Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Rynek pracownika to jest jakis żart, wysłałem z 50 CV, i dostałem 1(jedną) odpowiedź mejlem, że chuj mi w dupę, nie przyjmiemy cię. Skąd? Ze sklepu obwuniczego, no ludzie, jaka może być selekcja na sprzedawanie butów, to jest robota której nikt nie chce, płacicie gówno stawki, brakuje ludzi, ale nie, nie mam wymaganych umiejętności. No ciekawe jakich

  #bezrobocie #praca #zalesie pokaż całość

  odpowiedzi (79)

 • avatar

  Witam. Natomiast dzisiaj odpada sos BBQ, który miał 23.15% głosów i zajmuje 8. miejsce. Oczywiście wciąż głosujecie na najgorszy sos! Do dzieła.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Jeśli chcesz być wołany - możesz kliknąć w plusa - lub zaobserwować tag ----> #wykopowawykreslanka

  odpowiedzi (64)

 • avatar

  TL;DR

  pokaż spoiler Zrobiłam sobie inkubator do jajek, bo chcę mieć kaczkę w domu


  Dzień 1.
  Cześć moi drodzy,
  Chciałabym się podzielić z Wami moim przedsięwzięciem, a może zainteresuje Was ono na tyle, że będziecie dopingować i wspierać mnie w realizacji. ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  Otóż chciałabym mieć kaczkę, taką kaczkę najlepszą z kaczek, która mieszkałaby sobie ze mną w domu i chodziła na spacery i się przytulała, a mianowicie biegusa indyjskiego (ang. Indian Runner Duck) ale taką, dla której byłabym taką kaczą mamą, a po naukowemu to zjawisko nazywa się "wdrukowaniem" (ang. Imprinting") - to dla tych, którzy chcieliby poczytać coś nie coś o tym, dlaczego kaczki i gęsi podążają zawsze za mamą :D

  No to postanowiłam zbudować inkubator do jajek, w którym pomagał mi który otrzymał oficjalną nazwę "Kaczkomat"
  Poszukiwania jajek i budowa zajęły prawie tydzień, wykorzystane zostało to, co miałam akurat w domu do arduino, i innych części ze starych sprzętów. Domówiłam tylko grzałkę ceramiczną RepRap 12V 40W za kilka złotych i przekaźnik.
  Z ciekawostek, to do budowy kaczkomatu użyte zostały części z:
  -Lodówki (szuflada i półka)
  -Okapu (siatka metalowa na której leżą jajka)
  -Piekarnika (Kratka do pieczenia)
  -Komputera (wentylator, radiator, zasilacz)
  -Samochodu (żarówka H7 do sztucznego obciążenia linii 5V, żeby zasilacz wystartował XD)

  Chciałabym codziennie aktualizować stan jajek i ich rozwój.
  Dla ciekawskich, proces inkubacji jaj kaczych wynosi 28 dni i za tyle właśnie spodziewam się swoich kaczątek.
  Temperatura w środku mieści się w zakresie 37,5-37,7 stopni Celsjusza, co jest regulowane przez arduino z czujnikiem temperatury i wilgotności i taka też temperatura jest wymagana aby inkubacja przebiegała prawidłowo. Wilgotność oscyluje w granicach 45-58 i to też się mieści w normie. Jajek trochę więcej niż planowałam, ale nadmiar dostanie tato do kurnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Teraz pytanie do Was, czy chcielibyście śledzić i być informowani o tym, co się wykluje oraz jaka fajna kaczucha z tego wyrasta, jak się zmienia i kształtuje? Zapowiadam, że te kaczki są świetne, śmieszne i w ogóle bardzo przyjazne i nie wątpię że będzie świetną cumpelą (。◕‿‿◕。)

  Tutaj małe streszczenie, jak wyglądały postępy prac:

  Tu już ocieplony główny pojemnik

  szybka próba, czy wszystko dobrze pracuje...

  ...I czy grzeje jak należy: Grzeje perfekcyjnie :)

  Pierwszy prowizoryczny montaż XD

  A potem już na poważnie, bo jajka już czekają na ciepełko (。◕‿‿◕。)

  Temperatura wzrasta, bo jajca dopiero włożone i musi się ustabilizować powietrze.

  Jajka są oznaczone, ponieważ trzeba je obracać 2-3 razy dziennie. Aha, i wybaczcie te downowate lenny face, nie sądziłam że na jajkach się tak ciężko rysuje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Żeby tego było mało, to sobie streamuję na żywo inkubację tych jajek w Kaczkomacie 24/h więc zawsze można być na bieżąco a za jakiś czas może uda się Wam obejrzeć na żywo klucie :)
  Link do streama Klik!

  Oczywiście nie udałoby mi się to, gdyby nie nieoceniona pomoc @johnny-oio ʕ•ᴥ•ʔ za co bardzo dziękuję (。◕‿‿◕。)

  Jeśli macie pomysł na tag to podrzućcie pomysłem, będzie łatwiej dla osób chcących dodać do obserwowanych lub na czarno :)

  #ciekawostki #majsterkowanie #diy #kaczkomat #smiesznypiesek #kaczka #zwierzaczki
  pokaż całość

  odpowiedzi (59)