Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wcześniejszego wpisu.
https://www.wykop.pl/wpis/39164025
Wynegocjowałem podwyżkę o ~31% do 15k brutto (UoP +KUP) co daje mi średnio 11.6k netto :D
Sama podwyżka wiąże się również z awansem tytularnym ale tymi samymi obowiązkami. Mierzyłem w połowę tego ale chyba byłem wystarczająco przekonujący.

Papierami nie rzucałem tylko argumentami, które sama wcześniej przytoczyła przełożona.

Fantastycznie się czuję teraz, uwielbiam moją pracę i ludzi, z którymi pracuję a teraz jeszcze to.

W najbliższych dniach przygotuję swoją historię podwyżek w formie tabelkowej od startu ~7 lat temu z poziomu 2k.

Jak widać #chwalesie #programista15k #zarobki

Wołam z ostatniego wpisu:
@jurek-gagarin @kijanka23 @yo123
  • 102
@sokahr dziękuję :) ze względu na względną anonimowość napiszę tylko, że prywatna opieka zdrowotna z Warszawy :) wiadomo, że słabo bo na wykopie poniżej 20k na fakturze z łóżka nie wychodzą ale co zrobisz ;)
@pur3pwnage: Gratulacje! U nas nawet nie wypada wymawiać słowa podwyżka. Zawsze pada odpowiedź: "podaj mi konkretne powody dla których miałbym dać Ci podwyżkę, to wspomnę o tym przy najbliższym zebraniu. Bo płacić więcej, za wykonywanie tej samej pracy to mi się wcale nie kalkuluje". ¯_(ツ)_/¯
@zibizz1 "złote kajdany" :) w pracy mam jeszcze 2 dnie zdalnie tygodniowo i wiem, że na rynku też nie znajdę konkurencyjnej oferty. Komfortowa sytuacja.

@Rajev tak miałem w poprzedniej firmie gdzie na argumentację o usprawnianiu działania całej firmy usłyszałem, że "dobrze ale co robisz więcej?" A spowodowałem przyspieszenie pracy wszystkich pracowników o ~20% (było to mierzalne).
@j3sion dylematów nie ma na szczęście. Z żoną mamy łącznie ~14k netto więc nie odmawiamy sobie niczego ale jednocześnie nie jestem rozrzutny bo odkładam oszczędności i jestem świadom wydatków, które mnie czekają co roku. Np. wyczesane egzotyczne wakacje dla 2 osób na 2 tygodnie to ~12k. Żyje tak samo jak zarabiałem 3k tylko jem i wypoczywam lepiej no i mam więcej oszczędności :) z bonusów jak babcią potrzebowała operacji za 10k to