Wpis z mikrobloga

@przejscianiema: to ja przez pierwsze godziny byłem oczarowany, biorąc pod uwagę od czego ta seria zaczynała. No i jak na ironie narzekałem, że W2 jest za krótki.

@grzesiecki: łatwo powiedzieć... Czasem gram, gram i gram, by w pewnym momencie sobie uświadomić, że jakby to dobrze policzyć, to z pięciu godzin gry, jakieś dwie to popierdylanie z jednego końca mapy na drugą. Nawet z tą szybką podróżą... Możliwe, że zrobiłem sam
@eM-Ka: Jak mechaniką rpgową to jest taka padaka, że szkoda słów. Nawet jak na action to jest dno- te wymienne sloty. Te buildy, gdzie czegoś takiego nie ma, bo wchodzi młynek, i masz wszystko w dupie, a wcześniej tylko quenn, unik, atak i znów od początku.

Poza tym Wiedzmin jest męczacy nadmiarem wielu rzeczy. Gównianych pytajników, słabych mechanik- ach te zmysły wiedźmińskie. Fajne quesciki, ale to nic czego w rpgach by
@elswyr78: Heh, nie grałem w 3 szczerze mówiąc jeszcze bo brak sprzętu ale W2 mi przypasowało bardzo. A z tego co czytam i oglądam to to samo tylko, że na jebitnych sterydach - więcej, mocniej i lepiej... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale wiem o co Ci chodzi. Specyfika gry wraz z jej mechaniką niekoniecznie przypasują każdemu. Mnie W2 kupiło całego dlatego W3 ogarnę w ten sam dzień
@eM-Ka: Więcej eksploracji, questów, ale też jak na ironię mniej tego co najlepsze w poprzednich dwóch częściach. Tak więc bardzo mały % gry przypada na występy ważnych postaci z poprzednich części, które mocno "robiły" poprzednie gry. Mam tu na myśli takie persony jak Jaskier, Zotlan, Triss, Talar, Roche, Letho,Filipa etc. Do tego brak postaci Yarpena, Iorwetha. Jak dla mnie to trójka dała totalnie ciała w aspekcie rozłożenia czasu i roli postaci.
@Raciatek: Krzywdę.... To nie ty, tylko CDPR, który niby robi gry z naciskiem na bardzo fajne questy, a obok tego wrzuca do gry takie barachło jak pytajniki. Jasne możesz tego nie robić, mówić, że to opcjonalne, a nie wymagane, ale sam fakt, że gra, która jest uważana za synonim gry wybitnej ma takie żałosne wypełniacze bardzo źle świadczy o CDPR. Podwójnie źle, jak się spojrzy na to jak mocno próbują stawiać
@elswyr78: Hm... Muszę przyznać, że jesteś pierwszą osobą, która tak to opisuje. I z tego co widzę 3 musiała bardzo zawieść Twoje oczekiwania. Czego innego oczekiwałeś, a co innego dostałeś, skąd ja to znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale żadna z tych rzeczy, które wymieniasz nie wydają mi się wadami, po prostu nie dla Ciebie... zawartość? Jeśli o mnie chodzi to nie mam oczekiwań żadnych co
@eM-Ka: Juz tam pierwszą. Zarzutów na to, że 3 wypina się na 2, a jedynkę to już w ogóle jest multum w sieci. To w sumie taki retcon dla wszystkich nowych w serii. "Nie grałeś w poprzedniczki? Nie musisz" Takie podejście praktykuje ta gra.

W3 nadal dał mi mnóstwo zabawy, bo side questy, setting i lore świata bardzo mi się podobają. Do tego dubbing robi bardzo dużo dobrego. Tyle, że gameplay
@eM-Ka: Właśnie pisałem odpowiedź do zarzutów @elswyr78 na filmowość gier, ale usunął post :(.
Chciałem tylko napisać, że Wiesiek jest tym bardziej dobrym RPG, bo możemy przeżyć w nim przygody w świecie, który czytając książki Sapka, mogliśmy tylko sobie wyobrazić. Dlatego immersja jest większa i jak najbardziej jest to czysty RPG. Gamemplay ma na wysokim poziomie, a wszystko co zawiera jest dopracowane (mnie rzekomo najsłabszy system - walka - satysfakcjonował na
@wuji: To pograj w jakiś tytuł stawiający na gameplay z tego samego roku w którym wyszedł wiesiek. Ja polecam Pillarsy i Phantom Pain. Gameplay w wiesku leży i robi pod siebie przy tych grach. Walka w Skyrim? Przecież to jest taka zamuła, że głowa mała.

Komentarz z czystym rpgiem, to już bez urazy ale myślenie czysto życzeniowe. Ubogi system rozwoju postaci, wymienne sloty, głupie ułatwienie z trybem zmysłów- przypominam o czasach
@elswyr78: Z takich gier mocniej rpgowych to mam za sobą Neverwinter Nights 1 i 2, Icewind Dale 1 i 2, Kingdoms of Amalur oraz Dragons Dogma. W Wieśku 3 nawet przez myśl mi nie wpadło, że rozwój postaci, sloty, nad którymi ubolewasz, czy zmysły mi przeszkadzają w czerpaniu radochy z gry lub ją zubożają. Myślę, że po prostu nie jesteś odbiorcą tej gry, nie trafia w Twój gust, ale to nie