Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty #szczepanbentyn #kopanie
Jakie macie zdanie na temat tej afery, która wyrosła w okół spółki Szczepana?
Muszę jeszcze nadrobić sprostowanie (a raczej jego brak) Dziducha z FXMAG, ale na moje Szczepan ładnie wypunktował amatorskie podejście tego dziennikarza. Podobnie brak prób kontraktu i jakieś ataki ze strony PSB.

Zapraszam do dyskusji wszystkich potrafiących dyskutować. :)

W gównoburzy dotyczącej spółki Szczepana Bentyna uważam, że rację ma:

  • Szczepan 16.0% (8)
  • FXMAG/PSB 54.0% (27)
  • Moja racja jest najmojsza! (nie mam zdania) 30.0% (15)

Oddanych głosów: 50

niepodszywamsiepodbiauka - #bitcoin #kryptowaluty #szczepanbentyn #kopanie
Jakie mac...
  • 16
@niepodszywamsiepodbiauka: nikt nie ma racji, stworzył Ponzi, ponzi zdechło wraz z pęknieciem banki i tyle, kopanie na jego technologii jest nieoplacalne, gadka ze kopanie w Polsce sie oplaca ale w Rosji już tak jest równie debilne.
Sam przyznał że jakby mógł to inaczej by to poprowadził - Nie mówi tak osoba która ma jeszcze szczerą wiarę w projekt. Sam mowi ze ma kilka biznesow, ten zdechł. Bywa.
Miał niedorozwinietych inwestorów którzy
@niepodszywamsiepodbiauka: prawda leży gdzieś po środku, bentyn też ma trochę racji

fakty są takie, że projekt był robiony na hura z założeniem, że bańka będzie jeszcze trwać, a przynajmniej, że nie będzie aż takiego zjazdu. no i wyszło jak wyszło

chłopaki popłynęli z drugiej strony po fakcie każdy jest mądry, wejdźcie sobie na tag z grudnia 2017 i poczytajcie co ludzie wypisywali :) jakieś s-curve, wieczne wzrosty i inne bzdury które
@niepodszywamsiepodbiauka: Moja hipoteza z dupy jest taka: (najwyżej skończę w więzieniu za pomówienia XD)
- Szczepan jest zafiksowany na temat krypto
- Amelek mu mówi inwestuj w "masternoding", ale pamięć nie ta i zapamiętał "mining"
- Na którymś spotkaniu przyszedł do niego zwykły "no name" z propozycją stworzenia PNT
- Bentyn podjarany perspektywami wchodzi w spółkę jako twarz projektu
- Bentyn, masz tu hajs na zabawki, #!$%@? jakieś ciecze, kopareczki, co
@fervi fajnie opisane tylko to nie amelcio mu taki pomysł zarzucił a inny typek. Choć jest to tylko moja opinia. Bentyn tak na 60-80% nie wiedział, że to ma być scam. Ale on jest twarzą produktu podobnie jak w bitconnect był carslo i taki jeden Twój ulubieniec z steem
@fervi: @WhiskeyIHaze: Pomysł był dobry ale wykonanie jak zwykle ciulowe. Kopanie w polsce, wysoka prowizja od zakupu koparek, wciskanie kitu że to bezpieczna inwestycja, chłodzenie borygo czy #!$%@? wie czym. Benzyn myślał że będzie moon a wtedy cokolwiek by nie zrobił to i tak by zrobił. #!$%@? się z rowerka mam nadzieję ze dostaną po głowie za wciskanie kitu. Ambergold też by działało do dziś żeby ludzie dalej wpłacali.
@Janusz_Rekina według mnie to najbardziej spaprali sprawę w 3 kwestiach:
1. Zakup koparek przez jakiś pośredników - duża opcja do nadużyć
2. Otwieranie tej kopalni w pl, gdzie jest drogi prąd - tu też mogły być nadużycia, bo inna firma kolegi Bentyna inwestuje w nieruchomości i elektrownie wiatrowe i mieli mieć tani prąd
3. Prowizje - jeśli to co pisze fxmag jest prawda to czemu ta firma od wiatraków i nieruchomości dostaje
@niepodszywamsiepodbiauka: Ewidentnie mamy tu słabe zarządzanie ze strony Szczepana w sumie nic dziwnego bo to chyba jego pierwszy biznes. Za złe decyzje nie wynikające ze złej woli nie idzie się siedzieć. FXMAG i SPB bardzo możliwe że mają jakieś urazy do Szczepana i wykorzystują aferę z celu zemsty? Za co nie wiem. Ale afera nie została stworzona przez nich tylko przez inwestorów którzy mają realne pretensje do tego że od strony
@Drakii: Właśnie według mnie Szczepan złych zamiarów nie miał. Bardziej ten jego kolega od PF. I ten już jakieś doświadczenie w biznesie chyba miał więc powinien Bentynowi coś tam pomóc a nie tylko zbierać 10% prowizji od klienta.
Odnośnie tego czy hajs się poszedł zmarnować to też pewien nie jestem. Mogła na tym wszystkim najwięcej zarobić PF i PNT Lab.