•  

Hej Mirki!

Potrzebuję porady w kwestii kredytu hipotecznego. Inwestycja, którą się zainteresowałam będzie ukończona dopiero w 2021 r. Sprzedaż ruszyła teraz i byłabym skłonna zaryzykować kupienie tzw. dziur w ziemi. Jak wygląda w tym przypadku kredyt hipoteczny? Czy już teraz musiałabym się o niego starać czy dopiero później. Mój partner dopiero założył działalność całkiem niedawno stąd teraz szanse przyznania kredytu są małe (ja mam umowę o pracę na czas nieokreślony), a więc np. za rok czy półtorej mielibyśmy dużo większe szanse na większy kredyt przy lepszych warunkach (banki czasem udzielają kredyty właścicielom młodych działalności, ale są one niekorzystne).

Z góry dzięki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie #finanse #warszawa

•  

@rysienka: Hej, zajmuję się kredytami hipotecznymi na co dzień.

W Twoim przypadku wszystko wynika z tego jaki jest harmonogram płatności i jak duży wkład własny posiadacie.

Na rynku pierwotnym płatności przekazywane są w transzach (ratach) na rachunek powierniczy dewelopera. Harmonogram transz wynika z harmonogramu budowy.

Przykładowy harmonogram wygląda następująco:

10% po podpisaniu umowy deweloperskiej
      30% do 01.10.2019
      20% do 01.05.2020
      40% do 01.05.2021

Zakładając, że posiadacie 10% wkładu własnego to kredyt w omawianym przypadku jest potrzebny od 01.10.2019. Od tego momentu zaczynacie też płacić odsetki od uruchomionej kwoty kredytu. Po uruchomieniu kolejnej transzy odsetki są naliczane od sumy wypłaconych przez bank transz. Po wypłaceniu całego kredytu i wpisie w Księdze Wieczystej zaczyna się spłacanie pełnej raty - części kapitałowej i odsetkowej. W trakcie części budowlanej kredytu oprocentowanie jest zwiększane z tytułu ubezpieczenia pomostowego (ubezpieczenia do czasu wpisu hipoteki).

W kwestii DG - w większości banków wymagane jest 12 miesięcy. Czasami w pewnych sytuacjach (np. współpraca z poprzednim pracodawcą) można uznać krótszy okres. Nie wpływa to na ofertę, tylko na zdolność kredytową, czyli maksymalną kwotę, jaką pożycza bank. Być może jednak da się uzyskać kredyt tylko na Twoich dochodach.

•  

@marcpol: @rysienka popatrz jeszcze czy nie macie przypadkiem opcji finansowania 10% na umowe developerską, i 90% przy oddaniu kluczy, ja miałem taki model finansowy, i bardzo polecam, bo kredyt dopiero tak naprawdę bierzesz na oddawanie kluczy, bo 10% wpłacasz jako wkład własny, który bank uznaje potem przy przyznawaniu kredytu

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@P-uchate-K: To świetne rozwiązanie, ale zwykle godzą się na to tylko mali deweloperzy. W obleganych lokalizacjach zwykle nie ma takich możliwości. Dzisiaj wielu deweloperów nie pospisuje nawet umów rezerwacyjnych - wymagana jest od razu umowa deweloperska.

•  

@P-uchate-K: dzięki sprawdzę tą opcję!
      @daox: masz rację, dzięki za wychwycenie błedu :)

+: daox
    •  

@marcpol: dzięki właśnie takiej odpowiedzi mi było trzeba :) muszę skonsultować to z deweloperem, który buduje te mieszkania.
      Rozumiem, że pracujesz w doradztwie kredytowym i można nawiązać z Tobą współpracę? :)

•  

@rysienka: Tak, w razie czego pomogę. :)

•  

Potrzebuję porady w kwestii kredytu hipotecznego. Inwestycja, którą się zainteresowałam będzie ukończona dopiero w 2021 r.

@rysienka: ja bym się bał.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Pamiętam jak mój wujek pojechał na 3 lata do Stanów i w ogóle nie nauczył się angielskiego, ale za to udało mu się zapomnieć polskiego

odpowiedzi (8)

Mam sobie taki zeszycik w którym z przodu codziennie pisze za co jestem wdzięczny by nauczyć się dostrzegać szczęście, radość, przyjemność w życiu.
    Miałem zaburzenia w odczuwaniu przyjemności, a teraz potrafię znaleźć radość i przyjemność we wszystkim, w każdej małej rzeczy która jest miła.
    Np pisze sobie, że piłem dobrą kawę, poznałem fajną piosenkę czy tam widziałem słodkiego pieska.
    Polecam takie coś założyć, bardzo pomaga dostrzegać pozytywy w życiu.
    Od tyłu zeszytu natomiast wypisuje sobie rzeczy o których marzę. I małe i duże. Jak np, pizza, piesek, koncert. Pora się chyba zabrax za takie marzeniowe tworzenie grudnia. To bardzo pozytywnie nastraja i motywuje.
    Polecam
    pokaż całość

odpowiedzi (95)

Kochane Mirabelki i cudowni Mirkowie! Dziękuję Wam z całego serca za przesyłanie mojej bibliotece gadżetów na nagrody w konkursach. Przyznam się Wam - zdarzało się w czasie otwierania paczek, że musiałam usiąść i popłakać trochę. Tak zwyczajnie, z radości, że ktoś zadał sobie trud, wydał pieniądze, żeby uszczęśliwić nieznanych sobie małych ludzi. Dziękuję Wam w imieniu swoim i moich dzieciaków!

Otrzymałam od Was:

pokaż spoiler ponad 120 książek (część z przeznaczeniem na nagrody, część do biblioteki);
    gry planszowe;
    puzzle;
    łamigłówki różnego typu;
    słuchawki i głośniki bluetooth;
    pendrive'y;
    lego;
    płyty z muzyką i kursami językowymi;
    kilkaset długopisów i ołówków;
    około 50 kompletów kredek;
    worki i torby na zakupy;
    kalendarze;
    kubki - zwykłe i termiczne oraz podkładki pod nie;
    piłki i piłeczki;
    fidget spinnery;
    zakładki do książek;
    smycze;
    opaski;
    zestawy plastyczne
    i setki innych wspaniałych rzeczy.

Na zdjęciu nie są wszystkie nagrody, z każdej paczki wyjęłam coś ciekawego:)

Dziękuję bardzo użytkownikom:
    @SzitpostForReal
    @BillyGugu
    @piotrsbk
    @zubzik
    @tzim
    @matinumerjeden
    @Defect
    @to_znowu_ja
    @jakis_dlugi_login_co_ma_35_znakow__
    @Czajnik257
    @bylembordo
    @Rakaan
    @Detonator
    @foxgames
    @Peter740
    @SanteSimon
    @anamericantail
    @tusk
    @BOX412
    @SAVIO_multimedia
    @CzerwonyPuchacz
    @studentspl
    @bkwas
    @Ejvolered
    @Ja-qb
    @Zielony_Minion
    @Mirkowy_Annon
    @etui64
    i tym, którzy nie napisali, że coś wysłali i nie wiem komu dziękować:)

Jesteście przecudowni i przewspaniali a ja mogę powiedzieć tylko: dziękuję, dziękuję z całego serca!
    #wykopefekt #czujedobrzeczlowiek #ksiazki #ksiazka
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (51)