Wpis z mikrobloga

Hejka wszystkim świrom z pod #gamedev #programowanie #grafika ze szczególnym uwzględnieniem #grafika3d.

https://discord.gg/ayy5z7 < To discord, na którym działamy, zrzeszamy się i nawiązujemy współprace tworząc #gry

Jeśli jesteś samotnym wilkiem, szukającym watahy do wspólnej przygody, chcemy Ci to umożliwić. Także Zapraszam.
#unity #unity3d #unrealengine #unreal to chyba najpopularniejsze silniki, z których się korzysta, ale jeśli coś pominołem, to dajcie znać w komentarzu, to edytuje wpis i poprawie zasięg.
  • 17
@Borsuk69: MMO czyli masz na myśli massively multiplayer online? Bo za mmo to mogą się brać duże studia i nawet im nie wychodzi. Robienie tego małą grupą to jak śmiały pomysł zmontowania Boeinga 747 w swoim garażu

generowane losowo mapy są #!$%@? do taktycznej rozgrywki, zwłaszcza jak to nie będzie mega wyrafinowany system.
Ogólnie jest takie głupie przeświadczenie, ze zrobienie losowej generacji to mniej pracy. A to więcej pracy.
@Borsuk69: no to nie jest to mmo wtedy... Po prostu zwykła online. Chyba, że masz mapę świata z ogarnianiem wszystkich ludzi naraz, to wracamy do problemu.

Masz już jakieś doświadczenie w tworzeniu gier?
@Borsuk69: no wlasnie niespecjalnie dobrze ze jest wiele bo nie wiadomo gdzie pisac i ja sie juz do kolejnego nie bede dolaczal bo mam ich za duzo. A z twojego posta nie zrozumialem czy chodzi ci o to ze jestescie jakas grupa/firma szukajaca wspolkontrachentow czy tez losowymi lidzmi z internetu budujacymi kolejna spolecznosc

A male spolecznosci sa bardzo fajne i np od lat jest bardzo fajny wykopowy slack gamedevowy
Jesteśmy raczej otwartą społecznością, ale będę tworzył możliwość tworzenia zamkniętych kanałów dla osób, tworzących projekty i oczekujących prywatności. Jeśli jesteś w coś zaangażowany to trzymam kciuki. Mój kanał jest dla ludzi, którzy chcą dopiero znaleść swój cel.
@Borsuk69: ogólnie moje umiejętności są marne, ale chętnie bym zobaczył jak wygląda tworzenie czegoś takiego. Może mnie też to zmotywuje do samodzielnej próby stworzenia gry lub innego projektu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)