•  

   @juzwos pewnie by się gryzlo z bonusami które juz mają ludzie startujący z dg

  •  

   @juzwos: czekam na kolejne uściślenia np dochód na głowę nie przekracza 6 tys pln ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Prywaciarz to zło i bogol

   @juzwos: Mhm, a ta armia słupów poniżej 26 lat na których by były firmy poprzepisywane gdyby na DG też nie płacili to by było spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Chodź tu synek, tata zrobi z ciebie prezesa hehehe

   źródło: weszlo.com

  •  

   Mhm, a ta armia słupów poniżej 26 lat na których by były firmy poprzepisywane gdyby na DG też nie płacili to by było spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Khaine: Przecież już to uwzględniono (Teraz dochody można by tak unpitować ;) ) i dotyczy to tylko dochodów do progu podatkowego. Tutaj też by to dalej obowiązywało.

  •  

   @LowcaG: Akurat ja uważam, że ludzie na DG -> szczególnie ci z obniżonym ZUSem to już i tak są dużo do przodu względem UOP i UZ, więc jakoś nie widzę tutaj problemu. W końcu to ludzie z UOP są najbrutalniej rżnięci w dupsko podatkowo i nie mają w dodatku ucieczki od tego. W DG możesz napompować koszty na różne sposoby i cośtam zawsze sobie odliczyć.

  •  

   Akurat ja uważam, że ludzie na DG -> szczególnie ci z obniżonym ZUSem to już i tak są dużo do przodu względem UOP i UZ, więc jakoś nie widzę tutaj problemu

   @Khaine: hm... ja nawet z Tobą się zgadzam, jednak nie o tym mowa. To kolejne rozdzielanie na lepszych i gorszych, mówisz jak mój teść, w stylu "ty jesteś bogaty a ja biedny więc mi się należy a Ty jesteś mi winien sprawiedliwość społeczną".

   Ponadto, wyszedłeś od słupów a teraz mówisz na totalnie inny temat, więc nie wiem dlaczego do mnie piszesz ;)

   Gdybyś pisał o tym, "oni mają lepiej więc powinni być bardziej w dupsko jechani, to bym się nie odzywał bo to twój pogląd i ok, a Ty pisałeś o technicznym zabiegu więc i to komentowałem.

  •  

   @Khaine: No ludzie na DG są baaardzo do przodu. Te prawa pracownicze, te płatne urlopy...

  •  

   No ludzie na DG są baaardzo do przodu.

   @jamtojest: Są finansowo do przodu, dużo. Ponadto jak nie mają zysku - to nie płacą podatku.

   te prawa pracownicze, te płatne urlopy...

   No to zależy co kto woli. Ja jak sobie policzyłem ile kasy mi na te super przywileje odpada to jednak wolę ich nie mieć i być na B2B, bo prawa pracownicze w cywilizowanych firmach są przestrzegane niezależnie od formy umowy a w januszowych kołchozach są fikcją niezależnie od formy umowy - a urlop nawet bezpłatny i tak wychodzi do przodu.

   Śmieszy mnie to gadanie o pracowniczych przywilejach, bo wszyscy mówią jakby one były za darmo xD Płaci się za nie ogromne pieniądze każdego miesiąca, tym większe im więcej się zarabia.

  •  

   @Khaine: No ale to jest właśnie ten wybór, coś za coś. Nie uważam, żeby jakaś grupa była tu uprzywilejowana.

  •  

   @jamtojest: Tzn jeśli przyjmiemy, że nasz system emerytalny w obecnej formie upadnie - co prawdopodobnie nastąpi, to uprzywilejowany generalnie jest ten, komu wolno mniej pieniędzy na niego stracić. Głównie o to tutaj chodzi. Ludzie z DG mogą sami wybrać co robią z pieniędzmi a pozostali są z nich obrabowani od razu żeby nie mieli nad czym się zastanawiać, ktoś na garbie musi system utrzymać i wybrano tych którzy są najmniej świadomi (bo przedsiębiorcy by pouciekali z kraju jakby musieli płacić tak jak płacą ludzie na UOP). Te 1300 ZUS to niby dużo ale tak naprawdę zwykle nie, jeśli komuś DG idzie lepiej niż średnia krajowa - a zazwyczaj tak będzie.