Wpis z mikrobloga

Koledzy rowerzysci.
Potrzebuje rady.
Chce sie wziac trochke za swoja forme- ot po prostu zaznac ruchu, a ze bieganie mnie nudzi i mierzi, postanowiłem wybrac rower. Mieszkam na wsi, wiec pojexdzic po lasach, polnych drogach, szutrach etc.
Zaznaczam,z e mam juz ponad 3 dychy na karku, a ostatni raz rowerem jeździłem w podstawówce, zanim mi rodzice simsona nie kupili;p, wiec wiecie.

I teraz pare pytań, bo chce sobie cos kupić (cos co sie od razu nie rozleci ale i nei za drogie jakby sie okazało, ze szybko sie znudze, odstawie w kat i bedzie stało i sie kurzyło)

Czy do takich zastosowan o jakich wspomniałem (polne drogi/ szutry etc) musi być juz rower mtb, czy moze byc jakis trekingowy zeby dało sie ujechac, jak sie trafi troche luźniejszego piachu (jednak fajniejszy taki z bagaznikiem, swiatłami, błotnikami)?

Dajcie jakies typy, na jakie marki zwracac uwage. JAkich producentow unikac, albo po prostu przykłady rowerów.
Na razie byłem w jednym sklepie rowerowym w okolicy i wiem, ze na mój wzrost (190) potrzebuje czegos z rama 21 cali i ze koła 26 to beda raczej za małe (prawda to?)
Tam mi zaproponowali takie cos jak Folta Ithavo (niby polskie, lepsze od rometa czy krossa, a cena dobra)

#rower
  • 10
Zdecydowanie polecam treking 28". Większa radość z codziennego użytkowania. Jest też potencjał, aby zrobić sobie jakąś wycieczkę, objeździć okolicę. Mnie to motywuje, żeby się ruszyć.
Nie do końca rozumiem tak niesłychaną popularność MTB. OK, masz gdzie jeździć "górsko" i będziesz to robić – wspaniale. Siedząc w centrum Krakowa widzę MTBiaki raczej jako wehikuły, żeby po piwo podjechać. Sporo jeżdżę po szutrach i polnych drogach i trekking 28" się sprawdza, a i na
@nunu85: kup raczej właśnie droższy rower, jeśli tylko Cie stać, bo w razie jeśli Ci ( w co wątpię) nie podejdzie jazda, to łatwiej będzie Ci go sprzedać, a to będzie sensowniejsze, niż kurzący się rower. Na lepszym rowerze będziesz też miał po prostu większą frajdę.
Jesteś wysoki, więc idź w stronę 29 MTB. Odpuść sobie trekingi, jeśli Twoje trasy będą po piaszczystych lasach - szersze opony w MTB, dadzą Ci
@Gprre: http://folta.pl/pl/rowery/gorskie/ithavo
to jest ta folta. sprzedawca wydawał sie pasjonat i ze wiedział o czym mówi. Wg niego romet i kross to masówka w wiekszosci z chin i jak cos sie zepsuje, to nie chca uznawac gwarancji i dlatego sie z tego wycofał.
@KopistaBartleby, bo ja wiem, w półtora kafla chciałbym sie zmiescic, ale jak na serio bedzie wielka róznica na plus, to moge i dwa dac.
NO właśnie w
@nunu85: Na pewno nie kupuj tej Folty. Sąsiad taką ma. Wygląda jak badziew, ma badziewny uginacz (amortyzatorem tego nie można nazwać) i wygląda jak rower dla dziecka.

W budżecie do 1,5k szukałbym jakiejś używki z hamulcami tarczowymi i amortyzatorem przynajmniej Suntoura.

Jeśli będziesz chciał zapuścić się w trochę cięższy teren to wydaje mi się, że MTB będzie jednak lepszy. Sam posiadam Cube Aim Race z 2018 roku, dałem za niego jakieś