Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Jako, że powoli widać wiosnę za oknem, zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z moto. Kat. B jest od 9 lat, także na warsztat idą maszyny 125. Problem w tym, że jedna moja styczność z motocyklami to Komar znajomego 10 lat temu + okazjonalnie skuter na minuty (blinkee).

Zastanawiam się jaki potrzebowałbym budżet na początek (moto, ciuchy) żeby wogóle zacząć o tym myśleć. No i wybór samego moto. Mam 190cm wzrostu, więc wolałbym coś większego, żeby nie wyglądać jak na rowerku dziecięcym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ukrywam, że strasznie podobają mi się choppery, także raczej celowałbym w coś takiego.

Pomóżcie Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle
  • 11
@peterr767: 190cm i 125, to chyba na kazdym sprzecie bedziesz wygladac jak na psie, no chyba ze male varadero czy cos w tym stylu (ale to nie chopper). Budzetowo to ile masz, tyle wydasz :) Jak chcesz najtaniej to za kilka stow mozesz sie ubrac i za 3k kupic rozlatujace sie moto. Raczej sie zastanow ile mozesz wydac, a potem juz szukaj w tych cenach i sprzetu i ubran :)
@peterr767: Jak jesteś spory to na czoperku będzie jeszcze gorzej. Czopry często mają kanapę na wysokości kolana :D Dla wysokich chyba najlepiej jakieś enduro turystyczne (varadero125, tdr125) lub jakieś supermoto (dt125sm). Jak kupisz taki sprzęt to powinieneś z bananem na twarzy spokojnie polatać z 2-3 sezony.

W wersji bieda możesz kupić buty turystyczne ponad kostkę, ochraniacz na kolana (najlepiej z 2 zawiasami), rękawiczki, jakąś zbroję i kask. Pewnie sporo ludzi się
@peterr767 romet 125adv fi , varadero to kupisz styrane , poza tym to wcale nie jest tak duży motocykl jak tu się niektórym wydaje, ma kanapę raptem na 800mm , taki chociażby romet ma 865 wysokosci, a i to nie jest jeszcze najwiekszy motocykl na rynku.może i viadro ma te swoje 15 koni,ale jest cieższy niż romet i ma taki sam moment , 10nm więc szału naprawde nie ma. Jeździłem jednym i
@peterr767 10k powinno starczyć. 2-3k na ubranie reszta na szkolenie z instruktorem, motonga, ubezpieczenie i przegląd po zakupie. Na pewno da się taniej bo bardzo zależy od motocykla. Tutaj przykład podałem dla KTM Duke 125 z 2011.
@MrDeadhead: @DMMotoAdventures: @Kick_Ass: @Argonzz:
Dziękuję za propozycję Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurczę, nie będę ukrywał, że wizualnie kompletnie mi nie leżą. Z tego, co sam szukałem, znalazłem Shadow 125 i Virago 125. Co sądzicie o tych?

To będzie bardziej sprzęt "na próbę", żeby zobaczyć czy złapię bakcyla na moto. Jeśli tak, to zapewne w przyszłym roku poszedłbym na kurs A i wtedy już
@peterr767: No to nie myśl, tylko kupuj to co się podoba :D W sumie też chcialem sobie kupić shadow 125 na pierwsze moto, ale koniec końców kupiłem nowego chinola rometa (ogar caffe 125 - ale nie polecam). Shadow i Varadero mają ten sam silnik, w obu masz pełne 15KM - lepsze to, niż 90% 125 które mają w 10KM lub mniej. Takie motocykle mają ten plus, że trzymają cenę, więc nie
Przy twoim wzroście to będziesz fatalnie wyglądał na nich. Zobacz może junaka m16, m12 , regal raptor, johny pag itp. To są duże konstrukcje z małymi silnikami.


@peterr767 ubranie to już kwestia indywidualna, kask ls2 200-300 zl, buty mogą być wysokie trekingi, np Dunlopa co mają stabilizowaną kostkę i stalową osłone palców, kupisz już za 100 zł, kurtkę seca 200-300 zł, rękawiczki , najlepiej długie z ochroną nadgarstka,powiedzmy że za jednorazówki zapłacisz
@peterr767 a może po prostu zrób kategorię A i na kursie sprawdź czy ci się podoba? Zawsze uprawnienia zrobione a nóż widelec się kiedyś przydadzą? A koszta mniejsze niż zakup swojego motocykla.
@Argonzz: Też o tym myślałem, ale na razie nie dam rady czasowo zrobić kurs. Trochę jestem aktualnie zawalony obowiązkami aktualnie, dlatego wpadłem na pomysł 125 na teraz, a ewentualnie w przyszłym roku A.

@DMMotoAdventures: Absolutnie nie oczekuję symfonii dzwiękowej z takiego moto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobają mi się Shadow, Virago, DragStar, większym problemem jest mój wzrost. Z tego co wstępnie popatrzyłem, to DragStar jest najbardziej