Wpis z mikrobloga

Hej!
Chciałem spytać sie jak ktos siedzi dłużej w branży żeby wycenił ile powinieniem zarabiać (java here).
Pracuje w firmie gdzie wczesniej robiłem rzeczy typu pisanie w skryptow w mysql, naprawa danych itd.
Teraz od jakis 8 miesiecy jestem na umowie o prace jako junior java developer i czynnie programuję. Mamy tam technologie typu maven z tyłu, jsf z przodu (gdzie tam wrzucone sa jeszcze skrypty js itd). Ogólnie dobrze ogarniam jave i mavena, gorzej jsf aczkoliwek jakos sobie radzę. Poza tym moim atutem jest bardoz dobra znajomość infrastruktury tego systemu bo wcześniej zajmowałem się szukaniem przyczyny bugów.

I teraz pytanie ile powinienem życzyć sobie zarabiać? Ktoś jakoś to wyceni?

#programowanie #programista15k
  • 8
@bakusio To jedno, drugie, to jaką aplikację robisz. Czy to aplikacja na rynek polski, zagraniczny, czy ogólnoświatowy? Ilu ma użytkowników? Jak zarabia na siebie (jaka to branża)? Musisz wiedzieć skąd się biorą pieniądze, które płaci Ci pracodawca, żeby żądać podwyżki.
@bakusio @Masq @rotflolmaomgeez : wyksztalcenie -> skończony licencjat. Teraz jestem na drugim stopniu. W firmie siedze jakieś ponad 3 lata, z czego stricte w programowaniu jakiś rok. Wcześniej to było naprawianie bugów, naprawa danych (czytaj zabawa w mysql) itd. Robimy aplikacje dla USA. Jest to aplikacja webowa dla prawników. Tak jak wcześniej wspomniałem java, maven, hibernate z tyłu i jsf, xhtml i trochę js z przodu. Miasto w centrum Polski, wojewódzkie. Więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stah-Schek: zależy jakie miasto, jak trafi jak i pewnie od miliona innych czynników, ale ja bez studiów i 10 miesięcy pracy w zawodzie i mam w tych granicach