Wpis z mikrobloga

Szukam roweru, który będzie służył na dojazdy do pracy i na robienie tras 30-50km weekendowo. Szosa raczej odpada.
Budżet 1500zł.
znalazłem na olx'ie taki rower: gt traffic warto? Gość ma więcej rowerów z brakiem historii z za granicy.
Myślałem też o rowerze mtb na 29' z bieżnikiem na asfalt, lub gravelu. Czy możecie coś doradzić w moim budżecie?
Obecny rower btwin hoperider 300.
Wzrost: 185cm, wysokość przekroku: 85cm.
#rower
  • 14
@Bangin: ja bardzo propsuje gravele - sam mam m.in taki, sprawdza się na dojazdy do pracy (bagażnik + sakwy) jak i na dłuższe wycieczki. Spd i baranek dają Ci wrażenia wyścigowe, szersze koła nie wymiękną w lesie, a turystyczna geometria nie wymęczy pleców. Nie wiem tylko czy w tym budżecie coś znajdziesz
Lazaro Integral V3


@dymel: bo raczej za mało użytkowy, mieszkam w miasteczku 25k. Raczej moje poruszanie po miescie to troche chodnika, obawiam się pogiętych felg.
@Camel665: Jaki masz model Gravela? Jesli naprawdę mi sie spodoba to poczekam i dozbieram.

@dymel Co do wielkości ramy też mi się tak wydawało, ale na wszystkich recenzjach wszyscy mają jakoś tak dziwnie podniesione siodełka. Model z ogłoszenia ma rozmiar ramy L wg producenta.
@Bangin: Cube nuroad pro ext 2018, ale myślę że spokojnie możesz poszukać czegoś na niższych grupach osprzętu. To również moje pierwsze hamulce tarczowe i przy rekreacyjnej jeździe nie zauważam wyraźnej różnicy w hamowaniu - na vbrake’ach również możesz zejść z ceną
@Bangin: moim zdaniem warto się przymierzyć, ale ja nie lubię amortyzatorów na przodzie :) Polecamy przez galonima Lazaro Integral V3 też jest bardzo fajną opcją (no i nowy jest).
@Camel665: Nie przeszkadzają Ci klamki szosowe przy jeździe po mieście? Z tego co kojarzę, to jeżdżąc po mieście wygodniejszy jest chwyt na górnej (prostej) części kierownicy, a w przypadku kiedy ktoś nagle zahamuje lub nieoczekiwanie wyjdzie na ścieżkę - przełożenie rąk na klamki zajmuje chwilę..