Wpis z mikrobloga

#100smiesznychwiosek

Dzień 39/100

Pozostajemy w temacie najlepszych przyjaciół człowieka.

Psie Głowy – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Czaplinek

Psie Głowy posiadały taką nazwę już w czasach gdy były to tereny należące do Niemiec. Nazywały się wtedy Hundskopf.

Wieś leży ok. 7 km na południe od Czaplinka, ok. 2 km na wschód od drogi wojewódzkiej nr 177, nad jeziorem Nawsie.
Znajduje się tam parę gospodarstw agroturystycznych.

#literatura #ksiazki

W 2008 wydana została książka Marka Nowakowskiego "Psie Głowy" opowiadająca o polskiej prowincji. Niestety nie wiem czy była pisana na faktach na podstawie tej wsi (mimo że nazwa ta sama więc jest prawdopodobieństwo).

Pierwsze na tagu #bialeblachy !
Coraz rzadziej spotykane i zastępowane obecnie przez zielone tablice, w przepisach drogowych oznaczały połączenie dzisiejszych znaków "obszar zamieszkały" (E-17a) i "obszar zabudowany" (D-42).
Do czasów zmiany przepisów za "białymi" miejscowościami ograniczenie było do 50 km/h a za "zielonymi" do 90 km/h ale dla wszystkiego lepiej zwolnić do 50 za takimi tablicami, bo nie jestem pewien jak interpretuje się je po oficjalnej "likwidacji".

#zachodniopomorskie
Pobierz MechanicznyTurek - #100smiesznychwiosek

Dzień 39/100

Pozostajemy w temacie najl...
źródło: comment_RRgumT3irFWRZFOnSihQatrEognN1srA.jpg
  • 8
@UnitrA: Bo nie trafiam w gorące ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ale zawsze miło że znajdzie się te kilkanaście do kilkudziesięciu osób którym się content podoba.

Dużo nie straciłeś, bo w planach jest już druga setka, tylko mi się nie opłaca zmieniać nazwy tagu ()