Wpis z mikrobloga

Poniedziałek czyli masakra lower body :P

SSB Box squat 257kg - Zmieniłem ostatnio wysokość skrzyni, bo dotychczas używałem zdecydowanie zbyt niskiej skrzyni co przekładało się na nadmierne używanie dołu pleców do inicjacji wstawania, teraz o 5cm zwiększyłem jej wysokość. Zmniejszyło to "bujanie" na skrzyni i wymusiło mocniejszą inicjacje dwójkami, pośladami, czuć to momentalnie. 257kg x 1 czułem że upper back zmęczony i dalej nie leciałem.

Good Morning wide stance arch back Cambered bar + chains (dłuższej nazwy nie było xD) 225kg x 5 (155kg + 70kg chains) Wiadomo to jest całkowita waga łańcuchów, jako że 1/3 czy tam 1/4 leży na ziemi to kilka kg mniej jest, ale to szczegół.

Masakryczne ćwiczenie, po którym zrozumiałem jak świetnym zakupem była ta sztanga i łańcuchy ;) Poczułem posterior chain w zupełnie inny sposób.
Ta sztanga zmniejsza wymagania, nacisk na upper back, jednocześnie zwiększając na cały posterior chain oraz brzuch. Do tego wymaga ogromnego trzymania napięcia bo buja się niemiłosiernie. Po co w tym wszystkim łańcuchy? Aby jeszcze mocniej uderzyć lockout, tak w ciągu jak i w siadach, bo te rzeczy u mnie kuleją.

Mam też problem z odchodzeniem, non stop jedną nogę stawiam krzywo... Na całe szczęście kończę już dogadywać zamówienie nowego Rack-a z monoliftem więc problem sam się wyeliminuje :)

Cały trening

Back extension 45d bench 2x10
Band ham curl 2x10
AB band pulldown 2x10

SSB box squat - 257kg x 1
GM wide stance arch back Cambered bar+chains 5RM - 225kg x 5 (155kg bar + 70kg chains) + back off set 115+70kg chains x 10
Cable side bends 3x10
Band ham curl 3x20

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
IntruderXXL - Poniedziałek czyli masakra lower body :P

SSB Box squat 257kg - Zmien...
  • 11
Na całe szczęście kończę już dogadywać zamówienie nowego Rack-a z monoliftem więc problem sam się wyeliminuje


@IntruderXXL: Ktoś będzie musiał tego monolifta obsługiwać, prawda?
fajna sprawa,


@piotrb: Dokładnie, tylko te gotowe rozwiązania mają według mnie, dla mnie złe wymiary, więc dlatego pod swój wymiar chce to mieć. Do tego poszerzona podstawa klatki, i w końcu będę mógł zdecydowanie szerzej stanąć, głownie box squat .
Ogólnie wiesz miałem kupować reverse hypers maszynę, ale ostatni mój siad 300kg + właśnie siady z łańcuchami przekonały mnie że jednak monolift jest priorytetem, nie chce po rpostu rozwalić się robiąc