Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam zainstalowaną wersje miui 10.0.1.0 OAACNFH stable. Pytanie do Was jak mogę przejść na przeportowaną z mi5s wersję 8.11.22 a tego linku:

https://miuipolska.pl/aktualizacje-xiaomi-eu-mi5/

Fajnie byłoby móc też sobie zrobić roota, ale żeby google pay nadali działał, bo się uzależniłem od płatnościi NFC ;-)

Nie jestem pro w tych tematach, ale jeśli mam dobrą instrukcję, to już paru telefonom flashowałem soft itp i jeszcze póki co nic nie popsułem ( ͡º ͜ʖ͡º) Dlatego będę z góry wdzięczny za pomoc i jakieś linki do instrukcji! :-)
Pozdro

#xiaomi #mi5 #miui #miuipolska
  • 4
@mddx:
1. Odblokuj bootloader
2. Wgraj odpowiednie TWRP
3. Wipe > Format data
4. Wipe i suwak
5. Zainstaluj xiaomi.eu/MIUIPolska 8.11.22 dla Mi5
6. Uruchom ponownie i poczekaj na załadowanie systemu
7. Wróć do TWRP i zainstaluj wersję z linku
8. Uruchom ponownie i poczekaj na załadowanie systemu
9. Wróć do TWRP i zainstaluj Magiska
@asd1asd: dzieki za instrukcje! Nie wiem czy tak byc powinno, ale przy wipe usunelo mi wszystkie aplikacje i przywrocilo stan fabryczny. W zawiazku z tym zainstalowalem jednak lineageos 16, bo mi chodzil ten android pie po glowie, no i go sobie ogarniam powoli. Pozdro :)
@mddx: wybacz, że nie dałem ostrzeżenia o usunięciu danych. Czasem zapomina się o takich rzeczach.

Przy instalacji innego systemu powinno się robić czystą instalację, w tym przypadku tak było. I LOS też przyjemny. Jak chce się mieć najnowsze wydanie Androida, to trzeba korzystać z takich rozwiązań.