod nogi, "przypadkiem" im przeszkodził.

  Szli tak jeszcze przez jakiś czas. W pewnym momencie Fiona odezwała się, że ona już nie wytrzyma i musi do tojtoja. Shrek odparł, że tu za rogiem jest stacja benzynowa i będzie mogła się załatwić jak człowiek, no ale uparła się. Zrobili krótki postój na siku. Osioł oznajmił, że jemu w sumie też się chce i pójdzie z nią. Po drodze do tojtoja Fiona opowiedziała mu o swoim kompleksie dotyczącym wzrostu. Zawsze była najmniejsza w klasie, śmiali się z niej, powtarzali "jak komuś może się podobać taki karzeł". To ostatnie zdanie przypadkiem podsłuchał Shrek. Od razu pomyślał, że to o nim i przypomniał sobie co pisali na wykopie - lochy to coorvy, wzrost>wszystko. Załamał się. Uznał, że teraz to już mu wszystko jedno - jutro ją wydupczy i zostawi, a jak się nie uda to trudno. On się na pewno nie będzie w związki ładował. KTK.

  Później obserwujemy co się dzieje w głowie anonka. Jego ego, Farquaad, już się szykuje na ruchanie, ale jego serce zrzera pustka. Czuje się beznadziejnie. W trakcie tej melancholijnej kontemplacji nawiedza go jego kumpel normik. Shrek mówi mu, że jest chujem i że ma wypierdalać. Osioł nie daje za wygraną i próbuje się dowiedzieć o co mu chodzi. Anon wyjawia mu, że ich wtedy słyszał i prawda wychodzi na jaw. Tak naprawdę go nie obgadywali. Tak naprawdę Fiona nie śmiała się z jego wzrostu. Anon wybudził się z letargu.

  Zdusił swoje kompleksy i zdobył dziewczynę. Potem okazało się, że w rzeczywistości nie jest tak idealna, jak ją sobie kreował w głowie. Ona też ma rozstępy, niedoskonałości skórne, bez makijażu nie jest taka śliczna. Jest takim samym człowiekiem jak on. Zabrał ją na swoje bagno, żeby stała się częścią jego życia. Stres, obowiązki i niedokończone sprawy nie zniknęły, ale nauczył się z nimi żyć i radzić sobie z nimi. Teraz miał je z kim dzielić i, o dziwo, we dwójkę nie było to wcale takie trudne, jak mu się wcześniej wydawało.

  A potem żyli długo i było im zielono ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  KONIEC

  #tworczoscwlasna #heheszki #pasta #wychodzimyzprzegrywu #film #shrek
  pokaż całość

  odpowiedzi (25)

 • avatar

  Pod jednym z wydziałów Uniwersytetu Śląskiego - jeden z rowerzystów regularnie spuszcza powietrze z kół osobom, które parkują na przejściu dla pieszych. Na grupie studentów ciągle wrze, niektórzy nawet planują czajkę na niego.
  Podobno tylko spuszcza powietrze z kół (nie przebija opon).

  Nie popieram samosądów, ale przyznam - dosyć kreatywna nauczka.

  Co o tym sądzicie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler Zdjęcie nie mojego autorstwa - zachomikowano z grupy studentów usia


  #polska #studbaza #samochody
  pokaż całość

  odpowiedzi (132)